Sukūrė atvirukus, skatinančius verslo partnerius sveikinti socialiai atsakingai

Verslas

2017.12.10

Autorius: Janis Muchks

Temos: , .

Sukūrė atvirukus, skatinančius verslo partnerius sveikinti socialiai atsakingai

Nida Vildžiūnaitė. Asmeninio albumo nuotr.

Iš Kupiškio rajono kilusi trijų vaikų mama, socialinės iniciatyvos prieš smurtą „Laimingi mūsų namai“ autorė Nida Vildžiūnaitė (37) jau aštuonerius metus vysto verslą ir savanoriauja Vilniaus moterų krizių centre. Socialinę iniciatyvą prieš smurtą pašnekovė sukūrė norėdama surinkti lėšų paramai ir išbandyti naują verslo idėją – skaitmeninius šventinius sveikinimus verslui.

Projektas įsibėgėjo greitai

Mintis apie atvirukų verslą kilo artėjant Kalėdoms, kai reikėjo rasti sveikinimą verslo užsakovams. „Žinojau, kad paskutinei savaitei negalima palikti, nes skaitmeniniam sveikinimui el. paštu taip pat reikia skirti deramą dėmesį ir pakankamai laiko. Mąsčiau, kaip būtų puiku, jei šventinį sveikinimą galėčiau įsigyti be didelio vargo ir už priimtiną kainą, o jei tai būtų paramos projektas, suteikiantis galimybę pasielgti socialiai atsakingai ir metams baigiantis padaryti dar vieną gerą darbą?“ – prisimena pašnekovė.

 

„Neatsakiusiųjų neskaičiuoju, nes rezultatas buvo didelė sėkmė, paskatinusi žengti toliau be jokių abejonių.“

N. Vildžiūnaitė.

 

Jos teigimu, projekto pradžioje buvo labai nepalankus ir nerimą keliantis laikotarpis, nes viešojoje erdvėje periodiškai skambėdavo visuomenėje žinomų žmonių raginimai liautis dirbti smulkius darbus už nedidelius pinigus ir nesiimti neatlygintinos veiklos. „Buvo nedrąsu, bet sėdau, parašiau laišką apie savo idėją, viziją ir konkretų kvietimą prisijungti. Tokiu laišku kreipiausi per tuo metu veikusią „Versliukų“ sistemą į iliustratorius, grafikos dizainerius, fotografus ir dailininkus. Pakviečiau juos neatlygintinai sukurti atviruką šiam paramos projektui. Tai tapo savotišku testu“, – atskleidžia N. Vildžiūnaitė.

Tačiau visas nerimas ir baimė išsisklaidė, vos tik pašnekovė pradėjo gauti pirmuosius atsakymus iš grafikos dizainerių, fotografų bei dailininkų, susidomėjusių dalyvavimu jos projekte.

„Dauguma jų buvo sveikinimai ir pasisiūlymas prisijungti, kita dalis – palaikymas ir apgailestavimai dėl laiko trūkumo per švenčių maratoną. Neatsakiusiųjų neskaičiuoju, nes rezultatas buvo didelė sėkmė, paskatinusi žengti toliau be jokių abejonių“, – tęsia pašnekovė.

Kurti idėjas padeda ir prisijungusios prie projekto savanorės. Jau praėjus mėnesiui, N. Vildžiūnaitė turėjo 50 visiškai paruoštų atvirukų bei autorių sutikimus juos naudoti projekte „Laimingi mūsų namai“, susikūrė paskyrą socialiniame tinkle „Facebook“ ir įkūrė e. parduotuvę.

Kitas žingsnis

„Šių metų tikslas – patikrinti idėją ir perkamumą, panaudojant komunikaciją bei viešumą. Taip pat noriu išlaikyti komandą, tinkamai pasirengti kitiems metams, sėkmingai patobulinti skaitmeninių sveikinimų idėją ir pasiekti gerų rezultatų pardavimo srityje“, – pasakoja N. Vildžiūnaitė.

Be atvirukų, projektas „Laimingi mūsų namai“ prekiauja ir skaitmeniniais sveikinimo failais.

„Vienoje pusėje atvirukas – menininko kūrinys, kitoje – sveikinimo tekstas su logotipu. Sveikinimo failas, paruoštas siųsti el. paštu ir sveikinti pirkėjus, klientus, partnerius. Tikrai patogu, tai patvirtino ne vienas verslo atstovas“, – teigia pašnekovė.

Tolesnis N. Vildžiūnaitės tikslas yra naujas skaitmeninių sveikinimų formatas, patrauklus ir fiziniams, ir juridiniams asmenims, kuris būtų pritaikytas įvairioms skaitmeninėms erdvėms bei socialiniams tinklams.

Patarimas norintiesiems imtis socialinio verslo

Tiems, kurie nori išbandyti save kurdami socialinį verslą, iniciatyvos autorė rekomenduoja pirmiausia patikrinti verslo idėją, skirti jėgų gerokai įsibėgėti ir tik tada jį formuoti kaip socialinį. „Pirkėjams ar klientams tai suteiks patikimumą, investuotojams – pasitikėjimą ir didesnes garantijas verslo stabilumui bei sėkmei. Jei abejojate dėl socialinio verslo išpildymo, galbūt pirmiausia reikėtų pasibandyti socialiai atsakingą projektą, įtraukiant norimas socialines grupes kaip darbuotojus, savanorius? – pataria N. Vildžiūnaitė ir priduria: – Sėkmės socialiniams verslams. Laukiu aiškios valstybės politikos ir tikiu socialinio verslo ateitimi!“

„Laimingi mūsų namai“

364-1512820873-529335.png 364-1512820873-833423.jpg 364-1512820873-528741.png 364-1512820873-661316.jpg eilerastukai 364-1512820873-642425.jpg 364-1512820873-576989.jpg

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.