...

Reikia leisti kiekvienam žmogui pasijusti svarbiam

Verslas

2012.06.28

Autorius: Povilas Sabaliauskas

Temos: .

Reikia leisti kiekvienam žmogui pasijusti svarbiam

Oksana Pčelnikova spotstudio.lt nuotr.

Darbo paieška retai kam būna lengva ir linksma patirtis. Dažniausiai tenka apsišarvuoti kantrybe ir šiek tiek pavargti. Kita vertus, ne lengviau ir darbuotojų ieškantiems. Geri specialistai ant kiekvieno kampo nesimėto. Palengvinti gyvenimą tiek vieniems, tiek kitiems pasišovė ir nauja darbuotojų paieškos sistema Reziumė.lt.

Ji jums siūlo ne tik paprastesnį būdą, kaip parašyti CV, bet ir kur kas labiau į žmogų orientuotą požiūrį. Su įmonės direktore Oksana Pčelnikova pasikalbėjome apie tai, kaip atsirado reziumė.lt, taip pat apie CV bei motyvacinių laiškų rašymo ypatumus.

Pasak O. Pčelnikovos, idėja kurti savo verslą kilo dirbant užsienyje. Tada ji ir suprato, kad norėtų grįžti į Lietuvą ir čia pradėti verslą.

„Iki Reziumė.lt savo gyvenime jau spėjau daug nuveikti. Baigiau vokiečių kalbos pedagogiką. Be abejo, kalbos gyvenime man labai padėjo ir iki šiol padeda. Kelerius metus gyvenau užsienyje, dirbau tarptautinėje kompanijoje pardavimo ir klientų aptarnavimo srityse. Aišku, ne iš karto ten patekau. Tačiau būtent judėdama ta linkme dalyvavau daugybėje pokalbių ir taip gimė idėja grįžti į Lietuvą, kurti savo verslą. Norėjau dirbti su žmonėmis, tačiau supratau, kad galvojant imtis verslo man trūksta teorinio pagrindo. Taigi ISM universitete baigiau vadybą ir verslo administravimą. Mano bakalauro darbas irgi buvo susijęs su darbuotojų atranka. Atlikdama tyrimą bendravau su stambių Lietuvos įmonių personalo atrankos specialistais. Tada jau kurta ir internetinė platforma, įdėta daug darbo, procesas tikrai buvo ilgas“, – savo pirmuosius žingsnius verslo pasaulyje prisiminė ji.

O. Pčelnikova mūsų šalyje pasigenda paprasčiausio žmogiško santykio. Jai norėtųsi, kad su kandidatais į vieną ar kitą poziciją būtų elgiamasi kur kas mandagiau ir maloniau.

„Kai užsienyje ateini į interviu, net nesvarbu, ar tinki, jaučiamas asmeninis kontaktas. Tau leidžiama pasijusti labai svarbiam. Jie dirbdami su žmogumi jį motyvuoja, maloniai aptarnauja. Ateini toks mažas žmogutis, o išėjęs iš kabineto jautiesi taip, lyg galėtum kalnus nuversti. Atrodo, kad rytoj aš jau būsiu direktorė, o poryt nusipirksiu lėktuvą“, – prisiminė verslininkė.

Ji pasakojo, kad grįžusi į Lietuvą per darbo pokalbius pastebėjo nemenką skirtumą. „Grįžusi į Lietuvą jau turėjau šiokį tokį finansinį kapitalą, studijavau ir nenorėjau dirbti. Man buvo labai įdomu, tad pradėjau vaikščioti į pokalbius. Nenoriu kritikuoti, bet susidūriau su agentūrų neprofesionalumu. Pajutau labai didelį skirtumą. Internete CV pildymo procesas irgi ilgas.Nebegalėdavau net baigti pildyti anketos. Vėliau kalbėdama su didžiųjų kompanijų specialistais klausiau, kodėl jie retai naudojasi agentūrų paslaugomis. Pasirodo, dažnai jaučiasi neišgirsti, jų ne iki galo išklausoma, o paskui siūloma ne tai, ko reikėjo.

„Man kilo idėja dirbant su savo klientais suteikti jiems kur kas daugiau dėmesio, konsultuoti žmones, stengtis užmegzti asmeninį santykį. Kitaip tariant, pritaikyti vakarietišką požiūrį. Studijuodama vokiečių kalbą buvau Vokietijoje ir man jau tada pradėjo formuotis mintis, kad nors mes Lietuvoje jau judame ta linkme, juntamas skirtumas. Verslas Lietuvoje skiria labai daug dėmesio klientams, iš kurių gaunama tiesioginės naudos, bet yra gal kažkas, kas dabar tos tiesioginės naudos suteikti negali, tačiau gal suteiks netiesioginės naudos – kažkur kažkam teigiamai apie tave atsilieps. Reikia leisti kiekvienam žmogui pasijusti svarbiam. Man to trūko pačiai“, – kalbėjo O. Pčelnikova.

