...

Anksčiau vaikai svajojo daugiau

Verslas

2012.10.16

Autorius: Gintaras Gimžauskas

Temos: , .

Anksčiau vaikai svajojo daugiau

iš kairės į dešinę - Giedrė Bertauskienė ir Iglė Janionienė nuotrauka iš asmeninio archyvo

Prieš keletą savaičių Kaune duris atvėrė vaikų laisvalaikio ir užimtumo studija „Maži basi“. Jo įkūrėjos – dvi mamos, kurios artėjant laikui grįžti į darbo rinką suprato, kad samdomos darbuotojos būti nebenori. Moterys ėmė kurti tai, kas, jų manymu, vaikams padeda geriau pažinti pasaulį ir ugdyti kūrybiškumą, o tėveliams suteikia galimybę atsikvėpti ir išgėrus puodelį kavos padūkti su atžalomis.

Bendraamžės Iglė Janionienė ir Giedrė Bertauskienė yra studijos idėjos autorės bei įgyvendintojos. Tiesa, nemažą dalį darbų, ypač susijusių su techniniais sprendimais ar remontu, padėjo atlikti jų vyrai. Ir nors dažnas lietuvis niurna, kad mūsų šalyje imtis verslo sudėtinga, šios moterys tikina, kad studijos veiklos pradžia nebuvo sunki.

„Pasirinkome paprastesnę verslo formą – mažąją bendriją, nes ji suteikia galimybę paprasčiau valdyti verslą ir veikti be formalaus vadovo“, – sakė pradedančios verslininkės. Pasak moterų, idėja kurti vaikų užimtumo studiją kilo pradėjus intensyviau bendrauti. Tai nutiko prieš porą metų. Tiesa, kaunietės jau buvo pažįstamos anksčiau. „Iki susipažįstant artimiau man Giedrė buvo klasės draugo žmona, tačiau taip nutiko, kad apsigyvenome tame pačiame namų kvartale. Kadangi auginome vaikučius, veždavome juos į lauką. Kartą kieme ir susitikome. Greitai radome bendrų temų“, – prisiminė Iglė.

Pasak verslininkių, idėjai įgyvendinti prireikė ne vienos dešimties tūkstančių litų. Visi jie buvo skirti iš asmeninių santaupų. Moterų teigimu, realios investicijos yra gerokai didesnės, mat daug darbų buvo atlikta savo ir artimųjų rankomis, aukojant asmeninį laiką. Kadangi „Maži basi“ veikia neseniai, tai ir klientų gausa pasigirti negali. Kol kas jie priėmė 10 vaikų ir surengė kelis gimtadienių vakarėlius. Partnerės tikisi, kad pirmi veiklos metai bus sėkmingi ir greitai ateinančių į studiją bus gerokai daugiau. „Netrukus pristatysime specialias pasaulio pažinimo pamokėles, kuriose vaikučiai galės mokytis ir žaisti vienu metu. Manome, kad tai paskatins tėvelius su vaikais dažniau užsukti pas mus“, – pasakojo Giedrė.

Abi partnerės turi gerą išsilavinimą. Iglė Kauno technologijos universitete įgijo verslo administravimo bakalauro diplomą, o vėliau Vilniaus universiteto Kauno humanitariniame fakultete baigė rinkodaros magistro studijas. Na, o Giedrė Kauno technologijos universitete baigė ekonomikos studijas. Moterys įsitikinusios, kad šiu metu geriausia, ką gali daryti savo ir visuomenės labui, – plėtoti verslą. Iglė sako, kad turėdama galimybę palyginti samdomo darbuotojo darbą draudimo bendrovėje su dabartine veikla net neabejoja pasirinkusi teisingai. „Nesakau, kad dirbti samdomą darbą yra blogai, tačiau ten trūksta laisvės kurti. Na, o dabar kūrybos ir veiksmų laisvės turime į valias“, – džiaugėsi verslininkė.

Paklaustos, kaip sekasi suderinti verslą ir šeimą, partnerės teigė, kad tai vienas didžiausių iššūkių. Kol kas Iglė ir Giedrė dirba po penkias valandas per dieną. Tuo metu, kai moterys yra užsiėmusios, jų atžalos nebūna kartu. Viena samdo auklę, o kita naudojasi darželio paslaugomis. Bene dažniausias nesusipratimas, su kuriuo susiduria vaikų laisvalaikio ir užimtumo studija, – manymas, kad joje vaikus galima palikti kaip darželyje. „Mes siekiame sukurti aplinką, kurioje tėvai galėtų atsipalaiduoti, o vaikų nevaržytų jokios ribos. Daug investavome į žaislus, tačiau jie nėra ypatingi. Tai tiesiog paprasti, kokybiški ne plastiko gaminiai“, – aiškino bičiulės. Anot jų, šiuolaikiniai vaikai nepatiria tokio kūrybos ir išradingumo džiaugsmo, nes žaidžia žaislais, kurie neskatina mąstyti ar svajoti.

Verslininkių asmeniniai prisiminimai suformavo įsitikinimą, kad anuomet vaikams buvo daug paprasčiau būti laimingiems, nes jie tiesiog daugiau svajojo ir kurdavo. Jų žaislai buvo tokie paprasti, kad tekdavo pasitelkti vaizduotę. „Paprastumą bei teigiamą kūrybišką aplinką ir siekiame sukurti savo studijoje. Net pavadinimą sugalvojome tokį, kuris atspindėtų vaikystės laisvę, džiaugsmą ir nerūpestingumą. Manome, kad mums pavyko. Čia atėję, basi siaučia ir tėvai, ir vaikai. Papasakoti to neįmanoma – būtina išbandyti“, – sakė Iglė ir Giedrė.

Pradedančios verslininkės duodamos interviu neslėpė susijaudinimo, o paskui prasitarė: „Tai mūsų pirmas interviu, todėl buvo kiek nedrąsu.“„Tie, kas nori pradėti verslą, turėtų taip ir daryti. Svarbiausia – nelaukti, imtis realių darbų. Be to, reikia tikėti, kad kitiems irgi patiks tai, ką darai,“ – tvirtino studijos „Maži basi“ įkūrėjos.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.