...

Nėra naudingesnio dalyko už spyrį į užpakalį

Verslas

2016.05.19

Autorius: Povilas Sabaliauskas

Temos: .

Nėra naudingesnio dalyko už spyrį į užpakalį

„Happy Box“ įkūrėjai Anna Raminskienė ir Andrej Raminskij. Asmeninio archyvo nuotr.

Tokiame vaizdinės informacijos pasaulyje, kuriame leidžiame savo dienas, žmogų kuo nors nustebinti, regis, neįmanoma. Mes jau ir taip visko matę. Ką gi dar nauja mums kas nors galėtų pasiūlyti? Ironiška, bet šiuo metu didžiausią džiaugsmą mums sukelia dalykai, nuo kurių mes jau spėjome atprasti. Pavyzdžiui, popierinės nuotraukos. Tuo įsitikino ir Andrejus Raminskij. Lietuviams jis pristatė atnaujintą visiems pažįstamos fotografavimosi būdelės versiją „Happy Box“. Nuotraukos čia pat atspausdinamos ir suteikiama galimybė iškart pasidalyti jomis internete.

Biuro sienos spaudė

Pašnekovas pasakoja, kad „Happy Box“ yra tiesioginės savo gyvenimo kelio paieškos rezultatas. Labai ilgai vyras dirbo inžinieriumi, bet slapta svajojo apie kitokį gyvenimą. Savosios idėjos jis vaikėsi gana ilgai, bet pagaliau suradęs nutarė jos nebepaleisti. „Nėra nieko geresnio už smūgį lazda per užpakalį. Inžinieriumi išdirbau daugiau nei dešimt metų. Tačiau jaučiu jog tai ne mano. Matyt atėjo laikas kažką keisti. Tuo metu kaip tik buvo neseniai gimę mano vaikai, tad nusipirkau naują, gerą fotoaparatą. Turėjau laisvės, laiko fotografuoti. Tai ir pradėjau daryti. Pajutau atradęs save. Praėjus kokiems metams, atėjo ir idėja apie foto būdelę. Žmonai irgi patiko, taip ir atsirado šeimo sverslas. Užsienyje tokie dalykai tikrai populiarūs. Kodėl gi jie negali būti ir čia“, – pasakoja A. Raminskij.

 

„Man džiugiausia ir maloniausia būna tada, kai matau, kad žmonėms patinka, tai ką mes siūlome. Mėgaujuosi pačiu procesu.“

A. Raminskij

 

Jis tikina, kad „Happy Box“ suteikė galimybę atsikratyti tam tikrų pančių, kurie jam visada kėlė diskomfortą. „Visada buvau kūrybingas žmogus. Grojau gitara, dainavau. Aišku, visa tai buvo jaunystėje. Gyvenimui einant liko tik paprasti pasigrojimai su draugais. Tačiau poreikis kurti niekur nedingo. Aš tiesiog nemėgstu rėmų. Biuras mane smaugė. Darbas su „Happy Box” yra labai dinamiškas ir kūrybingas, kuris verčia mąstyti, kurti, bendrauti, žodžiu daryti viską kas man begalo patinka. Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad mūsų veikla labai paprasta, bet iš tikrųjų darbo ir galimybių yra labai daug. Kiekvienam užsakovui reikia sudaryti galimybes įgyvendinti norus ir idėjas“, – teigia pašnekovas.

Šiais laikais žmones stebina popierius

Pati „Happy Box“ yra užsienyje gauto įkvėpimo ir čia pat, Lietuvoje, kilusių bei įgyvendintų idėjų junginys. „Europoje visų pirma pamatėme įvairias tokio aparato versijas. Vėliau atsirado labiau „Instagram“ tipo technologijos, leidžiančios tiesiog padaryti ir išsiųsti nuotraukas internetu. Visgi nuotrauką labai malonu ir laikyti rankose. Skaitmeninės nuotraukos neturi tokio šarmo. Mūsų aparatas sukurtas čia, vietoje. Tai mūsų draugų kūrinys. Žinoma, atskiri elementai nupirkti iš šalies, bet pati koncepcija buvo mūsų draugų“, – dėsto A. Raminskij.

