...

Turtingiausias pasaulio žmogus Carlos Slim Helu istorija

Verslas

2014.08.13

Autorius: Povilas Sabaliauskas

Temos: .

Turtingiausias pasaulio žmogus Carlos Slim Helu istorija

Carlos Slim Helu - turtingiausias pasaulio žmogus flickr.com nuotr.

Yra žmonių, kurie gyvena skurdžiai. Yra žmonių, kurių pragyvenimo lygį galėtume pavadinti vidutiniu. Yra žmonių, kuriuos vadiname pasiturinčiais. Yra ir tokių, kuriuos ne nuodėmė tituluoti turtuoliais. Tačiau kokiai kategorijai priskirti tokį žmogų kaip meksikietis Carlosas Slimas Helu? Jo turtas gal net ne atima žadą, bet priverčia susiraukti ir paklausti: ar tai tikrai įmanoma. Būtent šis telekomunikacijų magnatas pastaraisiais metais grumiasi su „Microsoft“ įkūrėju Billu Gatesu dėl turtingiausio pasaulio žmogaus titulo. 2010–2013 m. jis buvo būtent toks. Po to trumpam prarado šį titulą, bet šiemet jį vėl susigrąžino. Šiuo metu C. S. Helu turtas yra vertas daugiau nei 80 milijardų (!) JAV dolerių. Tai suma, kurios tikriausiai net ir neįmanoma išleisti. Ir milijardieriaus turtas kasmet tik didėja. Net ne kasmet… Kiekvieną mielą dieną C. S. Helu uždirba dar po tris dešimtis milijonų. Kas šis žmogus? Kokia jo gyvenimo istorija? Ir kaip jam pavyko susikrauti tokius pasakiškus turtus?

Galima drąsiai sakyti, kad verslumas įaugęs į C. S. Helu DNR. Būsimasis verslininkas gimė 1940-aisiais emigrantų iš Libano šeimoje. Verslas jo šeimoje buvo toli gražu ne svetimas. Jo tėvas su broliais buvo sėkmingi verslininkai. Nieko keista, kad būsimasis milijardierius sekė tėvo pėdomis. Būdamas dvylikos, paskatintas tėvo, jis gana sėkmingai dalyvavo Meksikos akcijų biržoje. Verslininko karjerą jis tęsė septintajame dešimtmetyje, baigęs teisės studijas, ir netruko pasiekti labai gerų rezultatų. Nors buvo turtingas, iki turtingiausiųjų sąrašo jam trūko ganėtinai daug. Situacija ėmė itin sparčiai keistis 1990-aisiais. Būtent tais metais C. S. Helu padarė lemtingą investiciją – įsigijo Meksikos telekomunikacijų bendrovę „Telmex“. Šiandien galima drąsiai teigti, kad būtų praktiškai neįmanoma gyventi Meksikoje ir nepadėti ponui Carlosui toliau krautis savo turtų. „Telmex“ šiuo metu Meksikoje kontroliuoja 80 proc. fiksuotojo ryšio rinkos. Antrinei įmonei „America Mobil“ priklauso 70 proc. mobiliojo ryšio rinkos. Logiška, kad verslininkas tėvynėje vadinamas „ponu Monopoliu“. Tiesą sakant, jo valdomų įmonių bendra apyvarta sudaro net 7 proc. visos Meksikos BVP.

C. S. Helu kelyje viskas atrodo paprasta, netgi elementaru. Tačiau lengvumo įspūdis gana apgaulingas. Sėkmė taip paprastai neateina, o ypač – tokio lygio sėkmė. Kaip šiam žmogui pavyksta taip sėkmingai investuoti savo pinigus? Jis neretai pavadinamas Meksikos Warrenu Buffetu, bet, tiesą sakant, legendiniam amerikiečių investuotojui netgi reikėtų vytis meksikietį. Jis pats sako, kad jo strategija, kaip uždirbti pinigų, yra labai paprasta: reikia paprasčiausiai nusipirkti tas bendroves, kurių potencialas dar iki galo nesuprastas ir nerealizuotas, ir išauginti jas iki galingų monopolininkių. Štai kaip viskas paprasta. Tokių perspektyvių bendrovių iki šiol jis pamatė jau per du šimtus. C. S. Helu veikla apima daugybę verslo sričių: kalnakasybą, draudimą, bankininkystę, geležinkelius, statybas, prekybą ir t. t. Jis netgi yra tokių pasaulinių vardų kaip „New York Times“, „Firestone“ ar „Citibank“ akcininkas.

Įdomu tai, kad sukaupti milijardai C. S. Helu tikrai nepažadino arogancijos ir noro ekstravagantiškai pademonstruoti visam pasauliui savo turtus. Jis gyvena ramų ir paprastą gyvenimą. Su savo žmona iki jos mirties C. S. Helu išgyveno daugiau nei tris dešimtmečius, susilaukė šešių vaikų. Žmonos atminimą verslininkas pagerbia atidarydamas meno galerijas ir vykdydamas įvairią labdaringą veiklą. Jau daugiau nei keturiasdešimt metų jis gyvena palyginti kukliame šešių kambarių name ir sako, kad jų jam visiškai pakanka. Jam daug labiau patinka atviros erdvės, sodai, o dideliame dvare tik jaustųsi vienišas. Jis neturi jokių prabangių jachtų ar kitokios nuosavybės, išmėtytos po visą pasaulį. Tiesą sakant, kasryt į darbą jis važiuoja pats ir net neturi jokios apsaugos. Vienintelės pono Carloso silpnybės – meno kūriniai ir brangūs kubietiški cigarai.

Ir, žinoma, beisbolas. Nors meksikiečiai yra pakvaišę dėl futbolo, C. S. Helu yra aistringas beisbolo gerbėjas. Šia sporto šaka jis domisi jau daugybę metų ir yra žinomas kaip didelis jos statistikos žinovas. Mėgstamiausia turtingiausio pasaulio žmogaus komanda – „New York Yankees“. Kas žino, gal ponas Carlosas vieną dieną nesusilaikys ir nuspręs šią komandą įsigyti? Pinigų tokiam pirkiniui jo banko sąskaitoje turėtų pakakti. Tikriausiai.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.