...

Neturėdama „blato”, bet skatinama vyro įkūrė grožio studiją

Verslas

2015.03.03

Autorius: Loreta Lileikienė

Temos: , .

Neturėdama „blato”, bet skatinama vyro įkūrė grožio studiją

Grožio studijos „Efektas“ įkūrėja - Rasa Rimšė. www.milena.lt nuotr.

Baigusi biomedicinos studijas Klaipėdoje, Rasa Rimšė (28) grįžo į gimtąjį Panevėžį, nes tikėjo, kad, turėdama universitetinį išsilavinimą, atsiskleis dirbdama kokioje nors gydymo įstaigoje. Tik viskas klostėsi ne taip, kaip norėjo. „Ligoninėje darbo negavau, reikėjo pažinčių, pasiūlė stoti į eilę dirbti valytoja“, – prisimena pašnekovė ir sako, kad negavusi darbo nusprendė nesnausti ir įgyti kosmetologės specialybę. Dabar R. Rimšė rūpinasi jau antrus metus veikiančia nuosava grožio studija „Efektas“.

Verslą žmonai sukūrė rūpestingas vyras

Studijuodama ir dirbdama pašnekovė apie verslą nė negalvojo, kol pastūmėjo vyras: „Kam tiek mokeisi, jeigu įgytų žinių neturi kur pritaikyti? Slaugytoja nedirbi, kosmetologe nedirbi. Sukursiu tau įmonę, galėsi dirbti.“ R. Rimšė prisipažįsta, kad jai visuomet trūko drąsos ir pasitikėjimo pradėti ką nors savo: „Pati sau buvau tas stabdys. Bijau rizikuoti, lemiamą akimirką negaliu greitai apsispręsti. Pradėti dirbti kosmetologe taip pat trūko drąsos. Tačiau vyras buvo tas žmogus, kuris užkūrė variklį. Ačiū jam, kad manimi tikėjo. Jis buvo verslo iniciatorius.“ Šiuo metu moteris be verslo savęs jau neįsivaizduoja.

Versle iki šiol visokeriopai talkina vyras: kuruoja finansus, draudimo, reklamos, su mokesčiais susijusius reikalus, jis yra ir vadybininkas. O aš, dirbdama kosmetologo kabinete, matau situaciją tokią, kokia ji yra iš tiesų, ne iš šalies.

R. Rimšė

Užsidirbti pačiai rūpėjo nuo paauglystės

„Pirmas mano, dar nepilnametės, darbas buvo skinti braškes. Didžiulis laimėjimas – užsidirbau šimtą litų ir juos įnešiau į banko sąskaitą. Tai buvo mano pinigai“, – prisimena R. Rimšė. Studijuodama ji dirbo per tris vietas: „Norėjau užsidirbti, nors tėtis ir stebėdavosi. Juk buvau vienturtė, pinigų užteko.“

Pradžioje streso netrūko

Pasak R. Rimšės, iš pradžių verslo planuose nebuvo numatyta kosmetologo veikla, tik prekyba natūralia kosmetika internetu. „Įsteigėme mažąją bendriją, tuomet kaip tik atsirado tokia galimybė, tad nereikėjo pradinio 3 tūkst. eurų įnašo. Kitaip ir nebūtume steigę, bijau rizikuoti, – kartojasi pašnekovė. – Sukūrę įmonę, pradėjome ieškoti patalpų. Jas pavyko rasti pačiame miesto centre, nors vaizdas ir nedžiugino. Trečias aukštas, nudėvėti kilimai… Viskas atrodė baisiai, maniau: koks dar verslas šioje vietoje? Kiek dar investicijų čia prireiks? Vyras vėl pasakė – reikia. Po truputį susitvarkėme patalpas. Finansiškai tai padaryti buvo lengviau dėl tėčio, kuris yra apdailos darbų specialistas, pagalbos.“ Savąjį verslą pašnekovė pradėjo šiek tiek atpalaidavusi rankas ir naiviai įsivaizduodama: „Atsidarai ir pas tave iš karto plūsteli žmonių srautas.“ O buvo visiškai ne taip. „Sėdi mėnesį, lauki, lauki du, o žmonių nėra. Pradžia kėlė šiokį tokį stresą“, – prisimena verslininkė.

Be šalutinio efekto

R. Rimšė sako, jog kurdama natūralios kosmetikos verslą skeptiškų nuomonių negirdėjo. Kad viskas bus gerai, ji patikėjo maždaug po pusės metų, kai žmonės ėmė grįžti ir toliau eiti. „Versle iki šiol visokeriopai talkina vyras: kuruoja finansus, draudimo, reklamos, su mokesčiais susijusius reikalus, jis yra ir vadybininkas. O aš, dirbdama kosmetologo kabinete, matau situaciją tokią, kokia ji yra iš tiesų, ne iš šalies“, – aiškina grožio verslo savininkė. Dar vieną nuopelną ji priskiria vyrui, kuris ne tik įkūrė įmonę, bet ir sugalvojo pavadinimą „Efektas“. „Kūrėme su mintimi, kad, nepasisekus grožio srityje, tiks kitai veiklai pavadinti“, – prisipažįsta moteris.

Pradžia nėra lengva

Pašnekovė įvardija ir nuosavo verslo sunkumus, su kuriais teko susidurti. Tai investicinių lėšų trūkumas ir ne pati geriausia salono vieta. „Nenorėjome įsipareigoti bankams, verslą kūrėme iš santaupų. Iki šiol finansiškai nėra lengva, nes didėja plėtros poreikis, norisi užsakyti daugiau prekių, pasiūlyti įvairesnių procedūrų. Ne pati tinkamiausia ir salono vieta. Trečiame aukšte mus randa tik išrinktieji“, – teigia grožio studijos savininkė.

Plėtros tikslų turi ne vieną

R. Rimšė pritaria vyro žodžiams: „Kelio atgal nėra, tik plėstis.“ Netrukus pradės veikti e. parduotuvė „Grožioefektas.com“, padėsianti taupyti klientų laiką. Neseniai įregistruota grožio mokymų įmonė, o artimiausi planai – atidaryti grožio ir sveikatos namus su daugiau paslaugų, prekybos salele, mokymo sale.

Verslui įkurti reikalingų investicijų moteris sako smulkiai neskaičiavusi. Jos teigimu, tai nėra didelė suma – maždaug 5 tūkst. eurų, bet pinigų vis dar reikia. Kada atsipirks? „Manau, jau atsipirko, nes tai nebuvo didelė suma, visus įsikūrimo darbus padėjo atlikti savi. Interneto puslapius kūriau pati, pasirodo, ir tai sugebu“, – šypsosi pašnekovė.

Ko ši atsargiai verslą pradėjusi, o verslaudama neskubanti moteris palinkėtų pradedantiesiems? „Drąsos ir pasitikėjimo savimi. Juk jūs patys žinote, ką geriausiai mokate. Jeigu sugalvojote idėją, galite ją ir įgyvendinti. Ji ne be reikalo atėjo. Nebijokite kurti ir kuo įdomesnio verslo, ieškokite išskirtinumo. Žmonės, kuriems reikia, jus ras. Ir svarbu per daug plačiai neužsimoti, – atsargumo neišsižada R. Rimšė. – Darykite, kad vėliau supdamiesi senatvės krėsle anūkams nesiguostumėte, jog kažko nepadarėte, o taip svajojote. Jeigu yra galimybė rašyti projektus, prašyti paramos, bus kur kas lengviau įgyvendinti savo idėjas.“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.