...

Kūrė sau, sukūrė visiems

Verslas

2015.03.31

Autorius: Povilas Sabaliauskas

Temos: .

Kūrė sau, sukūrė visiems

Verslo valdymo įrankio „Benroy Business App“ kūrėjas - Giedrius Godelaitis. Asmeninio archyvo nuotr.

Verslas keičiasi, technologijos atsinaujina, bet poreikis efektyviai valdyti procesus išliks visada. Tuo įsitikinęs verslo valdymo įrankio „Benroy Business App“ kūrėjas Giedrius Godelaitis. Penkerius metus kurta programa leidžia vartotojams kontroliuoti verslo procesus, patogiai saugoti bei analizuoti informaciją ir gerokai padidinti savo verslo efektyvumą. Pats vienas nuo nulio iki išbaigto produkto dirbęs G. Godelaitis dabar planuoja suburti komandą ir plėstis į tarptautines rinkas.

Prasidėjo kaip projektas kitam verslui

„Benroy Business App“ idėja G. Godelaičiui kilo plėtojant visai kitą verslą – statybos projektų įmonę „4Stages“. Vis dėlto naujoji idėja verslininkui pasirodė gerokai artimesnė širdžiai ir jis ėmėsi naujo projekto. „Šią programą, galima sakyti, kūriau sau ir savo įmonei. Turėjau statybos projektų valdymo įmonę ir kūriausi sprendimą, kuris padėtų valdyti projektus, verslą, užtikrintų, jog viskas būtų vienoje vietoje. Išėjo taip, kad keli pažįstami pamatė, kaip veikia mano sprendimas, ir paprašė leisti pabandyti. Jiems patiko, paskui atsirado dar vienas klientas ir dar vienas. Galiausiai tai tapo visiškai atskiru projektu. O man visada buvo įdomi ta verslo verslui sritis. Pradėjau tobulinti savo sprendimą pagal savo bei kitų poreikius ir pagaliau atsirado tas galutinis produktas, kuris dabar jau yra tarptautinėje rinkoje“, – pasakoja verslininkas.

Pašnekovo teigimu, savęs ilgai įkalbinėti apleisti buvusio verslo tikrai nereikėjo. Jis jau seniai jautėsi sėdįs šiek tiek ne savo rogėse. „Iš tikrųjų sunku nebuvo. Statyba nebuvo mano aistra. Visada labiau traukė informacinės technologijos. Netgi džiaugiausi, kad pavyko pabėgti nuo statybų ir daryti tai, kas man iš tikrųjų labiausiai patinka“, – tvirtina G. Godelaitis.

Norėjo į procesus įnešti daugiau tvarkos

Verslininkas teigia, kad jam visada labai norėjosi verslo procesų valdymui pridėti daugiau aiškumo. Dabar labai dažnai būna taip, kad įmonės turi daugybę potencialiai naudingos informacijos, bet jos tiesiog neišnaudoja. Pasak jo, įmonės tiesiog neturi kaip ją analizuoti. „Labai reikėjo, kad visa informacija būtų vienoje vietoje. Kaip ir daugelyje įmonių, mano atveju viskas buvo išmėtyta po daugybę aplankų. Todėl ne visada buvo aišku, kas ką padarė, kur rasti reikiamą informaciją, kaip vykdomi projektai. Tas sprendimas ir skirtas šioms problemoms. Visa informacija vienoje vietoje: kontaktai, informacija, reikalinga darbams atlikti, ir t. t.“, – sako pašnekovas.

Turėjau statybos projektų valdymo įmonę ir kūriausi sprendimą, kuris padėtų valdyti projektus, verslą, užtikrintų, jog viskas būtų vienoje vietoje. Išėjo taip, kad keli pažįstami pamatė, kaip veikia mano sprendimas, ir paprašė leisti pabandyti.

G. Godelaitis

Benroy Business App“ kūrimas buvo gana ilgas procesas. Vis dėlto G. Godelaitis dirbo vienas, o programos funkcionalumas nuolat tik augo. „Su programa dirbau maždaug penkerius metus. Tiek užtruko jos kūrimas nuo pačios pradžios iki to, kas yra dabar. Iš pradžių buvo tik pagrindinė informacija, kontaktai. Tada prisidėjo sąskaitos faktūros, projektų valdymas, pardavimai, dokumentų valdymo modelis, užduotys, kalendoriai. Funkcionalumas vis didėja“, – teigia jis.

