...

Palikusi samdomą darbą, pradėjo teikti vaikų priežiūros paslaugas mažiausiems

Verslas

2023.04.06

Autorius: Giedrė Kakstovienė

Temos: , .

Palikusi samdomą darbą, pradėjo teikti vaikų priežiūros paslaugas mažiausiems

Rima Matulevič // Juozo Siruso nuotr.

„Padedu tėveliams prižiūrėti, rūpintis, ugdyti jų vaikučius“, – vykdomos veiklos esmę pokalbio pradžioje apibrėžia vilnietė Rima Matulevič (41). Po trečiojo vaiko gimimo sąmoningai nusprendusi nebegrįžti į samdomą darbą, mažylių tėvams pasiūlė vaikų dienos priežiūros paslaugą. Projektas „Mimi“, lyg naujagimis, vystėsi apglėbtas begaline šiluma, atsidavimu, didžiule meile, rūpesčiu net smulkiausioms detalėms. 

Pasakojant apie veiklą „Mimi“, pašnekovės veidą puošia didžiulė šypsena. Kiekviena diena čia įvairiaspalvė, įdomi, kupina įspūdžių, naujų atradimų, didelis dėmesys skiriamas socialinių įgūdžių tobulinimui ir mokymui, su tėvais aptartam auklėjimo būdui. Auklėtiniai ir jų šeimos labai individualūs, todėl svarbu gebėti prisitaikyti, išklausyti, atliepti, suprasti, teisingai išsiaiškinti požiūrį į ugdymą, kertines vertybes: „Žinoti, kad mes visi skirtingi ir tai pajausti, išgyventi – yra du priešingi dalykai. Apkabinimai, pirmieji kartai stotis ant savo kojelių, eiti, bėgti, žodžiai „aš tave myliu“ – dovanoja neapsakomai geras emocijas“. 

„Mimi“ gyvuoja jau penkerius metus. Pavadinimas gimė mažylių lūpose, į auklėtoją Rimą kreipiantis tiesiog Mimi.

Startas prieš didįjį darželį

„Mimi“ namų daržiukas mažyliams – tarsi pirmas laiptelis prieš pradedant lankyti įprastą darželį. Čia ugdosi patys mažiausi nuo 10 mėnesių (arba vos jaunesni) iki maždaug 2,5 metų. Tėvai gali rinktis dienos priežiūros paslaugą iki 16 val. arba pagal poreikį: retkarčiais, tam tikromis dienomis, valandomis. „Randame abipusiai tinkamą sprendimą“, – patikina Rima. Tai geros nuotaikos, valiūkiško šurmulio ir juoko pripildyta oazė su smagiomis dainelėmis, sporto, šokių užsiėmimais, dailės terapija, daugybe kitų edukacijų, išvykų, grynu oru ir saldžiu miegeliu. Su ryto ratu, kur mažieji mokosi įvardinti savo jausmus, emocijas, nuotaikas. Sveikas, subalansuotas maistas gaminamas vietoje, o dalis sezoninių daržovių, vaisių, uogų bei prieskoninių žalumynų ant vaikų stalo keliauja tiesiai iš rūpestingai puoselėjamo sodo. 

„Niekada nepakeisiu tikrųjų tėvų, bet labai stengiuosi, kad būdami pas „Mimi“ jaustumėtės maksimaliai saugiai, ramiai“, – nuoširdų atsidavimą mylimai veiklai deklaruoja R. Matulevič. 

Auklių puslapyje pasiūlė pagalbą mamoms

Trijų vaikų mama džiaugiasi, kad auginti pirmąsias atžalas labai padėjo seneliai, proseneliai. „Tarp pirmagimės ir trečiojo mažylio amžiaus skirtumas 13 metų. Per šį laikotarpį gyvenime įvyko daug pokyčių ir pagalbos beveik nebeliko“, – atvirauja pašnekovė, netrukus supratusi, kad ji tokia ne viena. „Kiekvienai mamai reikalingas laikas tik sau: pabūti vienai, sutvarkyti reikalus, nuvykti į susitikimus arba elementariai – ramiai, be palydos nueiti į vonią“. Jauniausiam sūnui pradėjus lankyti darželį, Rima ėmėsi realaus brandinamos idėjos įgyvendinimo: „Savo pagalbą prižiūrint mažuosius pasiūliau auklių puslapyje. Netrukus susisiekė trijų pametinukų mama, kurių vienas turėjo autizmo spektro sutrikimą. Tuomet ir supratau, jei sugebėsiu pagelbėti šiai mamai, toliau viskas bus gerai“.

