...

Nuo tarnybinio romano iki verslo

Verslas

2015.05.28

Autorius: Povilas Sabaliauskas

Temos: , .

Nuo tarnybinio romano iki verslo

„IT Dreams“ įkūrėjai - Oksana Korznikova ir Paulius Ragauskas. BFL/Vyginto Skaraičio nuotr.

Praėjusiais metais vykusiame renginyje „App Camp“ viena labiausiai išsiskyrusių komandų neabejotinai buvo „Postink“. Ji pristatė programėlę, su kuria keliaujant galima užfiksuotą nuotrauką įdėti į atviruką, raktų pakabuką ar magnetuką ir išsiųsti norimam žmogui jau kaip pagamintą suvenyrą. Už šią idėją jos autoriai Oksana Korznikova ir Paulius Ragauskas gavo apdovanojimą kaip versliausia „App Camp“ komanda. Konkurso komisija tuomet gal net nesusimąstė, kokį gerą darbą padarė. Toks pripažinimas padėjo verslininkų porai galutinai apsispręsti įkurti savo įmonę. Praėjus kiek daugiau nei pusmečiui, su jais jau kalbėjausi kaip su interneto svetainių kūrimo ir dizaino paslaugas teikiančios įmonės „IT Dreams“ įkūrėjais.

Greitai suprato, kad kartu sekasi ir dirbti

Pašnekovų istorija – ne tik verslo, bet ir meilės. Jos pradžia gana paprasta: P. Ragauskas atėjo dirbti į naują įmonę, kurioje O. Korznikova jau dirbo. Taip atsirado pažintis, kiek vėliau užsimezgė, kaip pašnekovai juokauja, tarnybinis romanas, o galop į galvas pradėjo lįsti mintis, kad kartu galima dar ir kažką sukurti. „Oksana tada jau vykdė individualią veiklą, o aš visada daug svajodavau, bet šiek tiek mažiau darydavau. Tačiau susipažinęs su Oksana ir pabendravęs, nusprendžiau kartu dalyvauti „App Camp“, „BZN start“ renginiuose. Tuomet suvokėme, kad galime startuoti ir patys. Suprantame, papildome vienas kitą. Aš daugiau esu toks idėjų generatorius, pleputis, o Oksana dirbdama tas mano idėjas paverčia realiu, apčiuopiamu dalyku. Taip papildydami vienas kitą ir dirbame“, – pasakoja P. Ragauskas.

„Manau, visada galvojome, kad esame stiprios asmenybės, bet, kai susitikome, supratome, kad kartu esame dar stipresni. Kartu esame kaip koks kumštis“

O. Korznikova

Būtent minėtasis 2014 m. renginys „App Camp“ tam tikra prasme ir buvo lemtingas. Jo metu pora gavo galutinį patvirtinimą, kad kartu geba sukurti šį tą įdomaus. „Galutinai susikūrėme būtent „App Camp“ metu, tada kaip tik iš „BZN start“ gavome ir versliausios komandos apdovanojimą. Tada ir pamanėme, kad gal čia mums kažkas ir pavyksta. Tada toji „Postink“ idėja gimė gana spontaniškai. Ji kažkur ilgokai sukosi, bet labiau pamąstymo lygmenyje“, – teigia O. Korznikova.

Pripažinimas padėjo padaryti išvadą, kad galbūt jau užteks dirbti kažkam kitam ir atėjo laikas visas jėgas sutelkti į savo idėjų kūrimą. „Greičiausiai tai ir buvo tas lūžio taškas. Nuėjome, dalyvavome, pamatėme, kad tikrai kažką galime. Galų gale šis tas netgi ir gavosi. Tada nusprendėme, jog tikrai galime dirbti ir atskirai nuo kitų“, – prisimena P. Ragauskas.

„Postink“ idėją plėtoja savarankiškai

2015 m. vasarį pagaliau atsirado ir poros įmonė „IT Dreams“. Šiuo metu daugiausia darbuojamasi dizaino srityje, o P. Ragauskas vaidmenų pasiskirstymą įmonėje apibūdina maždaug taip: jis užsiima visais pokalbiais ir derybomis, o O. Korznikova tikraisiais dizaino darbais. „Dizainere dirbu jau kokius dešimt metų. Per šį laiką mano braižas jau ir natūraliai išsivystė. Dabar, pasižiūrėjusi į savo pirmuosius darbus, pamanau: „Jėzus Marija…“ Tačiau ir tada, ir dabar viskas yra iš širdies. Nesu baigusi jokių dizaino studijų. Vadovaujuosi savo intuicija, bendraudama labai kreipiu dėmesį į žmogų. Žiūriu, kuo jis gyvena, kuo kvėpuoja, ir bandau pagauti jo mintis. Čia labai svarbi aura, kurią skleidžia žmogus“, – atvirai dalijasi ji.