Pagrindinė „Benroy Business App“ misija – procesus padaryti kuo efektyvesnius ir pašalinti tuos darbo elementus, kurių tiesiog gali nebūti. „Mano esminis tikslas buvo sukurti įrankį vadovams ir darbuotojams. Arba iš tikrųjų netgi atvirkščiai: darbuotojams ir vadovams. Mano suvokimu, darbuotojas turi matyti naudą dirbdamas šia programa, o vadovas savo ruožtu bet kada iš jos galėtų išsitraukti reikiamą informaciją. Tikslas, kad nebeliktų nuolatinio darbuotojo skatinimo padaryti tą ar aną. Manau, tokių programų tikslas – išvaduoti darbuotojus nuo ataskaitų rašymo. Esu įsitikinęs, kad tai nėra joks darbas, jis net neturėtų egzistuoti“, – įžvalgomis dalijasi verslininkas.

Regis, G. Godelaičiui savo tikslus kol kas sėkmingai pavyksta įgyvendinti, nes tie, kas naudojasi jo kurtu produktu, lieka patenkinti. „Atsiliepimai ir paskatino daryti kažką toliau. Jeigu žmonės būtų sakę, kad čia nieko gero, tikriausiai nieko ir nebūčiau daręs. Tačiau atsiliepimai buvo labai geri. Jie labai skatino dirbti toliau. Kai yra klientų, sakančių, kad nori naudotis produktu, nereikia per ilgai ieškoti motyvacijos dirbti toliau“, – sako pašnekovas.

Tikslas – anglakalbė rinka

G. Godelaitis neslepia, kad jo ambicijos pasaulinės. „Iš tikrųjų mano prioritetas netgi nėra Lietuva. Rinka, į kurią bent jau šiuo metu orientuojuosi, yra anglakalbis pasaulis: JAV, Jungtinė Karalystė, Australija, Naujoji Zelandija. Tai pirmenybinės šalys. Vėliau norėtųsi pridėti dar keletą kalbų ir toliau eiti į Europos rinkas. Šiame etape ieškau partnerių, gal net investuotojų, kurie prisidėtų ir padėtų eiti į tas rinkas“, – teigia jis.

Dabar, kol verslininkas dar dirba vienas, viskas vyksta gana lėtai, bet jis tikisi, jog atsiradus komandai reikalai ims judėti sparčiau. „Aišku, kartais tų jėgų ima trūkti. Tačiau esi susidėliojęs planą. Pavyzdžiui, jeigu žinai, kad šiandien reikia parašyti tinklaraščio įrašą, tai tam ir paskiri dieną. Kitą jau skiri programai tobulinti ir t. t. Taip, viską darant vienam procesas yra gana lėtas. Pritrūksti ne tiek jėgų, kiek laiko. Dėl to ir norisi greičiau suformuoti komandą. Tada būtų galima užtikrinti, kad visi procesai vyktų lygiagrečiai. Mano darbo diena dabar tikriausiai trunka 24 valandas. Tiesiog ne visada dirbu prie kompiuterio. Tačiau galvoje nuolatos vyksta procesas“, – sako pašnekovas.

Nors krūvis didelis, G. Godelaičiui niekada nekilo abejonių dėl savo darbo prasmingumo. „Tokio klausimo iš tikrųjų sau nekeldavau. Man visada patiko tai, ką darau. Patinka šis programos kūrimo procesas. Kai ką nors darai ir matai, kad tau pavyksta padėti įmonei automatizuoti procesus, tai suteikia labai didelį vidinį pasitenkinimą. Tu išsprendi problemą, kuri įmonei yra sudėtinga. Tai labiausiai ir veda į priekį“, – tikina verslininkas.

Benroy Business App“ plėtojimas – malonumą teikiantis procesas, su kuriuo jam norėsis dirbti dar daugybę metų. „Manau, kad tokios programos tobulumui nėra ribų. Mano vizija artimiausiam penkmečiui, dešimtmečiui ar net dvidešimtmečiui yra nuolatinė plėtra. Verslas juk keičiasi, keičiasi technologijos, bet poreikis valdyti procesus buvo ir bus. Klausimas yra tik vienas – kokiomis priemonėmis“, – įsitikinęs G. Godelaitis.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.