...

Pasiekimų kaina – atsakomybė

Verslas

2012.02.13

Autorius: Edmundas Valatka

Temos: .

Pasiekimų kaina – atsakomybė

Kad ir koks jūsų amžius, kad ir kokia veikla, turite išmokti jausti atsakomybę! flickr.com nuotr.

Vinstono Čerčilio posakį, kad “pasiekimų kaina yra atsakomybė”, patvirtino daugybė daug pasiekusių žmonių. Iškilę į valdžios ar verslo olimpą, žmonės drauge užsikrauna didžiulę atsakomybę. Jeigu trokštate daug pasiekti, turite pratintis jausti atsakomybę už mažus kasdienius dalykus. Moksleivis, šiandien neruošiantis namų darbų, užaugęs gali suklupti ties visai menkomis kliūtimis. Jaunam vyrui, kuris elgiasi neatsakingai ir nerūpestingai šeimoje, vargu ar seksis verslo santykiai – tam būtini įgūdžiai.

Jei įsipareigoji – tampi atsakingas

Vinstono Čerčilio žodžiai taikytini ne tik politikos ar kitų sričių lyderiams. Jie liečia ir kasdienius darbus dirbančius vyrus ir berniukus. Štai klasės seniūnas Tomas vieną vasarą dalyvavo eismo saugumo programoje – budėjo prie perėjos ir padėdavo pradinukams pereiti gatvę. Jam ta veikla atrodė prasminga ir reikalinga.

Tačiau kartą jis užsiplepėjo su draugu, ir mažos mergaitės vos nepartrenkė automobilis. Tomą pašalino iš programos. Nors pasijuto labai nesmagiai, vis dėlto jis suprato labai svarbią pamoką apie atsakomybę už prisiimtus įsipareigojimus.

Vaistai nuo neatsakingumo

Jei jaučiate , kad jums nesiseka, visų pirma pasistenkite suprasti, kas jus stabdo nuo trokštamos pažangos. Užduokite sau keletą klausimų ir nuoširdžiai į juos atsakykite. Štai tie klausimai:

Ar dažnai savęs gailite?

Ar nusprendę ką nors keisti gyvenime, ilgai abejojate?

Ar jums trūksta pasitikėjimo atliekant svarbius darbus?

Ar baiminatės dėl to, ką pasakys žmonės apie neįprastus jūsų veiksmus?

Teigiami atsakymai rodo, kad turite sėkmę ribojančių įpročių – jie užtveria gerovės tėkmę į jūsų gyvenimą. Jų priešnuodis – būti atsakingiems už savo gyvenimą ir kasdien skaičiuoti gaunamas malones.

Prisiėmę atsakomybę už savo gyvenimą, išsivaduosite iš susikurtos vergovės pančių. Senas posakis teigia: “Kas gi tikės tavimi, jeigu pats netikėsi!” Pasiryžę galite atlikti daug darbų. Kad ir koks jūsų amžius, kad ir kokia veikla, turite išmokti jausti atsakomybę!

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.