...

Verslo kokteiliai: į naujas pažintis mažais kąsneliais ir trumpais pokalbiais

Verslas

2014.08.29

Autorius: Edita Gruiniūtė

Temos: .

Verslo kokteiliai: į naujas pažintis mažais kąsneliais ir trumpais pokalbiais

Įvaizdžio konsultantė ir trenerė Alvyda Jasilionytė. Asmeninio archyvo nuotr.

„Verslo kokteiliai – tai puikus būdas padėkoti ar ką nors pristatyti bei užmegzti naujas verslo pažintis. Tiesa, kad viskas vyktų sklandžiai, tokiuose renginiuose visada turite galvoti apie kitus, o ne apie save“, – teigia įvaizdžio konsultantė ir trenerė Alvyda Jasilionytė. Ji atskleidžia šių renginių subtilybes ir pataria, kaip tokiais atvejais reiktų elgtis.

Pasirūpinkite vynu, bet nepamirškite ir vandens

Verslo kokteiliai dažniausiai organizuojami po darbo: 17.30 ar 18 val. ir trunka apie 1–2 valandas. Kokteilio priėmimai rengiami įvairiomis progomis: prieš priėmimą, oficialią vakarienę, taip pat jie gali būti ir dalykiniai, organizuojami tarp pasitarimų per pertraukas, ar skirti draugams. Einant į tokius priėmimus nebūtina būti punktualiam: galima ateiti, kada norisi, ir taip pat išeiti.

Šio priėmimo pranašumas – mažiau išlaidų bei galimybė priimti daugiau žmonių vienu metu įvairiose patalpose. Valgiaraštis nėra platus – svečiai dažniausiai vaišinami padavėjų nešiojamais vieno kąsnio užkandžiais, sumuštinukais. Pradžioje svečiams pasiūloma gaiviųjų gėrimų, vėliau – alkoholinių. Pabaigoje taip pat reikėtų pasiūlyti gaiviųjų gėrimų arba nuolat nešioti ir vandenį, sultis, vyną. Dažnai daroma klaida – svečiai iš pradžių vaišinami tik vynu, o vėliau stipriaisiais gėrimais.

Kažką padarėte ne taip? Pavyzdžiui, netyčia apliejote kitą asmenį vynu. Atsiprašykite ir pasiūlykite padengti drabužio valymo išlaidas. Vien atsiprašymo neužtenka.

Alvyda Jasilionytė

Būtina paruošti nedidelius staliukus, ant kurių būtų galima padėti nešvarią lėkštelę, taurę arba pastatyti ją sveikinantis. Juk ne visi žmonės puikiai laviruoja vienoje rankoje laikydami taurę ir lėkštelę. Užkandžiai turėtų būti tokie, kad lengva būtų apžioti, ypač damoms. Todėl iš anksto pasidomėkite, kaip atrodys vieno kąsnio užkandžiai. Pastaruoju metu labai dažnai patiekiami per dideli vieno kąsnio sumuštiniai.

Užmegzkite ryšius, bet netvarkykite reikalų

Kaip ir į kiekvieną dalykinį renginį dera eiti pasirengus. Jeigu yra galimybė, reikėtų pasidomėti, kas jame dalyvaus. Jeigu norėtumėte su kuo nors susipažinti, pagalvokite, kas galėtų jus tam asmeniui pristatyti. Pasidomėkite, kur einate ir kokia proga, taip pat kas yra renginio šeimininkai.

Jūsų apranga turėtų atitikti priėmimo vietą ir laiką. Ji gali būti dalykiška, klasikinė, madinga, elegantiška, tačiau jokiu būdu ne laisvalaikio ar sportinio stiliaus.

Kalbantis rekomenduojama domėtis kitu, jo veikla, prieš tai buvusia veikla, priklausymu asociacijoms ir klubams, pomėgiais. Konkrečiai ir trumpai, per daug neišsiplečiant pristatyti savo veiklą. Tiesa, vizitinėmis kortelėmis rekomenduojama keistis tik tada, kai jau esate susipažinę ir pasidomėję tuo asmeniu, užmezgę ryšį. Jeigu stovima grupelėje ir šalia esantis žmogus taip pat norėtų jūsų vizitinės kortelės arba jūs norėtumėte jo, paprašykite. Juk tai ne reklaminė skrajutė. Vizitinė kortelė įteikiama taip, kad asmuo galėtų iš karto perskaityti jūsų vardą ir pavardę.

