...

Vegetariškos kavinės savininkas siekia sukurti ne imperiją, bet namus

Verslas

2016.09.22

Autorius: Aistė Noreikaitė

Temos: .

Vegetariškos kavinės savininkas siekia sukurti ne imperiją, bet namus

Vegetariškos kavinės „Laimės skonis“ savininkas - Mykolas Astrauskas. Astos Esu nuotr.

Uostamiesčio centre įsikūrusi vegetariška kavinė „Laimės skonis“ laužo standartus. Šioje vietoje galima atsipalaiduoti ir pabėgti nuo kasdienių rūpesčių. Kruopščiai ir su meile pagamintas maistas pamalonins gomurį, kūrybiškas kolektyvas stebins savo išmone, o pravėrę „Laimės skonio“ duris pasijusite, kaip užsukę pas gerus draugus. Tokią kasdienybę įvardija kavinės savininkas Mykolas Astrauskas.

Atrasti laimės paslaptis

Kavinė „Laimės skonis“ didžiuojasi galėdama pristatyti vegetariškų patiekalų valgiaraštį, kuris nudžiugins net ir mėgstančiuosius mėsą. Tiekiamos porcijos stebina savo dydžiu, tad galima ne tik paragauti, bet ir sočiai pasimėgauti sveiku ir skaniu maistu. „Išsiskiriame savo paprastumu ir originalumu – ši vieta leidžia pamiršti oficialumą ir kviečia jaukiai įsitaisyti iš europinių padėklų sukurtose sofutėse. Norime klaipėdiečius bei miesto svečius užkrėsti gera nuotaika ir kviečiame paragauti sveiko greitojo maisto. Ne veltui ir pavadinimas „Laimės skonis“ – savo klientams norime padėti atrasti, kur slypi laimės paslaptys“, – dėsto M. Astrauskas. Verslininkas priduria, kad vegetariška kavinė kilo ne iš idėjos, o iš poreikio. Jo nuomone, Klaipėdai jau seniai reikėjo tokios vietos. „Vietos, kur tiesiog galėtum ateiti atsigerti arbatos, pavalgyti skanaus maisto ir pasijusti kaip pas draugus svečiuose. Siekiame, kad pas mus žmogus jaustųsi ne kaip atėjęs į kokį restoraną, kur galioja patys įvairiausi apribojimai ar taisyklės. Čia lygūs visi“, – pabrėžia savininkas.

Pasiteiravus apie kylančius sunkumus, M. Astrauskas sako, kad sunkiausia dirbti su žmonių sąmone. „Šio proceso įgyvendinimas yra ilgas ir sudėtingas. Mes esame vis dar kelyje. Dirbame ne tiek su pačia idėja, kiek su visuotine žmonių sąmone. Laužome įsisenėjusius stereotipus, taisykles ir standartus. Dažnai žmonės net leisdami laisvalaikį jaučiasi įsitempę. Daugeliui keista ir sunku suvokti, kad galima ateiti į viešą vietą ir jaustis laisvai. Užsukti į kavinę, kuri būtų lyg gerų draugų namai. Būtent to ir siekiame. Juk tuomet net atmosfera tampa magiška ir jauki“, – pabrėžia verslininkas. Jis priduria, kad kasdienių sunkumų taip pat neišvengiama, kaip ir visur. Juk reikia sugalvoti, kuo skaniai pamaitinti klientus, kaip jų pritraukti daugiau ir kaip padaryti, kad „Laimės skonio“ kolektyvas būtų laimingas bei motyvuotas dirbti toliau. Ne tik dirbti, bet ir skleisti laimę kitiems.

Pasaulio pinigais nematuoja

Prabilęs apie investicijas, „Laimės skonio“ savininkas tikina, kad jam jau tai atsipirko. Tik galbūt labiau ne pinigais, o gėrio ir laimės dalijimųsi su kitais. „Žinoma, kiekvieną dieną reikia įdėti daug darbo. O atsipirkimas, mano akimis, gana reliatyvus dalykas – man tai jau atsipirko. Ne tik finansiškai, bet ir dvasiškai. Aš pasaulio nematuoju pinigais. Už juos daug brangiau yra kiekviena šypsena, kiekvienas nuoširdus kliento ištartas „ačiū“, žinojimas, kad galbūt kažkam praskaidrinai dieną“, – džiaugiasi M. Astrauskas. Pasak jo, šis verslas – tai naujos pažintys ir nuostabūs žmonės, kurie čia lankosi. „Geriausias jausmas, kai čia žmonės ateina ne tik pavalgyti, bet ir atgauti jėgų, pailsėti. Kiekvienas čia yra lygus – benamis ar karalius – žmogus. Nesu per daug ambicingas. Nežadu uždirbti milijono, nenoriu sukurti imperijos. Aš tiesiog noriu sukurti namus, oazę sau ir kitiems. Noriu padėti visiems, kuriems to reikia: „O toliau viskas bus, kaip būti privalo, kažkam žirgas, o kažkam tik kamanos, kaip sakė maestro Vytautas Kernagis“, – motyvuoja verslininkas.

 

„Jeigu jauti, kad kažką reikia daryti ir kad tai yra teisinga, pirmyn, jei ne – savęs neapgausi, negali daryti to, ko nenori.“

M. Astrauskas.

 

Kalbėdamas apie ateities planus ir svajones, „Laimės skonio“ savininkas prasitaria, kad yra minčių nusipirkti autobusiuką, kuriuo būtų galima maitinti žmones visoje Lietuvoje bei Europoje. „Ši plėtra būtų kaip antras filialas, tik ant ratų. Kol kas tai tik idėja, tad konkrečiau dar nekomentuosiu“, – sako verslininkas.

Kitiems, kurie nori, tačiau galbūt nesiryžta pradėti ir imtis savo verslo, laimę ir gėrį dalijantis M. Astrauskas linki drąsos bei ramybės. „Jeigu jauti, kad kažką reikia daryti ir kad tai yra teisinga, pirmyn, jei ne – savęs neapgausi, negali daryti to, ko nenori. O visa kita paaiškės, kai ateis laikas“, – tikina jis.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.