...

Tikslas – pakeisti vairuotojų mentalitetą

Verslas

2014.05.19

Autorius: Povilas Sabaliauskas

Temos: .

Tikslas – pakeisti vairuotojų mentalitetą

“Mus iš tikrųjų veža patys paprasčiausi dalykai.” – sako vienas „My Driver” įkūrėjų Evaldas Poškys. Asmeninio albumo nuotr.

Mano gimtinėje yra toks fenomenas, kurio niekaip nesuprantu. Koks nors kaimynystėje gyvenantis jaunuolis nuolat įkliūva policijai girtas prie vairo. Žinoma, jam tenka kuriam laikui atsisveikinti su teise vairuoti. Nieko čia keisto. Daug keisčiau tai, kad aplinkiniai į tai reaguoja ne piktindamiesi prasižengusiojo neatsakingumu, o juokdamiesi. Keista padėtis. Keista turbūt ji atrodo ir Erinijui Getaučiui bei Evaldui Poškiui. Jauni vyrai pasišovė savo verslu spręsti girtų vairuotojų problemą. Lietuviams jie pasiūlė visiškai naują paslaugą – automobilių parvairavimą iš baro į namus.

Idėją parsivežė iš Vokietijos

E. Poškys sako, kad pirmą kartą tokią paslaugą pamatė Vokietijoje, kur studijavo. „Tai buvo jau labai seniai, gal prieš dešimt metų. Pasinaudoti pačiam tuo neteko, bet teko matyti. Su Erinijumi gvildenome daug idėjų ir pamanėme, kad čia tikrai būtų niša. Taip ir kilo idėja. Mums labai norisi užimti šią nišą“,– teigia pašnekovas.

Vyrai sako, kad startuolių pasaulis juos jau kurį laiką domino. „Mano indėlis gal buvo tas, kad kai susitikdavome, vis jį spausdavau. Sakydavau: darome ką nors. Iš pradžių bandėme išplėtoti vieną idėją, skaičiavome, bet nepasisekė. Planų net nepradėjome vykdyti. Galiausiai atsirado ši idėja. Žinojome, kad užsienyje šis dalykas tikrai gerai veikia, o čia to dar nėra. Žinoma, galima išsikviesi taksi, bet specializuotos įmonės nebuvo“, – sakė E. Getautis.

Dabar pagrindinis „My Driver“ uždavinys – didinti savo žinomumą. Paslauga lietuviams dar gana neįprasta, todėl užtruks, kol prie jos bus priprasta.

„Čia ir yra pagrindinis uždavinys: pristatyti idėją ir padaryti taip, kad visi apie ją sužinotų. Bandome tai daryti įvairiais būdais. Po miestą važinėja specialus automobilis, kreipėmės į viešbučius, restoranus, kavines, barus“,– pasakojo E. Getautis. Vyrai „My Driver“ vertina ir kaip savotišką socialinį projektą. „Manau, tai ne tik reklamos klausimas. Žmonėms turi įaugti į kraują suvokimas, kad negalima vairuoti išgėrus, jie turi prisiimti atsakomybę tiek už save, tiek už kitus. Dėl to tai bandome pateikti kaip ir socialinę akciją. Dabar visur mušamės. Atsakymą arba gauname, arba ne, bet bandome visur. Mūsų darbas yra ne tiek reklama, kiek mentaliteto ugdymas“, – įsitikinęs E. Poškys.

Klientai – daugiausia pasiturintys žmonės

Šiuo metu „My Driver“ bando įtikinti restoranus ir barus, kad jiems apsimoka bendradarbiauti, kad nauda iš to bus abipusė. „Būna įvairiai. Yra tokių, kurie kategoriškai pasako, kad jiems nieko nereikia. Yra ir tokių, kurie susidomi. Kiti skambina patys. Kai kurie tiesiog prašo mūsų logotipų, o reklamą padaryti siūlosi patys. Jau teko parvežti ir ne vieną pačių restoranų vadovą. „Eurovizijos“ vakarą jie jau skambino ir mes juos aptarnavome“, – kalbėjo E. Getautis.