Po renginio būtina padėkoti už pokalbį, priminti, apie ką kalbėjote, ir sutarti, kada susitiksite plačiau aptarti reikalų ir bendradarbiavimo galimybių. Renginio metu netvarkykite reikalų ir jokiu būdu nepradėkite pardavinėti savo paslaugų, vos tik susipažinę, kas dažnai nutinka.

Atsirinkite temas, tinkančias pokalbiui palaikyti

Yra labai daug temų, kuriomis susipažindami galime palaikyti pokalbį, svarbu tik domėtis kitu asmeniu. Atėję stenkitės susipažinti, o ne laukite, kol kas nors prie jūsų prieis. Įdėmiai klausykitės, nes įdėmiai klausydami galėsite plėtoti pokalbį. Užduokite atvirus klausimus, į kuriuos būtų galima atsakyti ne tik „taip“ arba „ne“. Stenkitės nekalbėti monologu. Tinkamos temos pokalbiams palaikyti: oras, metų laikas, renginio šeimininkai, renginio tema, renginio vieta, vakarėlio idėja vakarėlio vaišės, kelionės, miestai, šalys, literatūra, knyga, filmas ar filmai, parodos ir renginiai, sportas, mada, pomėgiai, vaikai, valgiai ir gėrimai, sodas, naminiai gyvūnai, automobiliai, ekonomika (birža), teatras, kinas, jei esate žinovas, ir abiem priimtinas pokalbis, kompiuteris bei internetas.

Svarbu nepamiršti, jog yra temų, kurių kalbėdamiesi per tokius priėmimus neliečiame, t. y. religijos, seksualinės orientacijos, politikos, ligų, mirties, pinigų, rasės ir pan. Nelieskite temų, nemalonių tam asmeniui ar labai asmeniškų, taip pat tokių, kuriose daug šališkos nuomonės ir liūdnų minčių.

Nepadauginkite: nei alkoholio, nei maisto

Lietuvos verslininkai atėję į tokį priėmimą dažnai apsiriboja bendravimu su savo pažįstamais ir kolegomis, taip pat padaugina alkoholio. Kita dažnai daroma klaida – nemandagiai palikus pašnekovą nubėgama sveikintis su reikalingu ar kitu atėjusiu asmeniu. Be to, nepristatoma kitam savo kolegų, nesistengiama supažindinti, o tokie vakarėliai juk yra ryšių užmezgimo renginiai.

Jeigu maistas yra nešiojamas, dažnai stengiamasi į savo lėkštelę prisidėti kuo daugiau užkandžių. Jų įsidėti dera 3–5 ir ne daugiau. O jeigu priėmime būna paserviruotas furšeto stalas, kai vieno kąsnio užkandžiai pasiimami, tenka matyti, kaip verslininkai prisikrauna kupinas lėkštes ir neatsitraukia nuo stalo. Šiuo atveju įsidėjus vaišių į lėkštelę derėtų pasitraukti nuo stalo, kad kitiems būtų patogu prieiti. Jei pastebite, jog vaišės labai kuklios, pasiimkite vieną du sumuštinukus, kad liktų jų ir kitiems. Jeigu esate labai alkani, prieš vykdami į tokį renginį ko nors užkąskite pakeliui ar biuro virtuvėlėje.

Kažką padarėte ne taip? Pavyzdžiui, netyčia apliejote kitą asmenį vynu. Atsiprašykite ir pasiūlykite padengti drabužio valymo išlaidas. Vien atsiprašymo neužtenka. O pastebėję, jog ką nors įžeidėte savo replika ar pan., galite pasikviesti pietų ir ištaisyti situaciją. Tiesa, atsiprašyti būtina iš karto. Po renginio dera padėkoti renginio organizatoriams už priėmimą.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.