Kamilė Šemiotaitė: „Laimę turime atrasti savyje“

Verslas

2015.04.21

Autorius: Greta Andriuškevičiūtė

Temos: .

Kamilė Šemiotaitė: „Laimę turime atrasti savyje“

Jogos studijos „CamíJoga“ įkūrėja - Kamilė Šemiotaitė. Asmeninio archyvo nuotr.

„Atrask tai, ką mėgsti daryti, ir tau niekada nereikės dirbti“ – nuo seno žinoma tiesa apie mėgstamos veiklos pavertimą darbu bei jo teikiamą džiaugsmą neprarado aktualumo ir šiais laikais. Kaunietė Kamilė Šemiotaitė (25), jau nuo paauglystės besidominti Rytų kultūromis, dzenbudizmo filosofija, netradicinėmis savęs ir pasaulio pažinimo technikomis, šiuolaikiniu šokiu bei meno istorija, sugebėjo sujungti ir išgryninti visus turimus gebėjimus bei patirtį. Miesto centre ji įkūrė jogos studiją „CamíJoga“ ir pristatė išskirtinę, Lietuvoje dar mažai žinomą jogos ore techniką.

Tikslo link vedė troškimas

Noras pažinti Rytų kultūras, šokio pamokos pas choreografę Ugnę Dievaitytę, o vėliau ir menotyros studijos Vytauto Didžiojo universitete bei aktyvus dalyvavimas šokėjo Mariaus Pinigio vadovaujamame Akademiniame judesio teatre – tarsi kelio gairės, atvedusios K. Šemiotaitę į dabartinę gyvenimo stotelę. „Teko paklajoti, kol rimtai priėjau iki šios jogos studijos įkūrimo, bet svajonė turėti savo erdvę, kurioje būtų galima vesti pamokas, kurti bendruomenę bei stengtis žmonėms įkvėpti pozityvumo ir troškimo siekti laimės bei vidinės ramybės, buvo jau seniai. Praėjusį pavasarį sužinojau, kad į Kauną atvyksta Šarūnė Semino, vedanti pilateso bei jogos ore seminarus, ir jau apsilankiusi pirmajame supratau, kad būtent jogos ore technika norėčiau pasidomėti labiau. Tad išklausiau Š. Semino vedamus instruktorių mokymus ir dabartinėje mano jogos studijos veikloje svarbiausią vietą užima būtent ši jogos technika, kuria naudodamiesi žmonės gali atsiplėšti nuo žemės ir skristi“, – norą, atvedusį prie tikslo, prisimena mergina.

Kiek įmanoma, reikia stengtis savyje atrasti šviesą, tyrumą, tobulinti gerąsias savybes, skaityti įkvepiančias knygas, kad primintų esminius dalykus, nes labai lengva užsimiršti tokiame greitame gyvenime, pasiklysti tarp gausybės informacijos.

K. Šemiotaitė

Atsiverti sau ir pasauliui

Nors jogos studijų nestinga nei Kaune, nei apskritai Lietuvoje, o domėjimasis Rytų tradicijomis tampa kone masiniu reiškiniu, K. Šemiotaitė teigia, kad net ir jogos sritį užvaldanti komercija negali pakenkti filosofijos esmei: „Šiandien joga asimiliuojasi, bet ji vis tiek pasiekia žmones ir juos veikia. Visada būna grėsmė sukomercialėti, bet žmonės jaučia, kur yra komercija, o kur tikresni dalykai, ir atsirenka. Man pačiai labai aktualu jogą pateikti kaip gyvenimo būdą, o ne tik kaip sportą ar gimnastiką. Stengiuosi sujungti ne tik kvėpavimą ar fizinius pratimus, bet ir filosofiją, raginančią stengtis suprasti save bei kitus, prisiminti vertybes, džiaugtis akimirka. Bendruomenėje visi persimainome patirtimi, nes manau, kad reikia kuo daugiau bendrauti ir atsiverti kitiems, o juk dažnai būna, kad žmonės užsislepia, užsidaro savyje, o iš tikrųjų reikia viską paleisti, būti atviriems sau ir pasauliui“, – apie atvirumo svarbą tiek asmeniniame, tiek profesiniame gyvenime kalba jaunoji verslininkė.

Svarbiausia rasti motyvą

Troškimas užsiimti mėgstama veikla, sieti gyvenimą su tuo, kas iš tiesų rūpi, bei noras padėti žmonėms K. Šemiotaitę visada skatino neišklysti iš savo kelio ir nepamiršti pagrindinių motyvų: „Dažnai žmonės siekia pinigų ar karjeros, bet pasiekę vis tiek būna nelaimingi, nes nežino pagrindinio motyvo, kodėl tai daro. Kuo labiau leki į priekį ir nesustoji akimirkai, tuo labiau savęs nepažįsti, vadinasi, sieki pats tiksliai nežinodamas ko. Laimę turime atrasti savyje, tik reikia su savimi dirbti. Jei žmogui labai nesiseka kokioje nors veikloje, vadinasi, jis tikrai ne ten pateko ir daro ne tai, kas jam lemta, o jei mažesni sunkumai, tai natūralu – negali visada būti vienodai gerai.“

Šviesos paieškos ir pozityvumas

„Kiek įmanoma, reikia stengtis savyje atrasti šviesą, tyrumą, tobulinti gerąsias savybes, skaityti įkvepiančias knygas, kad primintų esminius dalykus, nes labai lengva užsimiršti tokiame greitame gyvenime, pasiklysti tarp gausybės informacijos. Be to, svarbu atsiminti, kad ir iš blogų dalykų visada išeina kas nors pozityvaus ir gero, iš to taip pat ką nors gauni, sužinai. Tik reikia paieškoti to gero ir nepasiduoti emocijoms ar mintims, kaip viskas blogai. Jei pasaulį matysi neigiamai, taip ir bus, niekas tau nesiseks. Mintys materializuojasi tiesiogiai: kaip pagalvosi, taip ir atsitiks, todėl reikia jas valdyti ir stengtis galvoti kuo pozityviau. O jei labai svajoji ir įsivaizduoji, viskas tampa įmanoma. Svarbu tikėti tuo, ką darai, tik, žinoma, tai neturi būti apsėdimas, bet neturi būti ir taip, kad sėdi namie, žiūri televizorių, valgai traškučius ir galvoji, kad geras darbas ateis pats. Taip nebus, turi ir veiksmais to siekti. O jei nepasiseks, turi iš to pasimokyti ir bandyti toliau“, – siekiantiesiems atrasti vidinę laimę ir sėkmę versle pataria studijos „CamíJoga“ įkūrėja bei jogos ore trenerė K. Šemiotaitė.

CamíJoga

169-1429562733-803199.jpg 169-1429562733-379404.jpg 169-1429562733-746186.jpg

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.