...

Liutauras Čeprackas: „Tai nėra pincetinio maisto ir taškiukų dėliojimo ant lėkštės restoranas“

Verslas

2016.03.21

Autorius: Giedrė Rutkauskaitė

Temos: .

Liutauras Čeprackas: „Tai nėra pincetinio maisto ir taškiukų dėliojimo ant lėkštės restoranas“

„Meat Steak House“ restorano Vilniuje įkūrėjas - Liutauras Čeprackas. Asmeninio archyvo nuotr.

„Geros brandintos lietuviškos mėsos gali paragauti tik Lietuvoje“, – tvirtina Liutauras Čeprackas (41). Gerai žinomas virtuvės šefas, įkūręs ne vieną gurmaniško maisto restoraną, jau keturis mėnesius kviečia paskanauti būtent mūsų šalyje augintos ir paties brandintos mėsos „Meat Steak House“ restorane Vilniuje.

Pincetinio maisto ir taškiukų mėsos restoranuose nėra

„Teisinga mėsa, teisingas jos paruošimas ir geras vynas“, – tokia paprasta nepaprasto mėsos restorano paslaptis. Ir kad ši paslaptis, taip sklandžiai suformuluota „Meat Steak House“ įkūrėjo Liutauro Čepracko, tikrai veikia, klientai jau spėjo išbandyti ir įvertinti.

„Oficialiai duris atvėrėme praėjusių metų gruodį, tačiau be reklamos veikėme dar mėnesį prieš tai“, – verslo pradžią mini pašnekovas ir prisimena, kad jau tada netruko smalsių žvilgsnių. Juolab kad vos 800 metrų nuo Katedros aikštės esanti restorano vieta, atrodo, buvo gana netikėta. „2018 m. ši teritorija visiškai pasikeis, tad tie, kas spėja dabar čia įsikurti, tikrai neprašaus“, – sako A. Juozapavičiaus gatvėje maitinimo verslą plėtojantis ekspertas.

 

„Nėra nieko baisiau, kaip atverti restorano ar maitinimo įstaigos duris ir nesuprasti, kas tai ir ką tu pats ten veiki. Konkretumo ir aiškumo! Juk aiški idėja ir meniu iš karto diktuoja tai, kaip turėtų atrodyti tavo virtuvė, kokia įranga bus reikalinga šiam verslui“

L. Čeprackas

 

Keturis mėnesius gyvuojantis brandintos mėsos restoranas atitinka pasaulinį „steak house“ standartą ir, pasak jo įkūrėjo, molekuline virtuve stebinti nesiruošia: „Mūsų meniu – be galo paprastas. Tai nėra pincetinio maisto ir taškiukų dėliojimo ant lėkštės restoranas.“ Lankytojai restorane mėgaujasi uždaro tipo anglies krosnyje paruoštos brandintos mėsos skoniais. Meniu taip pat siūloma žuvų ir daržovių patiekalų.

Pradėta brandintos mėsos valgymo tradicija

Brandintos mėsos restorano idėją pašnekovas vadina nuoseklaus įdirbio rezultatu. Prieš beveik pusantrų metų jis kartu su dar trimis bendražygiais sostinės centre atidarė specializuotą mėsinę „Steak Supply“. Taip viskas ir prasidėjo. „Esame pirmieji, pradėję mėsos brandinimą Lietuvoje, pirmieji tai akcentavę ir pradėję gaminti tokią mėsą. Bandymų buvo ir iki tol, bet esu įsitikinęs, kad mes pirmieji skyrėme tiek dėmesio mėsos brandinimui, – neslepia L. Čeprackas. – Pradėjau kurti tą pirminį produktą ir man, kaip šefui, nebeliko nieko kito, kaip tik atidaryti restoraną, kuriame kurtumėme brandintos mėsos valgymo kultūrą“, – „Meat Steak House“ įkūrimo evoliuciją pasakoja Lietuvoje žinomas veidas.

