...

Pomėgis, įkvėpęs minčių apie galimas pajamas

Verslas

2016.04.26

Autorius: Ieva Drungilaitė

Temos: .

Pomėgis, įkvėpęs minčių apie galimas pajamas

Puslapio „G-top.eu“ kūrėjas - Donatas Dambrauskas. Asmeninio archyvo nuotr.

Iš Panevėžio kilęs Donatas Dambrauskas (38) visuomet buvo įsitikinęs, kad geriausiai išmokti ir įvaldyti norimas sritis galima jas išbandant realybėje. Būtent todėl, siekdamas išmokti naujų programavimo subtilybių, jis pradėjo kurti puslapį „G-top.eu“.

„Prieš daugiau nei dvejus metus norėjau išmokti „Symfony2“ (PHP framework), o geriausia mokytis ką nors išbandant praktiškai. Tuo metu buvau pradėjęs naudotis „Google+“ socialiniu tinklu ir, žinodamas „Google“ politiką savo ištekliais dalytis nemokamai, atradau, kad „Google+“ ne išimtis. „Google“ turi „Google+“ API (laisvai prieinamus duomenis), kuriuo gali naudotis viso pasaulio programuotojai ir gauti informaciją apie šio socialinio tinklo vartotojus bei jų įrašus. Tada šovė mintis iš populiariausių Lietuvos „Google+“ vartotojų kas savaitę surinkti populiariausius įrašus, o vėliau pradėjau populiariausius „Google+“ profilius grupuoti į kategorijas ir sekti jų įrašus“, – idėjos kūrimo pradžią prisimena pašnekovas.

 

„Labai smagu, kad lankytojų geografija yra visas pasaulis. Pavyzdžiui, šiais metais vartotojų, peržiūrėjusių daugiau nei vieną puslapį, buvo iš 22 valstybių (nuo Pietų Afrikos Respublikos iki Australijos)“

D. Dambrauskas

 

„G-top.eu“ yra puslapis, kuriame lankytojas gali rasti sugrupuotus įvairiausių kategorijų įrašus, kurie yra populiarūs „Google+“ socialiniame tinkle. Šios idėjos tikslas – suteikti pačią naujausią, populiariausią ir aktualią informaciją, sutelktą viename puslapyje. Pirmosios kategorijos, anot pašnekovo, atsirado dėl „Google+“ automatinio pasaulinių profilių grupavimo. Vėliau, sekdamas šią informaciją, D. Dambrauskas pastebėjo įrašų tendencijas, apie ką mėgsta rašyti ir kuo dalijasi šio socialinio tinklo vartotojai, todėl ėmė grupuoti juos į daugiau kategorijų.

Sulaukė dėmesio

Dvejus metus veikiantis projektas sulaukia vis daugiau ne tik Lietuvos, bet ir pasaulinio dėmesio. Pašnekovas pasakoja, kad sulaukia daug palaikymo, skatinimų nenutraukti veiklos. Dvejų metų projekto gimimo dienos dovana pašnekovas vadina nacionalinio transliuotojo susidomėjimą ir mielai prisimena įžymių žmonių dėmesį.

„Projekto antrieji metai prasidėjo smagiai. „Google+“ milijonierius (šiuo metu turi 5 208 820 sekėjų) Mike’as Elganas savo profilyje parašė, kad „G-top“ yra puikus naujas tinklalapis. Dar smagu buvo išgirsti, kai Vilniaus meras Remigijus Šimašius „Login 2015“ pasidžiaugė 2014 m. „Google+ Lietuva“ metų žmogaus vardu“, – pasakoja D. Dambrauskas.

Kasdien puslapis sulaukia maždaug 15 unikalių apsilankymų, o per pastaruosius porą mėnesių jų skaičius nuolat augo.

„Labai smagu, kad lankytojų geografija yra visas pasaulis. Pavyzdžiui, šiais metais vartotojų, peržiūrėjusių daugiau nei vieną puslapį, buvo iš 22 valstybių (nuo Pietų Afrikos Respublikos iki Australijos). Mačiau, kad projekte apsilankė du vartotojai iš „Google“ būstinių: vienas iš Menlo Parko (JAV), kitas iš Mauntin Vju (JAV)“, – džiaugiasi pašnekovas.

Kuria ateities planus

Žiniatinklio programuotoju įmonėje NFQ dirbantis D. Dambrauskas apie pelną, gaunamą iš savo pomėgio, pradžioje net nesvarstė, nebent, kaip pats sako, tyliai pasvajodavo. Jis tikina, kad ir be finansinių išteklių galima teigti, jog idėja yra pasiteisinusi ir sėkminga. Tačiau pastebimas puslapio populiarumas jau pamažu skatina mintis apie pajamas iš šios veiklos.

Nors jau dabar apsilankius puslapyje „G-top.eu“ galima rasti daug skirtingų kategorijų, kurios palengvina norimos informacijos paiešką, pašnekovas tvirtina, kad tai ne galutinis puslapio variantas. Plėtros planai jau kuriami.

„Artimiausi planai – pristatyti dvi naujas rubrikas: „Google+ Food Top“ („Google+“ profiliai, kuriuose rašoma apie maistą, restoranus, dalijamasi receptais) ir „Google+ Games Top“ (kompiuterinių žaidimų kūrėjų „Google+“ profiliai ir kiti apie žaidimus asmenys). Be to, planuoju pradėti sekti ir generuoti populiariausių Australijos „Google+“ vartotojų įrašų „topus“. Vėlesniuose planuose – projektą perkraustyti į tam skirtą serverį, kur nebūčiau ribojamas virtualaus serverio apribojimų“, – mintimis apie projekto tobulinimą dalijasi D. Dambrauskas.

Programuotojai turi laisvę kurti

Remdamasis savo patirtimi, pašnekovas gali teigti, kad svarbiausia mokytis per praktiką ir daryti tai, kas tave žavi. Anot jo, programuotojams, siekiantiems pradėti savo verslą ar plėtoti naują idėją, nėra sudėtinga. Dėl savo turimų gabumų šie žmonės gali įgyvendinti savo idėjas be didesnių finansinių investicijų ir papildomų žmogiškųjų išteklių. Tiesa, nuo dvejonių ir nesėkmių nė vienas nėra apsaugotas, tačiau rizikuoti, pasak D. Dambrausko, išties verta. Esminis jo patarimas visiems pradedantiesiems – bandyti. „Nepabandęs nesužinosi, ar idėja sėkminga, ar ne. Svarbu daryti tai, kas patinka ir smagu tau pačiam“, – įsitikinęs puslapio „G-top.eu“ kūrėjas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.