...

N. Vujicicius: „Gyvenimas be nesėkmių yra tarsi klasė be mokytojo“

Verslas

2016.10.07

Autorius: Ieva Drungilaitė

Temos: .

N. Vujicicius: „Gyvenimas be nesėkmių yra tarsi klasė be mokytojo“

Unikalus motyvacijos lektorius - Nickas Vujicicius. Hector Dupont nuotr.

„Mes visada turime galimybę rinktis: ar būti piktiems dėl to, ko neturime, ar būti dėkingiems už tai, ką turime. Tai suprasti nebuvo lengva, tačiau man pavyko“, – praėjusią savaitę Kaune kalbėjo unikalus motyvacijos lektorius Nickas Vujicicius (33) konferencijoje „No Limits“. Jis dalijosi savo gyvenimo istorija ir įkvėpė iššūkiams daugiau nei 9 tūkst. dalyvių.

Pomėgis ar darbas?

N. Vujicicius niekada net nesvajojo tapti pranešėju. Šią mintį jam įkvėpė mokyklos, kurioje tuomet mokėsi, valytojas. Vyriškis pastebėjo, kokia stipri asmenybė yra N. Vujicicius, ir primygtinai siūlė pasidalyti savo gyvenimo istorija su kitais mokiniais.

„Kalbėjau porą minučių. Pamačiau, kad viena mergaitė apsiverkė. Klausiau jos, ko ji verkia, ir supratau, kad mano žodžiai palietė jos širdį. Nuo tada sulaukdavau įvairių skambučių su prašymais pakalbėti jaunimui“, – prisimena N. Vujicicius.

Įgijęs pasitikėjimo savimi, jaunuolis suprato – jo pašaukimas skleisti savo idėjas ir pasakoti gyvenimo istoriją. Nuo pirmosios kalbos jį vis dažniau kvetė kalbėti moksleiviams, kol N. Vujiciciaus mamai tai sukėlė įtarimų.

„Vieną vakarą grįžau namo ir manęs laukė sunerimusi mama. Jai pasirodė keista, kad kas vakarą važiuoju su skirtingais žmonėmis, dingstu porai valandų, o kai grįžtame, aš šypsausi, o tie žmonės verkia. Kai jai papasakojau, kad tiesiog pasakoju savo istoriją, mama tik paklausė: „Tai darbas ar pomėgis?“ – prisimena garsus oratorius.

Supratęs mamos pastabą, kad negaunant pinigų tai nėra darbas, N. Vujicicius nusprendė – ši veikla turi nešti pelną.

Pradžia sudėtinga

Supratęs, kad nori iš savo įkvepiančių kalbų pragyventi, N. Vujicicius susidarė sąrašą mokyklų, kurioms reikia paskambinti ir pasiprašyti, kad leistų pakalbėti su mokiniais. Tačiau viskas nebuvo taip paprasta, kaip gali pasirodyti. Mokyklų atstovai nesuprato N. Vujiciciaus pasiūlymo ir neišklausę iki galo padėdavo telefono ragelį, kol pagaliau viena mokyklos pavaduotoja suteikė vaikinui vilties.

„Pamenu, ji pasakė: „Luktelėk, aš paklausiu direktoriaus.“ Ir tada aš jau maniau, kad viskas pasiseks. Po kurio laiko ji man paskambino ir pasakė: „Žinote, jeigu jūs tikrai neturite rankų ir kojų, geriau nevažiuokite čia, nes visus išgąsdinsite.“ Iš pradžių nusivyliau, tačiau netrukus supratau, kad tai nėra nesėkmė, tai jų problema, kad negali manęs priimti, tad skambinau mokykloms toliau“, – pasakoja N. Vujicicius.

Taip tuomet dar jaunas vaikinas paskambino 52 mokykloms ir visose sulaukė neigiamo atsakymo, tačiau, kaskart išgirdęs tokį atsakymą, jis vis patobulėdavo ir įgydavo daugiau drąsos, kol pagaliau 53-ioji mokykla sutiko pranešėją priimti.

„Tokiam planui nebuvau pasiruošęs. Nežinojau nei savo įkainių, nei kaip to prašyti. Iš pirmo savo darbo šiaip taip gavau 50 dolerių, tačiau juos teko atiduoti broliui, kuris nuvežė iki kalbėjimo vietos“, – atskleidžia N. Vujicicius.

Pirmasis pokalbis nebuvo sėkmingas. Neuždirbęs nė cento, kalbėjęs vos keletui žmonių ir keliavęs tris valandas iki sutikusios mokyklos, jis grįžo sugniuždytas. Visą vakarą verkęs ir nerimavęs, ryte jis sulaukė stebuklo – pasipylė skambučiai su prašymais kalbėti kitose mokyklose už pinigus. Taip prasidėjo garsaus lektoriaus karjera.

Negalima pasiduoti

Kaune visą vakarą N. Vujicicius skatino susirinkusiuosius niekada nepasiduoti ir suvokti, kad nėra prasmės išgyventi dėl nesėkmių, nes kiekviena nesėkmė suteikia patirties. Taip pat reikia išmokti nekreipti dėmesio į aplinkinius, kurie linki blogo, kurie pavydi ar tyčiojasi. Svarbu išmokti vertinti save ir gerbti savo darbą, būti dėkingam už tai, ką likimas suteikė.

 

„Visos didžiausios šio pasaulio problemos kyla iš patyčių. Jas sukelia žmonės, kurie mano esą geresni ir vertesni už kitus, bet taip nėra.“

N. Vujicicius.

 

Kiekvienam žmogui, pradedančiam siekti užsibrėžtų tikslų, N. Vujicicius linkėjo nepasiduoti ir pabrėžė, kad kiekvienam verslui ir planui reikia motyvacijos bei rinkos. Viskas, anot jo, prasideda nuo mažų žingsnelių, svarbu jų nepraleisti ir nepasiduoti. „Noriu, kad žinotumėte, svajonės gali išsipildyti. Tęskite tai, ką darote. Visos didžiausios šio pasaulio problemos kyla iš patyčių. Jas sukelia žmonės, kurie mano esą geresni ir vertesni už kitus, bet taip nėra. Tikėkite savimi ir supraskite, kas esate iš tikrųjų“, – patarė lektorius.

Derino trejus metus

Šiuo metu Nikas Vujicicius populiarus visame pasaulyje. Žinomas motyvuotojas jau yra aplankęs 57 šalis ir perskaitęs daugiau negu 3 tūkst. pranešimų. Kelionės ir istorijos pasakojimas jam tapo įprastu darbu, kuriuo N. Vujicicius didžiuojasi ir sako, kad nekeistų nieko. Renginį organizavę „Success Stars International“ dėl N. Vujiciciaus atvykimo tarėsi net trejus metus, tačiau pagaliau jiems pavyko, o pats oratorius patikino, kad mūsų šalį aplankys dar ne kartą.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.