...

Senjorams pasiūlė įdomių ir smagių temų

Verslas

2017.08.10

Autorius: Ieva Drungilaitė

Temos: .

Senjorams pasiūlė įdomių ir smagių temų

Laura Balčiūtė. Asmeninio albumo nuotr.

Jau daug metų Kaune gyvenanti Laura Balčiūtė (31), regis, neprarado įgimto žemaitiško užsispyrimo ir ryžto. Ji sugalvojo įprasminti savo veiklą, atiduodama duoklę senyvo amžiaus žmonėms, nes, jos teigimu, senatvė yra gražiausias, tačiau dažnai nepelnytai nuvertinamas gyvenimo laikotarpis.

Geriau duoti nei imti

L. Balčiūtės pavyzdys puikiai iliustruoja, kad versliam žmogui dažniausiai neužtenka vien imti ir gauti. Gyvenimo pilnatvei pasiekti būtina duoklė visuomenei, tiems žmonių sluoksniams, kuriems neretai pristinga dėmesio.

„Trejus metus turiu reklamos verslą, bet vis pagalvodavau, jog man kažko trūksta, kad jausčiausi laiminga. Juk žmogus, kad jaustųsi toks, turi duoti kažką kitam, o ne tik imti. Jau seniai mano galvoje sukosi tokia mintis padėti senjorams, motyvuoti juos toliau džiaugtis gyvenimu, aktyviai leisti dienas, nesėdėti namie, geriau išeiti iš jų, pabendrauti su savo amžiaus žmonėmis ir t. t. Juk žmogus, kai išeina į pensiją, jo gyvenimas nesibaigia, tai kaip tik pats nuostabiausias laikas, kai gali jį leisti sau, vaikai užauginti, darbai nudirbti. Tačiau, kad ir kiek mūsų Lietuvoje gyvena senjorų, pasiūlymų jiems nėra, o gal ir yra, tačiau apie juos ne visi sužino“, – problemą pristato pašnekovė.

Idėja gimė naktį

 

„Mintį ėmiau po truputį vystyti. Žinoma, niekam dar nieko nesakiau, nes nežinojau, ar šito tikrai reikia.“

L. Balčiūtė.

 

Ne veltui sakoma, jog ieškant genealios idėjos reikia nusiteikti, kad ji gali aplankyti neįprasčiausioje vietoje ar keisčiausiu paros laiku, tad svarbu nuolat būti pasiruošusiam ją sutikti. Taip puiki idėja aplankė ir L. Balčiūtę. Eilinę, niekuo nesiskiriančią naktį jai šovė mintis kurti žurnalą „60+“, kurio tikslinė auditorija būtent senyvo amžiaus žmonės.

„Kilus idėjai leisti žurnalą būtent senjorams „60+“, nusprendžiau, kad jame būtų skelbiami pasiūlymai, akcijos, motyvuojantys straipsniai būtent mūsų Lietuvos senjorams. Mintį ėmiau po truputį vystyti. Žinoma, niekam dar nieko nesakiau, nes nežinojau, ar šito tikrai reikia“, – prisimena pašnekovė.

Prireikė pagalbos

Dvejodama, ar mintis nėra vien jos pačios plačių užmojų vaisius, L. Balčiūtė ieškojo pagalbos, siekdama išanalizuoti tikslinę auditoriją ir jos poreikius.

„Kadangi tai susiję su senjorais, susiradau senjorų klubų organizatorius ir pasidalijau idėja su jais, jie man padėjo atlikti apklausą, kad įsitinkinčiau, ar žurnalas bus reikalingas. Kai visi iki vieno senjorai apklausoje pareiškė, kad taip, šito žurnalo mes norime, tokio dar nėra, tada pradėjau šią idėją įgyvendinti“, – veiklos užuomazgas atskleidžia moteris.

Įsitikinusi, kad veikla iš tiesų prasminga ir naudinga, L. Balčiūtė mažais žingsneliais keliavo tikslo link ir galutinis rezultatas atpirko visus sunkumus, panaikino dvejones ir viršijo lūkesčius.

„Susiradau reklamos agentūros įmonę ir ji sukūrė man logotipą, žurnalo dizainą. Nuo tada prasidėjo reklamos užsakovų paieškos. Pamažu judėdama pirmyn, pirmą savo leidinį jau laikiau rankose. Kokie jausmai tuomet užplūdo? Jausmas buvo nerealus! Pamatyti kūrinį, kurį pats sukūrei, tiesiog nuostabu. Žinoma, pirmas leidinys labiau vertas kritikos nei pagyrimų, bet tai buvo tai, ką sukūriau pati nuo nulio. Žurnalą pristatėme senjorams ir iš visų sulaukėme tik teigiamų atsiliepimų. Tai mane motyvuoja kurti toliau. Suvokimas, kad tai, ką kuri, kitus žmones daro laimingus“, – džiugiomis emocijomis dalijasi „60+“ kūrėja.

Ieško pastiprinimo

Apie iškilusius verslo pradžios sunkumus pašnekovė kalba ne itin noriai, tačiau labai optimistiškai. Anot jos, nereikia norėti visko iš karto. Kiekvienas jaunas verslas susiduria su sunkiais pirmaisiais žingsniais, tačiau didelis entuziazmas ir tikėjimas idėja išsprendžia visas bėdas.

„Pagrindiniai sunkumai galbūt yra reklamos užsakovų stoka. Norėtųsi surasti daugiau rėmėjų, kurie remtų žurnalą, nes jis yra nemokamas, tad gyvename tik iš reklamos. Žurnalą pristatome senjorams į rankas, o tie, kurie negauna atspausdintos versijos, gali užsisakyti e. versiją www.60plius.lt. Be to, kurdami turinį susiduriame su atsidavusių darbuotojų trūkumu. Labai norėtųsi į savo komandą įtraukti daugiau aktyvių žmonių, nes dabar suradome tik penkis, bet manau, kad viskas dar mūsų laukia ateityje. Nereikia norėti visko iškart!“ – teigia L. Balčiūtė.

Pasiruošimas idėjoms

Svajojantiesiems apie nuosavą veiklą pašnekovė sako: „Pirma turėkite idėją, kuri jus veža, o tada jau tikrai žinosite, kaip ją įgyvendinti.“ Būtent todėl svarbu svajoti, laukti genialios idėjos ir skatinti jas, niekada nebijoti imtis veiklos ir tikėti tuo, ką darai.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.