Pradedant veiklą, prireikė ne tik savo, bet ir papildomų lėšų, gautų iš banko. Pirminės investicijos, steigėjo manymu, turėtų atsipirkti per dvejus trejus metus.

Restorane – tik lietuviškas produktas

Išskirtinai tik lietuvišką mėsą ant stalo tiekiantis restoranas kokybišką prekę renkasi iš visos Lietuvos. Naujojo pasaulio mėsa restoranui netinkanti, nes nėra sauso brandinimo, keliauja vakuuminiuose maišuose, supjaustyta dalimis. Tad „Meat Steak House“ lankytojams patiekiami paties restorano brandintos mėsos patiekalai.

Paprastai į turgų atėję pirkėjai dairosi šviežienos, klausia, kada gyvulys buvo paskerstas, nes kokybę sieja su šviežumu. „O viskas iš tiesų yra kitaip. Turime įrengtą brandinimo kamerą, tereikia atsirinkti kokybišką produktą, sukurti palankias sąlygas, mėsą išlaikyti tam tikrą laiką ir sugebėti jos nesugadinti kepant. Ir baigta“, – pagrindinius darbo procesus vardija šefas ir neslepia – jo verslo sėkmei padėjo turimas autoritetas ir vardas. Tad į jaukiai ir stilingai įrengtą erdvę klientai traukia vedami smalsumo, tačiau iš jos išeina ir sugrįžta dėl unikalios gurmaniškos patirties. To paslaptis – uždaro tipo anglinėje krosnyje kepamos mėsos skonis. „Čia pasiekiama 400–500 laipsnių temperatūra, mėsa iškepa greičiau, nepraranda drėgmės. Taip pat ir daržovės kepa visiškai kitaip, jaučiamas ir lengvas dūmelio poskonis“, – sako Liutauras.

Gerai verslo idėjai reikia legendos

Kulinarinį verslą ne vienus metus sėkmingai plėtojantis vyras žino: „Atidaryti restoraną ir jį įrengti yra pats lengviausias darbas. Sukuri interjerą, superki reikiamų įrankių… O kas toliau?“ Norint gyvuoti ilgai ir pritraukti lojalių klientų, reikia trijų itin svarbių sudedamųjų: geros restorano koncepcijos, aiškaus meniu ir legendos. „Nėra nieko baisiau, kaip atverti restorano ar maitinimo įstaigos duris ir nesuprasti, kas tai ir ką tu pats ten veiki. Konkretumo ir aiškumo! Juk aiški idėja ir meniu iš karto diktuoja tai, kaip turėtų atrodyti tavo virtuvė, kokia įranga bus reikalinga šiam verslui“, – pataria šefas.

Be to, kiekvienas restoranas ir apskritai verslas turi turėti savo legendą, kurią būtų galima papasakoti čia apsilankiusiems klientams. „Mūsų atveju tai – sausai brandinta mėsa. Manome, kad išaukštinti reikia lietuvišką mėsą, nes bet kur jos paragauti neteks. Tai ir dalis patriotizmo“, – atvirauja verslininkas.

Romantikos restoranų versle mažai

Kulinariniame versle visko matęs ir patyręs šefas linki nedaryti šito verslo tiems, kuriems draugai sako: „Jūs puikiai gaminate.“ Verslininkas įsitikinęs, kad vienas dalykas yra gaminti namuose, o visai kitas – gaminti profesionaliai žmonėms. Tačiau Liutauras visada pritaria drąsiems, beprotiško užsidegimo žmonėms, nestokojantiems protingo skaičiavimo, pasitikėjimo savimi ir siekiantiems geriausio rezultato. „Prieš imantis kulinarinio verslo, reikia tiksliai žinoti, ko nori. Gaila, kai žmonės, nieko bendra neturintys su virtuve, bando atidaryti restoraną, investuoja beprotiškus pinigus į įrangą, priperka visokių dalykų, kurių nereikia, ir galų gale sužino esminę tiesą – valgį gamina ne įrenginiai. Valgį gamina žmonės.“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.