...

Pavasaris atėjo! 10 sumaniausių sporto pagalbininkų

Verslas

2014.03.20

Autorius: Tomas Fedaravičius

Temos: .

Pavasaris atėjo! 10 sumaniausių sporto pagalbininkų

Tam, kad sportuoti taptų įdomiau, atrinkome dešimt įdomiausių sveikatingumo programėlių flickr.com nuotr.

Kasmet artėjant vasarai sporto klubai išgyvena pavasarinį piką, kai užplūsta lankytojai, norintys atsikratyti žiemą užsiaugintų papildomų kilogramų. Tik noro ir motyvacijos ne visada ir ne visiems pakanka. Įsigiję mėnesio narystę didelė dalis trumpalaikių sporto entuziastų salėje pasirodo vos kartą kitą. Tam, kad motyvacija nedingtų ir sportuoti taptų įdomiau, atrinkome dešimt įdomiausių sveikatingumo programėlių.

• Jei atkreipiate dėmesį į bėgioti ar dviračiu pasivažinėti mėgstančių draugų statusus „Facebook“, greičiausiai jau pastebėjote, kad šie neapsieina be „Endomondo Sports Tracker“. „Android“ išmaniesiems prietaisams skirta programėlė populiari ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Ja naudojasi daugiau nei 20 mln. dviratininkų, bėgikų, ėjikų. Ši programėlė seka jūsų nubėgtą ar dviračiu nuvažiuotą atstumą, laiką, sudegintų kalorijų skaičių ir kitus duomenis. Visas jūsų maršrutas yra išsaugomas žemėlapyje, todėl vėliau galite jį pasižiūrėti ar pakartoti. Be to, informacija apie savo pasiekimus, vis dar braukdami prakaitą po intensyvios kardiotreniruotės, galite pasidalyti „Facebook“. Tikslų viešinimas ir draugų komentarai motyvuos dar labiau!

• Kitas puikus sportininkų pagalbininkas, kurį gali naudoti tiek „iOS“, tiek „Android“ įrenginių savininkai, – programėlė „Fitness Buddy“. Tokie autoritetingi IT ekspertai kaip „Gizmodo“ vadina ją „viena geriausių visų laikų programėlių“. Pagrindinė programėlės funkcija yra jūsų sportinio režimo sudarymas. Čia galite pasirinkti iš kelių šimtų įvairių pratimų, suskirstytų pagal raumenų grupes, ir taip susidaryti sporto kalendorių, kur matysite kada ir kaip turite sportuoti. Visų atliekamų pratimų progresą galite stebėti – jei nuolatos įvesite, su kokiais svoriais juos atliekate, programėlė sudarys detalų pažangos grafiką. O jei nuspręsite nusipirkti mokamą programėlės versiją, galėsite rinktis iš beveik dviejų tūkstančių pratimų ar jau sudarytų sporto programų.

• Viena populiariausių motyvacijų sportuoti – svorio metimas. Kelis kartus per treniruotę atliekama kelionė salės kampe pastatytų svarstyklių link – neatsiejamas sporto klubo ritualas. Tie, kurie į apkūnimą nelinkę, atvirkščiai – neretai nori masės priaugti. Ir vieniems, ir kitiems pasitarnaus programėlė „Žinau, kiek sveriu“, skirta „Android OS“. Paprastai ir negaišdami daug laiko galėsite sekti kūno masės pokyčius. Naudodamiesi šia programėle matysite, kaip jums sekasi mesti svorį, kuriuo paros metusvėrėtės,koks šiandien jūsų kūno masės indeksas (KMI).

• Kiekvienas kūno rengybą išmanantis treneris norintiems numesti svorio patars tą patį: turite ne tik prakaitą sporto aikštelėje lieti, bet ir tai, ką kemšate į pilvą, prižiūrėti. Be sureguliuotos mitybos teigiami pokyčiai tobulos figūros link bus labai lėti arba išvis neįmanomi. „Wight Watchers“ rasite itin išsamų įvairiausių maisto produktų žinyną, be to, galėsite lengvai apskaičiuoti, kiek kalorijų suvartojate. Šioje „iOS“, „Android“ ir „BlackBerry“ platformoms skirtoje programėlėje puikai integruotas ir socialinis turinys, taigi galėsite savo atradimais, patarimais ir pasiekimais pasidalyti su visu išmaniuoju pasauliu bei pasinaudoti draugų rekomendacijomis.