Nuo pat pradžių naujuoju projektu norėjosi išsiskirti. Tradicinės fotografavimosi būdelės yra gana beveidės, anonimiškos. Verslininkui norėjosi kaip tik priešingo gaminio. „Visų pirma reikėjo sukurti ką nors įdomesnio, nei turi mūsų konkurentai. Jie paprastai siūlo tas senovines būdeles. Mes nutarėme to atsisakyti. Nenorime slėpti žmonių už užuolaidėlių. Norime būti renginio centru. Taip paprastai ir būna. Visi jau iš tolo pastebi, kad kažkas čia vyksta, girdi juoką ir linksmą triukšmą. Tai labai patraukia žmones.“, – neabejoja jis.

Ne visi žmonės yra 100% aktyvūs. „Happy Box“ darbo dalis yra ir savotiškas jų viliojimas. „Taip jau savaime išeina. Kokie 80 proc. žmonių prie mūsų labai greitai prieina patys. Likę kurį laiką galvoja. Jie žiūri iš šalies, bet po kurio laiko vis tiek neryžtingai prieina. Tačiau taip jau yra – kai kurie žmonės kažkodėl bijo save parodyti. Kartais netgi tenka juos įkalbinėti. „Happy Box” yra sukurtas ne gražiai fotosesijai, o tam, kad padovanoti žmogui geras, pozityvias emocijas, pora sekundžių laimės, tam kad po kaž kiek laiko pasižiūrėjus į nuotrauką jis nusišypsotų“, – juokiasi A. Raminskij.

Nesvarbu, kokius triukus jis naudotų, atrodo, kad jie veikia. „Happy Box“ žmonių dėmesio ir gerų atsiliepimų niekada netrūksta. „Šiandien žmones nustebina senas geras popierius. Skaitmeninės versijos – tai tik priedas. Lietuviai ir šiaip dar ne iki galo pripratę prie tų feisbukų ir instagramų. Juk popierinė nuotrauka netgi pasirodo tokia šilta. Ją laikyti rankose visai kitoks jausmas, nei žiūrint į telefono ekraną. Tai prisiminimas, kuris lieka šeimos albume“, – sako pašnekovas.

Geriausias jausmas – jaustis reikalingam

Verslininkui netrūksta ir ambicijų. Kadangi Lietuvos rinka gana maža, šiuo metu labiausiai norisi kuo tvirčiau joje įleisti šaknis, o tada gal pasižvalgyti ir kiek toliau. „Žinoma, idėją norisi paskleisti kuo plačiau. Sumanymų man tikrai netrūksta. Norisi sukurti daugiau paslaugų, kad viskas būtų dar gražiau, dar įdomiau, dar interaktyviau. Čia tik laiko klausimas. Ne viskas iš karto. Tačiau planuoju ateityje užsiimti tik šia veikla. Čia kaip koks lokomotyvas. Sunku jį išjudinti, bet paskui dar sunkiau jį sustabdyti“, – palygina „Happy Box“ įkūrėjas.

Dirbdamas su žmonėmis, A. Raminskij jaučia darantis tai, ką gyvenime ir turėtų daryti. „Man džiugiausia ir maloniausia būna tada, kai matau, kad žmonėms patinka, tai ką mes siūlome. Mėgaujuosi pačiu procesu. Jeigu mes atvažiuojame į renginį ir žmonės nesifotografuoja, tai pats blogiausias variantas. Kai žmonės tai daro noriai, gauni atsakymą į klausimą, ar esi kažkam reikalingas. Viename renginyje (per kokias 5–6 valandas) atspausdinome 960 nuotraukų. Jausmas buvo puikus. Jautėme, kad mūsų reikia, kad padedame žmonėms išlieti savo emocijas“, – prisimena jis.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.