...

Verslo sėkmę lėmė patirtis, tikslo ir kokybės siekis

Verslas

2013.03.28

Autorius: Vilija Andrulevičiūtė, Gintaras Gimžauskas

Temos: , , .

Verslo sėkmę lėmė patirtis, tikslo ir kokybės siekis

Vidas Andrikis Asmeninio albumo nuotr.

Pirmo Lietuvoje krematoriumo „K2 LT“ įkūrėjas Vidas Andrikis sako, kad norint įkurti ir sėkmingai plėtoti verslą reikia praktinių įgūdžių bei žinių. Jis yra sukaupęs ne tik didelę verslo, bet ir darbo viešajame sektoriuje patirtį, triūsdamas Vilniaus miesto savivaldybėje ir eidamas aplinkos viceministro pareigas. Verslumo žinių vyras įgijo Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykloje.

Didžiausias postūmis – rutina

„Ilgai, nuo pat 1991 metų, dirbau savo verslo labui. Sekėsi gerai, tačiau atėjo laikas, kai pajutau, kad pradėjau suktis rutinoje, pasidarė neįdomu. Todėl dalyvavau konkurse ir jį laimėjęs tapau Aplinkos ministerijos darbuotoju“, – pasakoja V. Andrikis. Verslininkas teigia, kad viceministro pareigos buvo ne tik naujas, svarbus iššūkis, bet ir galimybė geriau susipažinti su valstybės valdymu, stambių projektų įgyvendinimu, kitais sudėtingais procesais. Po poros metų, praleistų Aplinkos ministerijoje, V. Andrikis nutarė, kad viešasis sektorius jam nėra toks patrauklus, kaip galimybė užsiimti nuosavu verslu.

„Dirbti ministerijoje patiko, tačiau trikdė tai, kad visi darbai atliekami lėtai, įgyvendinęs projektą net nejauti džiaugsmo. Aišku, įgytos žinios yra neįkainojamos. Jos man labai pravertė ateityje“, – tvirtina pašnekovas.

Duoklė aplinkosaugai

„Darbas ministerijoje mane pakeitė. Tapau ne tik verslininku, bet ir aplinkosaugininku, todėl pradėjau domėtis ekologijos idėjomis“, – sako V. Andrikis. Verslininkas pasakoja, kad pradėjęs domėtis ekologija aptiko amerikiečių atliktą tyrimą, kuriame teigiama, kad 6 hektarų kapinėse palaidojama tiek medienos, kiek užtektų 60 namų statyboms. Be to, užkasama apie 1 500 kilogramų metalo, šimtai litrų balzamavimo skysčio, o antkapiams sunaudojama daugiau nei 30 tūkst. tonų betono.

Diskutuodami apie tokius skaičius su dabartiniu verslo partneriu Vyteniu Labanausku verslininkai nutarė, kad tiesiog būtina atidaryti krematoriumą. Tad suvieniję jėgas ir idėjas V. Andrikis su Vyteniu Labanausku ėmėsi darbų, o po pusantrų metų sunkaus triūso Kėdainių pramoniniame parke iškilo pastatas, į kurį buvo investuoti 8 mln. Lt.

Verslo sėkmės pagrindas

Kiekvienas verslininkas žino, kad paslaugų ar prekių kokybė yra vienas didžiausių sėkmės garantų. „K2 LT“ įkūrėjai norėjo, kad krematoriume būtų teikiamos labai aukštos kokybės paslaugos. Pavyzdžiu jie laikė vokiečių kompanijas, kurios užsiima kremavimo verslu. Pas juos lankydamiesi vyrai daug išmoko ir sužinojo. Lėšų, kurias investavo patys ir skolinosi iš banko, taip pat negailėjo, nes suprato, kokio ypatingo verslo imasi.

„Manau, prie mūsų sėkmės prisideda tinkamai pasirinkta geografinė vieta – Lietuvos centras. Tiesa, ją rasti buvo sunku. Vienu metu jau manėme, kad įsikursime šalia Širvintų, tačiau vietos valdžia nepritarė“, – prisimena V. Andrikis.

Verslininko teigimu, labiausiai žmonės krematoriumo statyboms priešinosi baimindamiesi taršos. Tačiau, pasak V. Andrikio, krematoriumas teršia aplinką tiek, kiek dujomis šildomas namas. Verslininkų pastangos buvo įvertintos ir „Metų gaminio 2012“ titulu.

Paprašytas pasidalyti verslo sėkmės receptu su tais, kurie dar tik planuoja imtis verslo, V. Andrikis sako: „Reikia turėti patirties ir pradėti nuo mažesnio verslo. Jis padės įgyti reikiamų įgūdžių. Na, o svarbiausia yra tikėti tuo, ką darai, ir kiekvieną dieną svajoti apie savo tikslą. Be to, būtina žengti bent vieną žingsnį jo link.“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.