„Pedometer++“ visiškai nesusijusi su japonų sukurtu ir juodojo humoro mėgėjų internetinių memų pavidalu išpopuliarintu pedomeškino personažu. Įsidiegę ir naudodami šią programėlę galėsite suskaičiuoti, kiek žingsnių nukulniavote per dieną. Jei iki vakaro nepasiekėte savo užsibrėžto tikslo – pats metas išsiropšti iš patogios automobilio sėdynės ar krėslo priešais kompiuterį ir nukulniuoti vieną kitą papildomą kilometrą.

• Įvairių pedometrų gali rasti ir „Android“ prietaisų naudotojai – jų „Google Play“ parduotuvėje kelios dešimtys. Lieka išsirinkti labiausiai tinkamą. Ten pat rasite lietuvių programuotojų sukurtų žingsniamačių.

• Naujajame „iPhone 5s“ įdiegtą judesių atpažinimo technologiją siekia išnaudoti ir sporto programėlių kūrėjai. Pirmieji ją pritaikė „Azumio“ bendrovės programuotojai, sukūrę „Argus“. Ja naudodamiesi galite stebėti savo sveikatingumo veiklą – bėgimą, atliekamus judesius, maisto ir vandens vartojimą bei kiekvieną dieną nustatyti sau tikslą bei įvertinti dienos, savaitės ar mėnesio pasiekimus.

• Asmeninio trenerio paslaugos sporto klube kainuoja nepigiai. Tačiau tikras geekas, ne visada pageidaujantis žmogiškojo kontakto, paklaus – kam man tas kontrolierius, jei turiu „Unique Trainer“ savo geriausiame drauge – išmaniajame telefone. „iOS“ programėlė padės jums sekti treniruotės eigą ir pasirinkti optimaliausius pratimus geriausiems rezultatams. Šioje programėlėje įdiegtos 3D animacijos leis teisingai atlikti kiekvieną pratimą ir įspės, jei treniruositės netinkamai.

•Sveikos gyvensenos propaguotojai neretai pabrėžia, kad būtume sveiki ir nevirstume inkstais taukuose tiesiogine šio posakio prasme, tereikia mankštai skirti bent 15 minučių per dieną. Jei dedatės esą toks užimtas, kad sportuoti galite sau leisti nebent perpus trumpiau, parsisiųskite programėlę „7-Minute Workout“ (pav. žemiau). Joje rasite daugiau nei šimtą greitai atliekamų, tačiau maksimaliai efektyvių pratimų, kuriuos galėsite panaudoti savo trumputėse treniruotėse ir ne tik.

• Tempimo pratimus labiau mėgsta moterys, nes vyrukai mieliau stumdo štangas ir kilnoja svarmenis. Tačiau net ir jie, jei nenori po penkiolikos minučių sporto karjerą laikinai sustabdyti dėl naujos traumos, treniruotės pradžioje turi atlikti tempimo pratimus. Programėlėje „Performance Stretching“ rasite aibę tempimo pratimų, leisiančių ne tik apšilti, bet ir maksimaliai įdarbinti raumenukus, deginti lašinukus.

• Norint pasiekti optimalius rezultatus be reguliarių treniruočių ir subalansuotos mitybos ne mažiau svarbu yra gerai išsimiegoti. Trenerių teigimu, svarbu ne tik per parą miegui skirti 7 valandas, bet ir gulti bei keltis tuo pat metu. Na, o jogos paslaptis įvaldę meistrai pabrėžia, kad kokybiška 15 minučių meditacija gali atstoti 3 ar 4 valandų miegą. Jei į jogos užsiėmimus nukeliauti neturite laiko ar galimybių, sveikai gyvensenai pasitarnaus tiesiog keliolikos minučių pertraukėlės dieną, kurių metu pasistenkite atitrūkti nuo rutinos ir rūpesčių, ramiai pabūti su savimi. Į pagalbą tokioms praktinėms meditacijoms atskuba programėlė „Relaxia“, kurioje rasite visą raminančių garsų lobyną nuo tykštančių lietaus lašų iki lapų šlamėjimo ar vandenyno bangų mūšos.

Ir nepamirškite, kad motyvacija, disciplina ir sunkus darbas lemia puikius rezultatus ne tik verslo, bet ir sporto pasaulyje, savo fizinio ar dvasinio būvio tobulinime. Sėkmės siekiant užsibrėžtų tikslų!

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.