...

PENKI BŪDAI, KAIP SAVO IDĖJAS PAVERSTI REALYBE

Verslas

2012.08.01

Autorius: Povilas Sabaliauskas

Temos: , .

PENKI BŪDAI, KAIP SAVO IDĖJAS PAVERSTI REALYBE

penki žingsniai iki rezultato flickr.com nuotr.

Sėkmė – klastingas ir neprognozuojamas dalykas. Kodėl vieniems sekasi plėtoti verslą, o kiti vis susiduria su problemomis? Atrodo, neretai žmonės, nepranokstantys jūsų nei intelektu, nei finansiniais resursais, vis tiek įsigudrina pasiekti daugiau. Kokia jų sėkmės paslaptis? Atsakymas labai paprastas: jie paprasčiausiai yra geriau pasirengę įveikti emocinę įtampą.

Klausimas o kas jeigu? pradedant verslą gali kaip reikiant užnuodyti protą, užkrėsti abejonėmis, nepasitikėjimu ir netgi genialias idėjas paversti niekam tikusiomis. O kas, jeigu aš būsiu išjuoktas? O kas, jeigu man nepasiseks? Dar baisiau: O kas, jeigu man pasiseks?

Iš tikrųjų pasprukti nuo vidinių demonų kartais gali būti labai sunku. Laimė, tokias progresą stabdančias mintis įmanoma išvyti iš savo sąmonės. Reikia tik vadovautis penkiais paprastais patarimais.

Į pasaulį žvelkite kitu kampu

Pasyvumas ir uždarumus, kad ir kaip parodoksaliai tai skambėtų, dažniausiai veikia kaip savisaugos mechanizmas. Nieko nedaryti mums kartais paprasčiausiai būna saugiau. Taip apsidraudžiame nuo galimų nesėkmių, kurias regime ant kiekvieno kampo. Tačiau galima išmokti vietoj negatyvių dalykų matyti pozityvius. Ilgainiui jūsų smegenys prie to taip pripras, kad natūraliai imsite mąstyti pozityviai. Tada vietoj nuolatinių pavojų imsite matyti beribes galimybes. Štai keli paprasti pavyzdžiai.

Negatyvi mintis: Man nepasiseks.

Pozityvi mintis: Man nepasiseks tik tada, jei nepabandysiu. O jei pabandysiu, galėsiu mokytis ir galiausiai man pavyks.

Negatyvi mintis: O kas bus, jeigu žmonės manys, kad mano idėjos kvailos?

Pozityvi mintis: Konstruktyvi kritika man tik į naudą. Į visa kita galiu tiesiog nekreipti dėmesio.

Negatyvi mintis: Kas aš toks, kad man pasisektų?

Pozityvi mintis: O kas buvo Einšteinas iki savo atradimų? Irgi niekas!

Sukurkite planą ir tuoj pat jį įgyvendinkite

Didžiausia studento, rašančio baigiamąjį bakalauro darbą, problema yra ta, kad jis turi internetą. Dažnai jam atsiranda nenugalimas poreikis įsijungti YouTube ar pasitikrinti feisbuką. Darbo produktyvumui tai tikrai nepadeda.

Deja, toks laiko gaišimas toli gražu nėra vien studentų bėda. O dykinėjimas dažniausiai atsiranda dėl to, kad neturite aiškaus plano, ką ir kaip darysite. Imdamiesi naujo darbo tiesiog susidarykite grafiką. Taip žinosite, ką ir kada reikia padaryti, ir bent iš dalies apsisaugosite nuo poreikio nuklysti į lankas.

Veikite greitai

Paprasta tiesa: kuo ilgiau gromuliuosite kokią nors idėją, tuo didesnė tikimybė, kad galų gale jos taip ir neįgyvendinsite. Atsiminkite, kad daryti klaidas – ne nusikaltimas. Iš klaidų galima pasimokyti. Neapgaudinėkite savęs svarstymais, kad galvoje esančią idėją dar galima ir reikia patobulinti. Iki tobulybės! Nėra tinkamesnio laiko už DABAR. Tad susiimkite, susikurkite planą ir pirmyn.

Tarkitės su aplinkiniais

Neretai savo idėjų mes šiek tiek gėdijamės. O ką pasakys draugai? Gal jie iš mano minčių ir vilčių tik skaniai pasijuoks? Kita vertus, tokios baimės nebūtinai turi būti neigiamas dalykas. Pasipasakokite apie savo planus šeimos nariams, draugams. Staiga pajusite, kad esate jiems įsipareigoję! Jeigu jus parems, nenorėsite jų nuvilti, o jeigu nepalaikys, atsiras ambicijų įrodyti, kad jie klysta. Galų gale artimieji gali padėti užmegzti ryšių su naudingais žmonėmis arba tiesiog nukreipti reikiama linkme.

Švęskite

Nevertinkite nesėkmių kaip aklagatvio, iš kurio ištrūkti neįmanoma. Žvelkite į jas kaip į pamokas. Planus visada galima koreguoti.

Kita vertus, laiko, sugaišto bandant juos įgyvendinti, nesusigrąžinsi. Štai kodėl būtina džiaugtis kiekviena, net ir mažiausia, sėkme.

Įgyvendinote dar vieną savo plano punktą? Valio! Apdovanokite save už tai! Skirkite laiko sau, pasidžiaukite mėgstama veikla. Tokios nedidelės šventės leis pajusti, kad judate į priekį, ir kaskart įkvėps naujai dienai.

Sėkmės.

Juk pasaulis iš tikrųjų būtų geresnis, jei visų mūsų mintys ir idėjos virstų realybe.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.