Pašnekovė priduria, kad darbas savo mažoje įmonėje geras ir tuo, kad gali skirti daug dėmesio ir laiko savo klientams, o galų gale ir neprasidėti su žmonėmis, su kuriais nemiela dirbti. „Net nepasakysiu, kokie tai ženklai. Tiesiog ateini ir matai, ar yra ugnelė, ar nėra jos. Kartais su žmogumi net nereikia šnekėtis, jau matai, kaip su juo seksis. Kartais tiesiog nėra ryšio, o kartais jis atsiranda iš karto“, – sako O. Korznikova.

Žinoma, pora neužmetė ir tiek daug padėjusios „Postink“ idėjos. Ją jie po truputį plėtoja ir toliau. „Tai ir pagrindinis, ir nepagrindinis mūsų projektas. Galima pasakyti taip: mūsų galvose jis pagrindinis, bet duoną valgome ne iš jo. Jį patyliukais plėtojame, dirbame, investuotojų kol kas nepritraukėme, o iš tikrųjų net nežinau, ar jų ir ieškome. Taigi, nors gyvename iš kitų dalykų, savo pinigus, laiką ir išteklius investuojame būtent ten“, – teigia P. Ragauskas.

Jis sako, kad nors susidomėjimas ir yra, bet pasirašyti investavimo sutarties kol kas visai nėra būtinybės. „Investuotojai visgi didžiausią riziką atiduoda tau. Gal pirminėje stadijoje ir gerai būtų gauti pinigų, o ir investuotojai kurį laiką nesitikėtų itin didelio rezultato. Tačiau tu tampi pririštas. Gavę investiciją turėtume mesti visą kitą savo veiklą ir susitelkti tik į „Postink“. Mes to nenorime. Geriau viską darysime lėčiau, bet savo jėgomis ir būsime nuo nieko nepriklausomi“, – atskleidžia pašnekovas.

Papildo vienas kitą

Nereikia net sakyti, kad verslininkai Lietuva tikrai neapsiriboja. Abu teigia, jog tinkamai progai pasitaikius bus bandoma žengti anapus Lietuvos sienos. „Praėjusią savaitę kaip tik teko bendrauti su keliais Lietuvos verslininkais ir man labai prilipo viena mintis. Jeigu Lietuvoje kažką pradėsi, uždirbsi iš to pinigų, tai bet kurioje pasaulio valstybėje galėsi padaryti lygiai tą patį. Tik kokius penkis kartus lengviau ir uždirbti dešimt kartų daugiau. Manau, kad dabar jau nebėra tų sienų ir visada galima kažką pradėti kitur“, – įsitikinęs P. Ragauskas.

Porai idėjų ir verslo planų tikrai netrūksta. Tiesa, juos gal šiek tiek užgožia kiek artimesni vestuvių planai. Tačiau kažkaip viską pavyksta suderinti. „Juokaujame, kad dabar žaidžiame „uabą“. Mes nuolatos dirbame ir nuolatos šnekamės apie verslą“, – juokiasi O. Korznikova.

Pora jau net neskiria asmeninio gyvenimo ir verslo erdvių. Abi jiems yra tapačios. „Pavyzdžiui, dažniausiai būna taip, kad Oksana užsiima dizaino darbais, o aš ruošiu vakarienę. Tos ribos turbūt ir nėra. Jeigu jau pradedi verslą kaip pora, tai tos ribos nelabai ir gali būti. Gal, jeigu turėtume atskirus verslus, ji ir būtų. Tačiau mes plėtojame bendrą verslą“, – sako P. Ragauskas.

Abu pašnekovai džiaugiasi ir tuo, kad sudaro labai gerą tandemą. Kartu jie jaučiasi gerokai stipresni nei atskirai. „Mes anksčiau tiesiog per daug apie tai svajodavome. Tačiau, kai susitikome, tai pasikeitė. Manau, visada galvojome, kad esame stiprios asmenybės, bet, kai susitikome, supratome, kad kartu esame dar stipresni. Kartu esame kaip koks kumštis“, – teigia O. Korznikova.

Šiaip ar taip, jeigu ne lemtinga jų pažintis, gal ir į verslą nei vienas, nei kitas taip ir nebūtų drįsę žengti. „Aš gal ir būčiau pabandęs, bet tikriausiai iki to pasiryžimo dar būtų praėję nemažai laiko. Būtų prireikę, kad į priekį pastūmėtų kokie nors partneriai. O dabar į užpakalius vienas kitam paspardome ir patys“, – tikina P. Ragauskas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.