Moki susipažinti – turi raktą į verslo sėkmę
2015.03.16
Temos: Vadyba.
„Nuo pirmosios akimirkos, kai tik turite idėją, siekite susipažinti su tinkamais žmonėmis, kurie padės ją įgyvendinti, – pataria „BNI Baltic“ iniciatorius ir direktorius Nerijus Lungys. „Naujos pažintys versle – tai nauji klientai, partneriai, nauji projektai, galimybės, nauji santykiai, nauji įsisenėjusių problemų sprendimai. Visa tai gali pasikeisti tiesiog susipažinus. Juk naujos galimybės atkeliauja pas tuos, kurie jų ieško, o sėkmė šoka su tais, kurie jau sukasi šokių aikštelėje“, – vadovų konferencijoje EBIT‘2015 daugiau kaip 700 įvairių įmonių ir įstaigų vadovų, ieškančių atsakymų į jiems svarbius vadovavimo ir kitus darnios įmonės klausimus, kalbėjo pranešėjas.
Padėti, o ne parduoti
„Kokia bus jūsų motyvacija, kai nuspręsite susipažinti? Juk pati priežastis susipažinti reiškia norą padėti, o ne parduoti. Niekas taip greitai nesugadina pirmojo įspūdžio ir neatima pasitikėjimo kaip pirmalaikis noras parduoti save, savo idėjas, produktus ar paslaugas“, – perspėja verslininkas ir įvardija plačiai versle paplitusį ryšių mezgimą (angl. networing), kuris neišvengiamas lankantis susibūrimuose, konferencijose, seminaruose.
Kalbėdamas apie susipažinimo baimes, N. Lungys pajuokauja: „Bijai vilko, neik į konferenciją. Bet jei jau nueinate, aplink jus yra daug vilkų. Kartais net rūsčių verslo vilkų. O jums reikės žiūrėti tiesiai jiems į akis, šypsotis, prieiti ir paspausti ranką, susipažinti. Todėl būtina žinoti tam tikrus principus.“
Juk susipažinti verta tam, kad padėtum, o ne parduotum. Taip mezgamas pagrindas savo verslui.
N. Lungys
Pirmasis įspūdis
„Kitų įspūdis – jūsų realybė. Jūs esate ne tiek šaunūs, kiek patys manote, o kiek kiti mano, kad jūs tokie esate. Tad, norint sudaryti gerą pirmąjį įspūdį, reikia prisiminti vieną taisyklę – 12, 12, 12. Pagalvokite, kaip jūs atrodote iš 12 metrų, 12 centimetrų ir kokie yra pirmieji 12 žodžių, kuriuos jūs ištariate. Išanalizuokite šią taisyklę. Ir dar atminkite, kad sutinka pagal drabužį. Jei norite gero įspūdžio, turite investuoti į savo aprangą taip pat, kaip investuojate į rinkodarą. Nes jūs esate pati geriausia savo verslo vizitinė kortelė“, – praktiniu patarimu pasidalija pašnekovas.
Elgesys
Anot verslininko, dar vienas itin svarbus aspektas – elgesys. „Iš to, kaip stovite, kokia jūsų ekspresija, rankų gestai, galima pasakyti, kiek jūs savimi pasitikite, kiek esate patikimi, atviri ir kiek su jumis yra įdomu. Todėl mano patarimas paprastas – dovanoti šypsenas“, – sako N. Lungys. Jo teigimu, prisistačius išvaizda ir pirminėmis manieromis, jau galima megzti ir rimtesnį pokalbį – juk palydės pagal tai, ką pasakysite.
Užkalbinimas
„Pirmieji pokalbiai dažnai būna apie orą. Vėliau stoja nejauki tyla ir pan. Kur kas originalesnis būdas užkalbinti – po konferencijos prieiti ir pasakyti teiginį, o vėliau klausimą. Pavyzdžiui, puiki konferencija, ką galvojate apie pranešimą? Tuomet sulaukiama atsakymo bei grįžtamojo klausimo. Tad užkalbinant žmones reikėtų prisiminti, kad pirmiausia svarbu pasakyti kokį nors susijusį teiginį, tuomet užduoti klausimą ir išklausyti. Tada galima vėl pasakyti teiginį, užduoti kitą klausimą, vėl išklausyti. Ir taip pokalbis gali megztis, kol jūsų paklaus esminio klausimo apie tai, kas esate“, – apie mandagumo įžangas neskubant prisistatyti kalba specialistas.
Prisistatymas
Verslininkas teigia, kad prisistatyti irgi reikia itin tinkamai. „Pirmiausia reikėtų pradėti nuo to, ką veikiate, o ne kas esate. Tuomet iškyla klausimas, kaip jūs tai darote ir pan. Taip pat labai svarbu pašnekovo paklausti, kas labiausiai jam patinka jo veikloje. Tai suintriguoja. Vėliau galima pasiteirauti, tarkime, kodėl nusprendė užsiimti šiuo verslu. Tuomet galima klausti: kuo galiu jums padėti, kokie didžiausi jūsų verslo iššūkiai ir pan. Ir galiausiai – kuo galiu būti jums naudingas? Juk susipažinti verta tam, kad padėtum, o ne parduotum. Taip mezgamas pagrindas savo verslui“, – tvirtina N. Lungys.
„Ir pagaliau mįslė, – nusijuokia verslininkas. – Penki verslininkai nusprendė susipažinti. Kiek iš jų susipažino? Nė vienas. Nes nuspręsti susipažinti ir susipažinti yra skirtingi dalykai.“
Organizuojate renginį?
Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.