Kavos studijos įkūrėjai: „Tai mūsų antrieji namai!“
2015.06.02
Temos: Vadyba, Verslo pradžia.
Du geros kavos entuziastai: architektas Vytautas Alšauskas ir dizainerė Lina Jaruševičiūtė, trejus metus itin domėjęsi kavos istorija, paruošimu ir įvairių rūšių skonio niuansais, uostamiestyje nusprendė įkurti kavos studiją geros kavos mėgėjams. Taip „BZN start“ pašnekovai nuo kompiuterių stalų persikraustė prie baro ir nuo šiol siūlo geriausius skonio ir aromatų įspūdžius savo svečiams. Verslininkų teiravomės apie jų įkurtą kavos studiją „Kavos architektai“ bei smalsavome apie ateities planus ir ambicijas.
Kavos studija – iš aistros kavai
V. Alšauskui ir L. Jaruševičiūtei verslo idėja kilo netikėtai. „2014 m. teko dalyvauti Kavos kultūros dienose. Į uostamiestį parvežėme garbingą trečiąją vietą kavos ragavimo rungtyje. Po tokios netikėtos sėkmės natūraliai pradėjome svarstyti, ką mums reiškia kava. Reikiamu laiku sau uždavėme klausimą, kodėl mes neatidarome kavinės. Tuomet kilo kitas klausimas: o kas mums trukdo imtis veiksmų?“ – pasakoja jaunieji verslininkai. Taip daugiau nei dešimtmetį prie kompiuterių dirbę pašnekovai nusprendė nesnausti ir keisti gyvenimo būdą. Tad po aštuonių mėnesių įdirbio duris atvėrė ypatinga kavos studija „Kavos architektai“.
„Čia praleidžiame daug laiko, tad norėjosi sau artimos ir malonios aplinkos. Tad kavinės interjeras panašus į mūsų namus. Manome, jei mes patys čia jausimės gerai, tai ir mūsų svečiai jaus, kad tai mūsų antrieji namai“
„Kavos architektų“ įkūrėjai
„Seniau galvodavome, kodėl nėra ko nors išskirtinio Klaipėdoje. Mums patiems trūko kavinės, kuri atliktų daugiau nei kavos ruošimo funkciją. Tad pirmiausia šią vietą kūrėme dėl savęs“, – priduria pašnekovai.
„Nuo kompiuterių persikraustėme prie baro. Tiesioginis bendravimas čia mums yra didžiausia vertybė. Džiaugiamės, kad antruose savo namuose galime daryti tai, ką tik užsimanome. Norime būti Klaipėdos dalimi, stengiamės jungtis prie kultūrinių renginių. Sutikome daugybę įvairių sričių žmonių, su kuriais gal niekada nebūtų suvedę keliai. Ir, aišku, svarbiausia, kad dabar „nardome“ po kavą, ko niekada negalėtume padaryti namie ar dirbdami kažkieno kavinėje“, – dėsto V. Alšauskas ir L. Jaruševičiūtė.
Patalpų paieška ir įrengimas – svarbus bei atsakingas žingsnis
Jaunųjų verslininkų teigimu, vienas sunkiausių žingsnių atidarant kavinę buvo rasti tinkamas patalpas. „Patalpų ieškojimas užėmė daugiausia laiko. Nuo balandžio iki spalio. Dauguma patalpų turėjo esminį trūkumą – paskirtį. Prie sutarties sudarymo slenksčio stovėjome kelis kartus ir tik trečioje vietoje sudarėme sandorį“, – pasakoja įkūrėjai ir pataria labai atidžiai skaityti sutartis, geriausia tam turėti teisinę pagalbą. Be to, reikia apsvarstyti visas rizikas ir nepamiršti apsidrausti.
Kavos studijos patalpas menu ir dizainu besidomintys verslininkai įsirengė patys. Nuo idėjos iki rezultato pašnekovai viską darė savo rankomis. „Nesamdėme jokių meistrų. Taip sutaupėme didžiules sumas ir esame užtikrinti darbų kokybe. Iki šiol tobuliname smulkmenas. Čia praleidžiame daug laiko, tad norėjosi sau artimos ir malonios aplinkos. Tad kavinės interjeras panašus į mūsų namus. Manome, jei mes patys čia jausimės gerai, tai ir mūsų svečiai jaus, kad tai mūsų antrieji namai“, – interjero sprendimus dėsto pašnekovai.
„Kavos architektų“ išskirtinumas
V. Alšausko ir L. Jaruševičiūtės nuomone, kava ar kavinė – tai tik masiškai vartojamas žodis, kuriuo apibūdinama tam tikra socialinė terpė ir tam tikras tamsios spalvos gėrimas. Kavos studijos įkūrėjai savo svečių mintyse po truputį įtvirtina geros ir taisyklingai paruoštos kavos argumentus. Kavos entuziastai moko atskirti kokybišką kavą ir ją patiems taisyklingai pasiruošti namie. Visa kava, kurią jie čia ruošia, skrudinama Vilniaus manufaktūroje „Taste Map“.
„Kavos architektai“ išsiskiria iš kitų Klaipėdos kavinių. „Pirmiausia skiriamės atsakingu kavos ruošimu ir savitu požiūriu į šį procesą. Apie savo išskirtinę kavą (specialty coffee) žinome viską, pradedant augintojo vardu, plantacijų vieta, derliaus dydžiu ir baigiant kavamedžių porūšiais. Antra, plikytos kavos baru (brew bar), kuriuo labai džiaugiamės ir didžiuojamės. Savo svečius supažindiname su įvairiais kavos plikimo būdais: „Chemex“, V60, klasikiniu plikymu puodelyje ir įvairiais kitais. Trečia, organizuojamomis paskaitomis apie kavą, namų baristos mokymais, profesionaliomis teminėmis degustacijomis (cupping). Mes buriame bendraminčius, kurie toliau skleistų žinią apie gerą ir tinkamai paruoštą kavą“, – kavos studijos pranašumus vardija įkūrėjai.
Jaunieji verslininkai mano, kad pradedant verslą svarbiausia nemeluoti sau. Tada susikurti viziją ir jos įgyvendinimo planą. „Finansai smulkiesiems verslams šiuo metu maža problema – yra daugybė būdų surasti pinigų pradžiai, tik, aišku, reikia padirbėti jų ieškant. Galva tam ir duota, kad sugalvotum“, – primena V. Alšauskas ir L. Jaruševičiūtė.
Organizuojate renginį?
Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.