Plėtoti idėją skatina linkintieji gero
2016.04.08
Temos: Vadyba.
Vilniuje gyvenanti Eglė Zakaraitė (26) po kelerius metus trukusių įvairių studijų ir trumpos samdomos darbuotojos – projektų vadovės – patirties ieškojo tokios veiklos, kuri jai suteiktų vidinį džiaugsmą ir malonumą dėl to, ką daro. Ji sako: „Prieš porą metų projektas „Kaip tapti dama“ kilo iš didelio noro atrasti save ir suvokti, kokio aš noriu verslo. Ieškodama savęs atradau talentą kurti ir rašyti. Ta veikla pakeitė mane ir paskatino tobulėti bei mokytis toliau.“ Savo lėšomis išleidusi knygą „Kaip tapti dama“, E. Zakaraitė apsisprendė, kad tai ir bus jos trokštamo verslo pamatas. Idėją puoselėti skatino ir didžiausias jos palaikytojas – gyvenimo draugas, kuris neleido pasiduoti ir stūmė į šalį visas abejones.
Veikti ir nepasiduoti
Plėtodama projektą E. Zakaraitė nebuvo apgalvojusi verslo modelio ir numačiusi, į ką jis materializuosis. Kuriant knygą jai apskritai buvo sunkiausia išklausyti labai daug priešiškų nuomonių, kurios blaškė ir stabdė kūrybos procesą. „Laikui bėgant supratau, kad reikia veikti ir nepasiduoti. Ir taip mano pasaulėžiūroje gimė vienas geras principas: „Tik didingos sielos žmogus tavo svajonę supras ir paskatins ją įgyvendinti, o skurdžios sielos žmogus nuvertins, pažemins ir pasijuoks“, – pašnekovė atkartoja žodžius, įkvėpusius jai stiprybės.
„Visgi pagrindinės mano investicijos yra laikas, energija ir tam tikri finansiniai ištekliai, kurie buvo reikalingi verslui pradėti ir plėtoti. Manau, kad planuojamas atsipirkimas bus po metų, turėsime galimybę plėstis į kitas rinkas, tik su kitomis šakomis ir kitais produktais“
E. Zakaraitė
Gilinasi į saviugdos teorijas
Baigusi Pagėgių Algimanto Mackaus gimnaziją, gerai besimokiusi ir aktyviai dalyvavusi miestelio kultūriniame bei socialiniame gyvenime, E. Zakaraitė po socialinės pedagogikos specialybės studijų Vilniaus kolegijoje bei Kauno technologijos universitete įgijusi viešojo administravimo bakalaurą, išvyko į Londoną, kur Vakarų Londono koledže studijavo verslo administravimą.
Šiuo metu projekto autorė taip pat studijuoja įvairių saviugdos mokytojų teorijas ir praktikas, ieško metodų, kuriuos galėtų pritaikyti sau, mokosi vesti seminarus įvairiomis temomis.
Motyvuoja geri žodžiai
E. Zakaraitė prisipažįsta, kad bet kokioje veikloje ją, kaip tikriausiai kiekvieną mūsų, į priekį stumia geranoriškas aplinkinių nusiteikimas, gražūs ir gero linkintys žodžiai. „Viskas prasidėjo nuo „Facebook“ puslapio „Kaip tapti dama“ motyvacija, gražūs žodžiai kiekvieną dieną. Tuo gyvenimo laikotarpiu man pačiai labai reikėjo palaikymo, todėl supratau, kad ir kitiems to reikia, ne aš viena tokia, kuri dar ieško savęs. Tai kodėl nepalinkėti ko nors gero ir įkvepiančio tiems, kas kartu su manimi sėdi socialiniame tinkle „Facebook“ ir bando kažką atrasti? Dabar nuoširdžiai džiaugiuosi, kad žmonėms tai patinka“, – sako pašnekovė.
Susikurti laimės receptą
Pasak E. Zakaraitės, verslas įdomus tuo, kad kiekvieną dieną atrandi save iš naujo ir skatini tobulėti save bei kitus. „Sąmoningai suvoki, kad gyvenimo kokybė priklauso nuo minčių, žodžių ir veiksmų. Knyga padeda išmokti spręsti savo problemas ir skatina mus pačius kurti savo laimės receptą. Pavadinimas „Kaip tapti dama“ kilo iš ilgo įvairių žmonių elgesio modelių stebėjimo. Reikia pamatyti, kas yra blogai, kad suprastum, kas yra gerai“, – įsitikinusi projekto autorė.
Plėtra kiekvieną dieną
Kalbėdama apie savo veiklos planus, jauna moteris tikina, kad verslo plėtra rūpinasi kiekvieną dieną, tai vyksta įvairiais žiniasklaidos kanalais. Sunkiausia, pasak jos, įvertinti investavimo riziką, nes mūsų rinka kiekvieną dieną kinta ir yra neprognozuojama. Plėtojant šį verslo modelį atsiranda naujų partnerių, kurie mielai prisijungia prie projekto plėtojimo. „Konkurencija šiame versle yra, bet, mano požiūriu, jie mano kolegos“, – savo nuomone dalijasi pašnekovė.
Atsipirkimo tikisi po metų
Ne vieną specialybę turinti E. Zakaraitė pripažįsta, kad, pradėjus plėtoti verslo idėją, jai teko susidurti su tam tikrais klausimais, į kuriuos atsakyti neturėjo kompetencijos. „Teko pasikliauti nuojauta ir, žinoma, neišvengiau klaidų. Iš jų išmokau į viską reaguoti ramiai, bet kurioje situacijoje įžvelgti vien tik teigiamus dalykus“, – pozityvaus nusiteikimo neišsižada verslininkė.
Jos teigimu, projektui pradėti prireikė 3 tūkst. eurų. „Visgi pagrindinės mano investicijos yra laikas, energija ir tam tikri finansiniai ištekliai, kurie buvo reikalingi verslui pradėti ir plėtoti. Manau, kad planuojamas atsipirkimas bus po metų, turėsime galimybę plėstis į kitas rinkas, tik su kitomis šakomis ir kitais produktais“, – atskleidžia ji.
Kiekvienam duota galimybių
Savo projektu tikinti ir juo gyvenanti E. Zakaraitė norėtų palinkėti visiems, svajojantiems apie verslą ar jį pradedantiems, daugiau klausytis savo vidinio balso ir mažiau kreipti dėmesio į tokias frazes kaip: „tau nepavyks“, „kam tu tai darai?“, „tau neišeis“. „Reikia daryti savo ir nedvejoti, – įsitikinusi pašnekovė. – Laikas pats viską sudėlios. Kai labai tiki tuo, ką darai, ir matai realias galimybes, įdėtos pastangos bus įvertintos ir pastebėtos. Nebijokite rizikuoti, kurti ir eksperimentuoti, bandydami ir ieškodami savo idėjų versle. Šis amžius yra palankus tuo, kad kiekvienam duota daug galimybių ir progų turėti visavertį bei viskuo aprūpintą gyvenimą.“
Organizuojate renginį?
Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.