Spontaniški sprendimai atnešė laimę
2014.06.28
Temos: Vadyba.
Pasibaigus žiemos šventėms vis dažniau pagalvojame apie saulę, šiltą smėlį ir jūrą. Pokalbis su verslą egzotiškojoje Šri Lankoje prieš pusmetį pradėjusiais Asta ir Dainiumi Bernotais dovanoja tą norimą šilumą. Šeima džiaugiasi gavusi galimybę kas rytą nubusti čiulbant paukščiams ir skaisčiai šviečiant saulei. „Gera užsiimti mėgstama veikla, kuri naudinga mūsų klientams. Viloje paviešėję žmonės namo išvyksta sveikesni ir laimingesni“, – tvirtina sutuoktinių pora.
Papildo vienas kitą
„Esame kilę iš nedidelių miestų. Aš – tikra raseinietė, – sako A. Bernotienė. – Dainius gimė ir augo Rozalimo miestelyje, esančiame Pakruojo rajone. Esame įgiję skirtingą išsilavinimą (A. Bernotienė Vilniaus universitete baigė ekonomiką, o D. Bernotas yra baigęs bankų apskaitos specialybę tuomečiame Vilniaus buhalterinės apskaitos ir finansų technikume bei transporto vadybą VGTU), tačiau abu turime darbo banke patirties.“
Tiesa, kitaip nei žmona, D. Bernotas savarankiško darbo pranašumus suvokė dar prieš šeimai įkuriant „Peacock Villa“ – pastaruosius 10 metų, praleistų Lietuvoje, užsiėmė verslu transporto srityje.
„Dainius yra labai aktyvus, jam niekuomet netrūksta nei idėjų, nei drąsos jas įgyvendinti“, – sako A. Bernotienė ir tvirtina esanti pragmatiškas, riziką apskaičiuojantis žmogus.
Svajonių šalis
„Visada mėgome spontaniškas keliones, taigi ir Šri Lankoje atsidūrėme netikėtai, galima sakyti, net neplanuotai, – prisimena A. Bernotienė. – Mūsų šeimos keliavimo tradicijos buvo tokios: žiemą vykstame slidinėti, o vasarą sėdame į automobilį ir keliaujame po Europą. Kartą nugirdome, kad skrendant iš Vokietijos oro uostų galima pigiai įsigyti paskutinės minutės keliones į egzotiškas šalis, taigi nutarėme pabandyti. Neturėjome jokių išankstinių nusistatymų, tik dvi savaites atostogų, sukrautus lagaminus ir pažinimo troškulį.“
Vis geriau supratau, kad mano turimas biudžetas yra tikrai per mažas, tačiau atkaklumas ir drąsa davė rezultatą. Dabar tikiu, kad veikia ir tam tikras sėkmės elementas.
D. Bernotas
„Apėję keletą agentūrų gavome gana patrauklų pasiūlymą nukeliauti į Šri Lanką“, – pirmosios kelionės į dabar namais laikomą šalį A. Bernotienė nepamiršo.
„Kodėl Šri Lanka?“ – smalsauju. „Šri Lanka – labai patraukli šalis. Nedidelė teritorija, kurioje galima rasti visko: ir nuostabių balto smėlio paplūdimių, ir kalnų, ir arbatos, ir ryžių plantacijų. Klimatas čia beveik nekinta ištisus metus, – pasakoja verslininkė. – Ši šalis mus užbūrė. Nors vėliau lankėmės ir Karibų (Dominikos Respublikoje, Kuboje), ir Azijos (Tailande, Indijoje, Malaizijoje, Balyje, Singapūre) šalyse, Šri Lanka mums liko svajonių šalis, į kurią norisi grįžti ar net joje apsigyventi.“
Po laiminga žvaigžde
Ajurvedos vilai „Peacock Villa“ vadovaujantis D. Bernotas tvirtina: „Minčių apie vilą, tokią, kokią turime dabar, neturėjome net geriausiose svajonėse. Kartais pasvajodavome apie galimybę įsigyti namą Šri Lankoje, kuriame galėtume gyventi patys, o idealiu atveju išnuomoti keletą kambarių ar įkurti restoranėlį.“
„Ilgą laiką tai buvo tik noras. Vis galvodavome: „Dar palaukime.“ Ir laukėme, kol daugiau užsidirbsime, kol dukra baigs mokyklą. Laukti visada yra ko, – nusijuokia D. Bernotas. – Kartą keliaudami į Balį ir Singapūrą pradėjome diskutuoti, kodėl gyvenime tam, kad ką nors pakeistum, vis reikia laukti. Ši diskusija sukėlė įvairių minčių, o grįžęs namo ant šaldytuvo radau dar prieš kelionę prisegtą M. V. Hanseno citatą, raginančią negaišti laukiant tobulų sąlygų, nes tokių nebus, ir imtis veiksmų. Taigi pardaviau nuosavą verslą, gavau naujai veiklai reikalingų investicijų ir susikrovęs kuprinę išvykau ieškoti laimės.“
„Nuvykus į Šri Lanką paaiškėjo, kad viskas nėra taip paprasta. Po pastarojo mūsų apsilankymo 2009-aisiais šalis pasitiko smarkiai pasikeitusi. Pasibaigus karui su tamilais Šri Lanka sparčiai vystėsi: buvo nutiesti nauji keliai, greitkeliai, kilo nauji pastatai, o kartu su jais ir kainos, – pasakoja D. Bernotas. – Vienu metu atrodė, kad ši avantiūra liks neįgyvendinta. Vis geriau supratau, kad mano turimas biudžetas yra tikrai per mažas, tačiau atkaklumas ir drąsa davė rezultatą. Dabar tikiu, kad veikia ir tam tikras sėkmės elementas.“
Tolesnė istorija primena pasaką: važinėdamas po Šri Lanką D. Bernotas susipažino su vietos gyventoju Upaliu, kuris (ir pasisek man taip!) parodė netoli Dikvelos miestelio parduodamą geros būklės namą su didžiuliu žemės sklypu. Kaip galite nuspėti, Bernotų šeimai priklausanti „Peacock Villa“ įkurta būtent ten.
