...

T. Edisono sėkmės paslaptys

Verslas

2016.09.20

Autorius: Justina Ūsaitė

Temos: .

T. Edisono sėkmės paslaptys

Mokslininkas ir verslininkas - Tomas Edisonas. flickr.com nuotr.

Mokslininkas ir verslininkas Thomas Edisonas patentavo daugybę savo ir kitų sukurtų išradimų (daugiau kaip tūkstantį). Labiausiai į istoriją jis įėjo dėl prietaiso, negrįžtamai pakeitusio mūsų visų gyvenimą ir buitį. Lemputės kūrėjas nebuvo geradarys, tačiau neabejotinai turi ko pamokyti smalsius ir siekiančius pelno verslininkus.

Altruizmo deklaravimas. Nors T. Edisonas nebuvo religingas, jis turėjo tvirtus įsitikinimus apie tai, kas yra gera, o kas ne. Jis netoleravo smurto ir yra pasakęs, kad „kenkdami visiems kitiems gyviams mes vis dar esame laukiniai žmonės“.

Vis dėlto jo verslo priemonės dažnai paneigdavo šiuos jo žodžius. Pavyzdžiui, paniekos mirties bausmei reiškimas, jo nuomone, nesikirto su jo išradimu – elektros kėde, kuri buvo skirta žudyti žmonėms.

Tikslo siekimas bet kokiomis priemonėmis. T. Edisono darbuotojas N. Tesla teigė, kad T. Edisonas su savo darbuotojais elgėsi nepagarbiai. T. Edisonui dirbęs N. Tesla patobulino šio išradimus, o už tai jam nebuvo sumokėta pažadėta pinigų suma. Šiais laikais tokiu metodu neverta naudotis, nes per teismą tikrai turėsite sumokėti.

Jei lydi sėkmė, gali, bet neprivalai būti malonus. T. Edisonas perėmė kai kurias kitų sukurtas idėjas ir jas patentavo. Vis dėlto populiarūs tapo vos keletas išradimų, o propagandinė kampanija prieš N. Teslą nebuvo sėkminga. Jis nepaneigiamai įėjo į istoriją kaip charizmatiška asmenybė.

Principingumas. Gimęs 7 vaikų šeimoje T. Edisonas sugebėjo pats, be nieko pagalbos, sutaupyti pinigų mokslams. Vis dėlto mokyklos jis nebaigė. Principingą vaiką įžeidė direktoriaus užgauliojimai dėl žemo socialinio statuso. Rašyti ir skaityti jį išmokė tėvai.

Eksperimentavimas. Iš prigimties smalsus mokslininkas dirbdamas samdomą darbą su malonumu pasilikdavo darbe ilgiau, kad galėtų nevaržomas atlikti eksperimentus. Kartą netyčia užlašino sieros rūgšties ant viršininko stalo. Taip baigėsi jo karjera toje įmonėje. Taigi patarimas: eksperimentuokite taip, kad viršininkas nepastebėtų neigiamų jūsų eksperimentų pasekmių…

T. Edisonas pasakė garsiąją frazę (ir mėgo ją kartoti dažnai): „99 proc. pastangų duoda 1 proc. rezultatų.“ Galbūt tai reiškia, kad jis tikėjo kiekybės nauda? Kuo daugiau bandysi, dėsi pastangų, tuo didesnė tikimybė, kad pasiseks.

Drąsa išsišokti. Išradėjas nebijojo būti kitoks. Kovodamas su savo konkurentais, T. Edisonas bandė įrodyti, kad nuolatinė srovė yra efektyvesnis būdas skleisti šviesai nei kintamoji srovė. Galiausiai jo išradimas buvo nukonkuruotas, tačiau ne iškart.

Nuožmumas. T. Edisonas itin nuožmiai kovojo su konkurentais ir visais, kurie bandė jam paprieštarauti, kenkti ar savintis tai, kas, jo supratimu, priklausė tik jam. Teatro savininkas G. Melly pardavė Edisonui filmo „Kelionė į mėnulį“ kopiją ir norėjo gauti dalį pelno už viešai parodytą filmą. T. Edisonas G. Mellį privedė prie bankroto.

Atsargumas, nepasitikėjimas bet kuo. Jis apsukriai pasinaudodavo kitų idėjomis – jas supirkdavo ir komercindavo. Bet su savo pinigais verslininkas skirdavosi labai sunkiai, o skolos N. Teslai nepripažino. Neleisdavo niekam jo apvogti, išradimus kuo greičiau patentuodavo. Jis net įkūrė savo kino patentų kompaniją, kad apsaugotų autoriaus teises į filmus.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.