...

Praėjusiais metais įkurtas verslas pelnė apdovanojimą už atskirties mažinimą

Verslas

2019.07.10

Autorius: BZN Start

Temos: .

Praėjusiais metais įkurtas verslas pelnė apdovanojimą už atskirties mažinimą

Timas van Wijkas Iš asmeninio albumo

Socialinio verslo, blyninės „Pirmas blynas” įkūrėjas Timas van Wijkas (29), kartu su kolektyvu, šiemet sulaukė įvertinimo už savo socialinę misiją. Nacionaliniuose lygybės ir įvairovės apdovanojimuose blyninė pelnė įveiktos kliūties apdovanojimą.

Šis apdovanojimas skiriamas už fizinės, kultūrinės, socialinės ar kitokios kliūties įveikimą, užtikrinant žmonių su negalia orų gyvenimą ir dalyvavimą visuomenėje. Metus veikiantis verslas ir jo vadovas Timas buvo pastebėti už proto negalią turinčių žmonių įdarbinimą bei įtraukimą į darbo rinką.

Pirmasis toks restoranas Lietuvoje

„Pirmas blynas“ – pirmasis restoranas Lietuvoje, kuriame žmonės su negalia dirba kaip padavėjai ir kaip pagalbiniai darbuotojai virtuvėje. Pavadinimas „Pirmas blynas“ buvo pasirinktas todėl, kad jame gaminami blynai, o ši socialinio restorano forma yra nauja Lietuvai. Be to, daugumai darbuotojų tai taip pat bus jų pirmoji darbo vieta. „Savo restorane mes siekiame trijų tikslų: sukurti šaunią darbo vietą savo darbuotojams, sukurti atmosferą, kurioje visi be išimties klientai jaustųsi laukiami, ir teigiamai keisti visuomenės požiūrį į žmones su negalia“, – ketinimus atskleidžia „Pirmo blyno“ įkūrėjas.

Kaip jau anksčiau rašė „BZN Start” pristatant šį verslą, „Pirmame blyne“ siūlomos trys skirtingos įdarbinimo galimybės.

1. Keturiems darbuotojams pasiūlyta įprasta darbo sutartis su darbo užmokesčiu.

2. Siūlomos stažuotės tiems, kurie nori sužinoti, ką jie nori veikti ir kas jiems geriausiai sekasi. Kartu su socialine įdarbinimo agentūra VšĮ „SOPA“ bus ugdomi darbo įgūdžiai, fiksuojamos individualios savybės ir pažanga. Pasibaigus stažuotės laikotarpiui, bus aiškus darbuotojo bendras įvaizdis, o „SOPA“ stengsis surasti įmonę, kurioje konkretus darbuotojas galėtų dirbti. Šis kelias suteikia galimybę žmonėms susirasti darbą.

3. Nuo trečiadienio iki šeštadienio bus suteikiama darbo vieta „klientams“ iš dienos centro Vilniuje. Centras nori pasiūlyti savo „lankytojus“ (pašnekovas atkreipia dėmesį, kad jie juos vadina klientais), kad suteiktų tikrą darbo patirtį, kad jie galėtų išmokti naujų įgūdžių. Šios organizacijos „darbo treneris“ dirbs nuo trečiadienio iki penktadienio. Kiekvienos savaitės antradienį bus bendradarbiaujama su dienos centru „Šviesa“ ir jie suteiks du mentorius, kurie mokys savo „lankytojus“ restorane „Pirmas blynas“.

Restorane taip pat dirba profesionalus virtuvės šefas, užtikrinantis skaniausius blynus visame Vilniaus mieste.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.