Nuosavi namai laikinai tapo vaikų darželio erdve

Pasiskelbus viešai apie teikiamas vaikų dienos priežiūros paslaugas, Rima sulaukė neįtikėtinai didelio susidomėjmo. „Mamos vis rašė žinutes klausdamos, ar galiu padėti, o aš stengiausi pagelbėti visoms. Žinoma, laiko atžvilgiu tai padaryti buvo neįmanoma“, – sako ji. Ieškant sprendimo būdų, kilo mintis kelis vaikus iš skirtingų šeimų prižiūrėti savo namuose. Didėjant poreikiui su auklėtiniais pabūti ilgiau, juos pamaitinti, pamikdyti, lavinti naujus įgūdžius, namų erdvė pamažu ėmė priminti vaikų darželį: „Vaikų ūgį atitinkantys daikai, atskira miego patalpa, staliukas, kėdės… Visa tai, kiek leido galimybės, įgyvendinau, sukūriau savuose namuose“. Galvoje kirbant mintims, kad dėl didesnio patogumo vaikams higienos ir savarankiškumo požiūriu, reikia atskirų patalpų –  užtikrintai ėmėsi tolimesnių veiksmų. 

Ambicingi planai

Paklausta apie konkurenciją, pašnekovė atvira: ji didelė ir geometrine progresija auga į viršų. „Nors tai laikini nepatogumai, sudėtinga, kol tėveliams negaliu pasiūlyti priimtinesnio, optimalesnio vaikų priežiūros laiko. Pastačius naujas patalpas, padidėjus kolektyvui, įgausime darželio statusą. Gyvensime patogiau, gražiau, su visai kitu pateikimu ir įvaizdžiu. Įgijus teisę kreiptis dėl paramos ugdytinių krepšeliui, tėvai iš valstybės galės gauti ir 100 Eur nuolaidą“, – paaiškina pridurdama, kad baigus įrengimo darbus, jau galės pasiūlyti palankesnes „Mimi“ lankymo kainas. 

Kalbėdama apie ateitį, Rima nekantrauja kuo greičiau įsikelti į naują erdvę Senajame Ukmergės kelyje, Vilniaus raj., žada atidaryti daugiau filialų su atsidavusia, kompetetinga darbuotojų komanda. „Šiuo metu vyksta derinimo darbai dėl kineziterapijos (masažo, mankštos) paslaugų teikimo, kartu patalpas nuomosime gimtadienio šventėms“, – entuziastinga mama nepailstamai eina tobulėjimo keliu. Apgailestaudama ji sako, kol būsima darželio erdvė nėra pilnai įrengta, apie finansinę paramą iš valstybės nėra net kalbos. Pradėti įgyvendinti patalpų projektą kainuoja arti 10 000 Eur, todėl investicijos čia labai didelės. 

Požiūris į auklėjimą turi sutapti

Stipriai palaikoma mamų, kurių vaikučius prižiūrėjo, iš artimųjų paskatinimo vystant „Mimi“ projektą pristigo. „Mamytės buvo mano „variklis“ judėti pirmyn, tobulėti, semtis žinių, domėtis įvairia auklėjimo metodika. Jų dėka jaučiausi reikalinga. Mano šeima, priešingai, į veiklą žvelgė keistai, su kreiva šypsena replikavo, kad užsiimu nesąmonėmis ir „pakvailiojusi“ grįšiu į ankstesnę darbovietę. 

Dirbant su skirtingomis šeimomis, tik per nuolatinę praktiką Rimai pavyko pažinti vartotojų lūkesčius. 

„Į mane kreipiasi nemažai šeimų. Daug bendraujame, kad išsiaiškintume jų poreikius, lūkesčius, požiūrį, sampratą. Su laiku ėmiau pastebėti tam tikras tendencijas, tėvų tipus. Natūralu, jog mažylių priežiūra daugeliui itin jautrus dalykas, todėl prieš pradedant dirbti su vaikučiu, labai svarbu, kad sutaptų mano ir tėvų pasaulėžiūra. Kitu atveju, dirbti sunku. Su laiku ateina tos šeimos, kurios turi ateiti – taip veikia traukos dėsnis“. Pašnekovė pastebi, ugdymo procese neretai daugiau reikia dirbti su tėvais nei su jų vaikais ir tai yra kone didžiausias iššūkis veikloje. 

Šiuo metu R. Matulevič dirba viena, retkarčiais padeda artimieji (maisto paruošimas, švaros palaikymas, išvykos). Lavinimo procese, vadovaujasi Valdorfo metodika grįstomis gairėmis. Reklamos vystomai veiklai, sako, nebereikia, nes žinia apie „Mimi“ sparčiai sklinda iš lūpų į lūpas. 

Verslo naujokams ir tuo pačiu sau, Rima linki nepasiduoti sunkumams ir tvirtai eiti pirmyn. Svarbiausia, šalia turėti patikimą, artimą žmogų, kuris patars, patylės, pasidžiaugs. Kad verslas augtų, nuolatos domėkitės naujovėmis, stebėkite kas vyksta rinkoje, kaip keičiasi žmonių poreikiai bei įpročiai. 

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.