Įgijo ne tik turtą, bet ir jo istoriją
„Galima sakyti, kad į mūsų gyvenimą ajurveda atėjo pati, – šypsosi D. Bernotas. – Kai paaiškėjo, kad mūsų įsigytas nekilnojamasis turtas yra ypatingą aurą ir istoriją turinti vila, buvo pastatyta daugiau nei prieš 70 metų, o, pasak aplinkinių gyventojų, prieš maždaug 50 metų čia gyveno ir gydė žymi ajurvedos gydytoja. Jos dėka ši vieta ir įgavo ajurvedos dvasią bei ramybę.“
Pašnekovas prasitaria, kad prieš įsigydami vilą nei jis, nei žmona su ajurveda nebuvo susidūrę. „Žinojome, kad tai iš Indijos kilęs gydymo menas, susijęs su masažais, vegetarine mityba ir sveika gyvensena“, – šypteli D. Bernotas.
Išgirdę vilos istoriją ir kiek susipažinę su ajurvedos mokymu lietuviai nusprendė atidaryti ajurvedos principais paremtą viešbutį. Tąsyk vėl padėjo nemažai patirties šioje srityje sukaupęs Upalis.
„Nors reikėjo nemažai padirbėti tvarkant teritoriją, rekonstruojant pastatus, įrengiant baseiną ir atliekant kitus darbus, mūsų įsigytoje viloje buvo visos sąlygos atidaryti tokį viešbutį: beveik hektaro teritorija, kurioje auga daugybė augalų, tinkamų ajurvediniam maistui ir procedūroms (mangai, peruvinės gvajavos, vakariniai anakardžiai, cinamono medžių giraitė, kiti prieskoniniai ir vaistiniai augalai).
Vėliau patys pasodinome maždaug 200 bananų, 150 ananasų, kelis vadinamuosius drakono vaisių medžius, kelias kvapiąsias pasifloras ir daug kitų egzotinių augalų“, – pradžią prisimena D. Bernotas.
„Ko gero, neverta stebėtis, kad kartu su šiuo verslu ajurveda atėjo ir į mūsų kasdienį gyvenimą: beveik nebevalgome mėsos, užklupus kokiam negalavimui pirmiausia kreipiamės į savo gydytojus, o vakarietiškos medicinos retai prireikia. Štai mūsų dukrą, kuriai jau 16-a, keletą metų kankino migrenos priepuoliai, besikartojantys kartą ar du per mėnesį. Pritaikius keletą ajurvedos procedūrų migrenos neliko“, – džiaugiasi D. Bernotas.
Tradicinė ajurveda autentiškoje aplinkoje
„Mūsų viloje teikiamos tradicinės ajurvedos paslaugos: natūralūs ajurvedos gydymo būdai, tokie kaip įvairūs masažai ir procedūros, joga, meditacija, pančakarma (toksinių medžiagų ir žalingų proto bei dvasios impulsų valymas iš organizmo), individualus maitinimas, atsižvelgiant į kiekvieno žmogaus organizmo būklę, vadinamąją došų pusiausvyrą“, – vardija A. Bernotienė.
„Kiekviena ajurvedos viešbučio svečio diena prasideda joga. Per dieną kiekvienam svečiui skiriamos 5–6 procedūros, tokios kaip masažai, vaistažolių vonios. Visi masažai ir kitos procedūros atliekamos naudojant tik natūralius aliejus ir jų mišinius, natūralių žolelių nuovirus ar miltelius, daugelis vaistažolių prieš procedūras surenkamos vilos teritorijoje ar netoli jos, – pasakoja pašnekovė. – Vila išsiskiria autentiškumu: pastate išlikę autentiški langų rėmai, stiklai, durys, net durų spynos senovinės. Nors valant teritoriją dalį medžių teko nupjauti, iš tų pačių medžių vietos meistrai čia pat padirbo lovas, kurios dabar sustatytos viešbučio kambariuose.
Naujus masažo namelius taip pat stengėmės statyti iš natūralių vietos medžiagų.“
Peacock Villa
Organizuojate renginį?
Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.