O nauda, verslininkų įsitikinimu, yra tiesiog akivaizdi. „Naudą kavinėms ir restoranams bandome parodyti ir kitu aspektu. Įrodinėjame, kad žmonės taip gali ilgiau mėgautis laiku prie taurės vyno ar bokalo alaus ir visą laiką būti ramūs, kad jų automobilį kas nors parvairuos“, – teigia E. Poškys.

„My Driver“ išsiskiria profesionaliais vairuotojais. Juk savo automobilio bet kam patikėti nesinori, todėl vairuotojas turi kelti pasitikėjimą.

„Abu su Erinijumi dirbame transporto pasaulyje, todėl tuos žmones surasti mums ne taip sunku. Jie mus supa. Aš pats dirbu su vairuotojais ir šie mano kolegos yra profesionalai. Tokia atranka ir yra. Iš šalies ieškoti nelabai ir reikia“, – sako E. Poškys.

Nors paslauga skirta išgėrusiems, verslininkai sako, kad dėl to problemų nekyla. Žmonės visada malonūs ir geranoriški. „Kai mes tik pradėjome, mintis buvo tokia, kad bus sunku. Manėme, kad bus daug įkaušusių klientų, konfliktų, tačiau pasirodė, jog mūsų klientai yra pasiturintys žmonės, o ne tie, kurie bare nulūžta ant stalo. Tai įmonių direktoriai, daktarai , verslininkai. Nebuvo nė vieno kivirčo, nesusipratimo. Visą kelią tik girdi, kad esame šaunuoliai, o paslauga jie naudosis nuolat“, – sako E. Getautis.

Ambicijų netrūksta

Verslininkai pripažįsta, kad dėl girtų vairuotojų Lietuvoje vis dar kyla daugybė problemų. Su šiuo projektu jiems norisi bent šiek tiek jas spręsti.

„Net nežinau, kodėl vyksta tokie dalykai. Gal žmonės tiesiog mano, kad jiems to nebus. Gal tai ir pakiša koją. Per daug pasitikėjimo, per mažai patirties. Gal iš teisėsaugos pusės šiek tiek trūksta reidų. Anksčiau jų būdavo per kiekvienas šventes. Tai ir mums padėtų, nes žmonės bijotų važiuoti girti“, – sako E. Poškys.

Šiuo metu abu vyrai dirba ir pagrindinius savo darbus. „My Driver“ tenka aukoti laisvalaikį, bet jie tikisi, kad greitai viskas pasikeis ir šis verslas taps pagrindine veikla. „Tokios ir yra mūsų ambicijos. Štai Evaldas neseniai mėnesį buvo atostogose ir joms baigiantis sakė, kad reikia daryti viską, kad iš jų nereikėtų grįžti į darbą. Labai norisi, kad nereikėtų dirbti papildomai ir galėtum visas atsiduoti šitam reikalui. „MyDriver“ automobilių parvairavimas yra tik pradžia. Mintyse yra dar daug paslaugų, kurias galime teikti. Tik pradėjome nuo to, ko Lietuvoje dar nėra“,– teigia E. Getautis.

Motyvacijos jiems tikrai netrūksta. Padeda ir tai, kad yra dviese. Sunkesnėmis akimirkomis patraukia vienas kitą į priekį.

„Į priekį savo kalbomis mus stumia ir kiekvienas klientas. Ir ne tik klientas. Pavyzdžiui, ir tai, kad kažkur sėkmingai pavyko įkišti savo reklamos ar susitarti su restoranu. Štai Evaldas nuėjo į paskutines LKL pusfinalio varžybas ir po jų džiaugėsi, kad mūsų reklama yra ant kiekvieno bilieto“,– kalbėjo E. Getautis.

„Mus iš tikrųjų užveda patys paprasčiausi dalykai“,– juokiasi E.Poškys.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.