Būtent asmeninį santykį su klientais verslininkė laiko didžiausiu reziumė.lt pranašumu. „Mes stengiamės išsiskirti būtent per konsultacijas. Su darbdaviais jau dabar susiskambiname, bendraujame. Tačiau kalbėsimės ir su darbo ieškančiais žmonėmis. Esame maža įmonė ir galime tai sau leisti. Kitur konsultacijos teikiamos, bet brangios, o mes visa tai galime suteikti nemokamai. Turime galimybę bendrauti telefonu, el. paštu, skaipu, taip pat galime tiesiogiai rengti vaizdo konferencijas. Man atrodo, šio dalyko dar niekas neturi. Labai patogus mūsų CV įvedimas. Jis gana greitas. Aišku, tobulėsime kartu su technologijomis. Turime profesionalių IT specialistų. Stengsimės būti lankstūs. Padėsime darbdaviui suformuoti tinkamą darbo skelbimą, patarsime, kaip nusiųsti teisingą žinutę, į kurią atsilieptų tas, ko reikia“, – savo įmonės pranašumus vardijo O. Pčelnikova.

Verslininkė taip pat negailėjo patarimų rašantiems CV bei motyvacinius laiškus. Ji įsitikinusi, kad svarbiausia yra pernelyg nesikuklinti ir išvardyti savo geriausias savybes. „Esu parašiusi nemažai motyvacinių laiškų. Iš savo patirties galiu pasakyti, kad svarbiausia yra neskubėti. Reikia susirinkti kuo daugiau informacijos apie tą įmonę. Dažniausiai susirandama pavyzdžių internete ir jie lipdomi į vieną.Darbdaviui reikia parodyti, kad tu atlikai savo analizę, žinai apie įmonę, kuo ji užsiima. Reikia paminėti, kokį įnašą joje galėtum padaryti. Visada sakau, kad nereikia meluoti. Rašyti reikia atvirai. Kiekvienas motyvacinis laiškas turi išsiskirti. Tų pavyzdžių geriau išvis neskaityti (nebent tam, kad sužinotum, kaip formuoti). Motyvacinis laiškas yra kūryba. Turėjau vieną užsienietį dėstytoją, kuris vis sakydavo, kad lietuviai labai savęs neįvertina. Jie moka ir tą, ir aną, bet nedrįsta pasigirti. O reikėtų paminėti kiekvieną smulkmeną. Pavyzdžiui, jeigu gerai sutariate su kolektyvu, esate draugiškas – paminėkite tai. Viską pateikti reikėtų per pozityvią prizmę“, – svarstė ji.

Kita vertus, reikėtų vengti daugžodžiavimo. CV turėtų būti trumpas ir aiškus. „Pati didžiausia klaida – bandyti CV paminėti viską… Tobulas CV turėtų būti maždaug vieno puslapio. Reikia paminėti pagrindinius, svarbiausius akcentus. Aišku, CV turi būti su nuotrauka. Tai labai svarbu. Nuotrauka turi būti dalykiška, o ne iš paplūdimio. Tada, žinoma, išsilavinimas, darbo patirtis, bet nereikia eiti į detales. Kai kas net pradeda vardyti hobius. Informacijos neturi būti per daug“, – perspėjo O. Pčelnikova. Beje, nuotrauka tikrai labai svarbi. Ji turėtų būti reprezentatyvi – derėtų net parinkti tinkamą šukuoseną. Dar svarbiau yra nepalikti CV ar motyvaciniame laiške rašybos klaidų. Jos itin krinta į akis ir gali atbaidyti darbdavį.

Pasak O. Pčelnikovos, nereikia išsigąsti, jeigu neatitinkate visų darbo skelbime išdėstytų reikalavimų. „Darbo skelbimuose būna labai daug reikalavimų. Dažnai darbdaviai taip apsidraudžia. Visada galima paprašyti daugiau, bet tai nereiškia, kad viską ir gausi. Bandyti tikrai verta. Gal esi jaunas darbuotojas, jauti, kad neatitinki kurio nors vieno reikalavimo, bet tai nereiškia, kad negali to išmokti ar kad darbdavys nėra pasiruošęs tavęs apmokyti, jeigu mato, kad turi tinkamą žinių pagrindą, parodai didelį norą, susidomėjimą. Nereikia bijoti. Reikia išbandyti viską. Lietuvos darbdaviai dažnai ieško unversalaus darbuotojo. Sakyčiau, kad dabar Lietuvoje yra būtent kvalifikuotos darbo jėgos trūkumas. Ypač IT, finansų srityse. Todėl ir reikia paminėti kuo daugiau savo pranašumų, kad atitiktum darbdavio reikalavimus“, – sakė verslininkė.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.