...

Anksčiau nemėgo saldumynų, o dabar plėtoja konditerijos verslą

Verslas

2021.08.12

Autorius: bzn start

Temos: .

Anksčiau nemėgo saldumynų, o dabar plėtoja konditerijos verslą

I. Samukėnienė Asmeninio albumo nuotr.//

Indrė Samukėnienė savo konditerijos verslą pradėjo visiškai netikėtai – anksčiau nemėgusi saldumynų, jų užsimanė besilaukdama ir tuomet pradėjo eksperimentuoti savo namų virtuvėje. Sėkmingi konditeriniai eksperimentai sulaukė paklausos ir galiausiai Indrė atidarė „Mon Petit“ desertinę. Prieš tai neturėjusi verslo kūrimo patirties Indrė džiaugiasi pagalbos sulaukusi Kėdainių bendradarbystės centre „Spiečius“ ir čia vykstančioje verslo mentorystės programoje.

Indrė niekada nesvajojo įkurti konditerijos verslo, tačiau turėjo ne vieną verslo idėją, susijusią su universitete įgyta agronomijos specialybe.

„Kai baigiau agronomijos studijas, laukiausi, o kadangi ilgalaikio samdomo darbo neturėjau, svarsčiau apie keleto verslo idėjų, susijusių su savo specialybe, realizavimą. Vis tik, nėštumo metu planai apsivertė aukštyn kojom. Besilaukiant atsirado didelis potraukis saldumynams, nors anksčiau jų nė nemėgau. Neturėdama saldumynų namuose, pradėjau juos gaminti pati – eksperimentavau, išbandžiau įvairius receptus ir skonius, juos puošdavau. Galiausiai, kai sūneliui suėjo 4 mėnesiai, nusprendžiau gaminti ne tik sau, bet pradėti priimti desertų užsakymus”, – savo verslo kūrimo pradžią prisimena Indrė.

Indrė pasakoja, jog visą gyvenimą norėjo sukurti kažką savo, todėl pamačiusi Kėdainių savivaldybės paskelbtą patalpų nuomos konkursą, nieko nelaukusi užpildė paraišką. Po kelių mėnesių „Mon Petit“ desertinė savo duris atvėrė unikaliose Kėdainių senamiesčio patalpose.

„Praėjus lygiai dvejiems veiklos metams, sužinojau apie patalpų, kuriose dabar ir yra įsikūrusi „Mon Petit“ desertinė, nuomos konkursą. Jau kurį laiką svarsčiau iškelti gamybą iš namų, kadangi darėsi sunku po vienu stogu suderinti šeimos buitį ir gamybą. Naujos patalpos taip pat leido išplėsti gamybos pajėgumus“, – pasakoja Indrė.

Prireikė pagalbos

Verslininkė džiaugiasi, jog realizuoti „Mon Petit“ desertinės idėją sekėsi sklandžiai, tačiau neapsėjo be pagalbos.

„Esu labai dėkinga Kėdainių „Spiečiaus“ koordinatorei Sandrai Barzdienei – jos dėka nepabūgau sunkumų. Sandra paskatino mane nedvejoti ir imtis veiksmų, atsakė į man rūpimus klausimus apie individualią veiklą, vėliau konsultavo įmonės steigimo klausimais bei papasakojo, kuo „Spiečiaus“ paslaugos galėtų prisidėti prie mano verslo sėkmės“, – pasakoja Indrė.

Indrė nusprendė papildyti Kėdainių „Spiečiaus“ bendruomenę – gilino verslo vystymo žinias čia vykstančiuose seminaruose bei prisijungė prie verslo mentorystės programos, kurios metu dalyviai gali nemokamai konsultuotis su patyrusiais verslo ekspertais.

„Prie mentorystės programos prisijungiau, nes jaučiausi visiškai nepasikausčiusi verslo ir finansų valdymo srityse. Turėjau viziją, ką noriu padaryti, bet įgūdžių ir žinių, kaip tą įgyvendinti, trūko. Verslo mentorystės programos metu susikirto mano ir mentorės Deimantės Mitkuvienės keliai. Deimantė man iškėlė pagrindinius klausimus, į kuriuos turėjau atsakyti ir kuriais vis dar turiu vadovautis vystant savo desertinės verslą. Mūsų mentorystės programa dar nesibaigė, tęsime darbus ir tikiu, jog pasieksime labai gerų rezultatų. Šią mentorystės programą rekomenduoju visiems, nesvarbu ar tik pradedantiems verslą, ar jau vystantiems jį kelerius metus – visada yra kur tobulėti. Tokie ir yra mano ateitie planai – tobulėti ir užtikrinti, kad kiekvienas „Mon Petit“ klientas desertinę aplankytų ir antrą kartą“, – pasakoja verslininkė.

„Mon Petit“ desertinę kėdainiečiai ir Kėdainių svečiai gali rasti adresu Didžiosios rinkos aikštė 5. Čia ne tik galima užsisakyti  desertus, bet ir prisėsti puodeliui kavos bei paragauti vietoje gamintų saldumynų.

Šaltinis: www.verslilietuva.lt

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.