Kalėdų dovana šeimai tapo verslu
2016.11.14
Temos: Vadyba.
Kaunietė Simona Krasauskienė (31) nemanė, kad noras šeimos Kalėdų laukimą paversti stebuklingu atves iki pirmojo verslo. Aktyvi moteris sukūrė savo advento kalendorių. Tai medinė stebuklų eglutė su 25 vokeliais, pripildytais užduotimis, kurios kone visą gruodį kasdien vaikams ir jų tėvams dovanos kupinus įspūdžių vakarus kartu.
Eglutės suburia šeimą
Iš Panevėžio kilusi, o dabar Kaune gyvenanti S. Krasauskienė iš pradžių savo karjerą siejo su komunikacija. Ji Vytauto Didžiojo universitete baigė žurnalistikos studijas, Suomijos Tamperės universitete įgijo viešosios komunikacijos magistro laipsnį. Aktyvi moteris dirbo įvairių įmonių rinkodaros padaliniuose. Be to, ji yra sukūrusi jau devynerius metus veikiantį portalą „Apievestuves.lt“.
„Mane, kaip turbūt ir daugelį moterų, kūrybai įkvėpė motinystė“, – apie stebuklų eglučių atsiradimą pasakoja S. Krasauskienė.
Stebuklų eglutės pagamintos iš tikros eglės medienos. Ant jos sukabinti 25 vokeliai. Penkiolikoje jų slepiasi skirtingos užduotys, skirtos visai šeimai. Dešimt vokelių liko tušti – juos dovanomis turėtų pripildyti patys tėvai.
„Tai suburia šeimą kartu leisti laiką, ko dalis tėvų nedaro. Juk ir tyrimai rodo, kad jie savo vaikams skiria mažai dėmesio“
S. Krasauskienė.
S. Krasauskienė kartu su komanda gamina stebuklų eglutes mažyliams (2–5 metų), dičkiams (6–12 metų) ir net specialiai darželiams ar pradinėms mokykloms. Kiekvienai vaikų grupei pritaiko nuotaiką ir užduotis.
„Užduotis kūriau su šeimos terapeute. Jos yra įvairiausios. Pavyzdžiui, veikloje rašoma, kad šis vakaras skiriamas šeimos filmo žiūrėjimui. Vaikas renkasi filmuką ir kartu su tėvais jį žiūri. Arba kitoje užduotyje parašyta: apsirenkite striukes, užsivyniokite šalikus, bėkite į kiemą ir pasidarykite penkias nuotraukas. Tai suburia šeimą kartu leisti laiką, ko dalis tėvų nedaro. Juk ir tyrimai rodo, kad jie savo vaikams skiria mažai dėmesio“, – aiškina pašnekovė.
Dovana šeimai tapo verslu
S. Krasauskienei dabartinio verslo idėją pakišo noras namams įkvėpti Kalėdų dvasios ir savų tradicijų. Praėjusių metų pabaigoje ji savo dviem sūnums – dabar trejų Rojui ir keturiolikmečiui Žygimantui – padovanojo advento kalendorių. Jį kūrė pati – užsakė jau pagamintą medinį eglutės karkasą, ant kiekvienos prikabino po 25 vokus su užduotimis visai šeimai ir smulkiomis dovanomis mažyliams. Vienai dienai – vienas vokelis.
„Gruodžio 1 dieną, antrą valandą nakties, eglutes padėjau vaikų kambariuose – neva elfai juos atnešė. Pabudę berniukai stebėjosi, nesuprato, iš kur čia tokios eglės atsirado ir ką čia su jomis daryti. Eglučių tikrinimas tapo smagia šeimos tradicija. Kiekvieną rytą vaikai bėgdavo prie eglutės ir žiūrėdavo, kokios čia staigmenos laukia“, – prisimena pašnekovė.
Ji savo kūrinį paviešino socialiniame tinkle „Facebook“. Netrukus sulaukė daugiau nei šimto smalsuolių žinučių – vieni stebėjosi kūriniu, kiti prašė tokią pat eglutę sukurti ir jiems. Tai ir tapo paskata savo kūrinį paversti verslu.
Klientų pritraukė filmukas
Aktyvi moteris dar šių metų rugpjūtį nusprendė imtis stebuklų eglučių dirbtuvių. Sunkiausia buvo surasti patikimą, savo darbą gebantį ir mėgstantį meistrą. Rado jai dabar padedantį ir jau šimtą eglučių paruošusį Vytautą Plakį.
Dar rugsėjį dienos šviesą išvydo interneto svetainė su stebuklų eglučių pavyzdžiais. Taip pat socialiniame tinkle „Facebook“ klientų pritraukti padėjo ir informacinis filmukas, kam skirta ir kaip naudojama eglutė.
„Filmukas per vieną dieną pasklido internete. Juo visi dalijosi. Net reklamos nepirkome“, – pasakoja pašnekovė.
Stebuklų eglučių idėją jai padeda įgyvendinti visa komanda. Nuo meistro ir žaismingus vokelius tiekiančios parduotuvės savininkų, maketuotojų iki šeimos terapeutės.
Eglutės keliaus ir į Dubajų
Šimtas pagamintų stebuklų eglučių jau užsakyta. Toks didžiulis ažiotažas kilo tik pristačius pirmąjį klipą apie eglutes. Jos keliaus ne tik į Lietuvos, bet ir į Norvegijos, Švedijos, Danijos, Vokietijos, Anglijos, Airijos miestus, o toliausiai – į Dubajų. Mat eglutes užsakė užsienyje gyvenantys lietuviai. Iš viso šiemet S. Krasauskienė žada išdalyti 1 tūkst. eglučių.
Pašnekovė prasitaria, kad tokiam verslui pradėti prireikė tikrai nemažų investicijų. Daugiausia jų prireikė medienai ir eglutei sukurti, meistro darbui. Moteris stebisi, kad nemažai lėšų reikėjo ir eglutės puošmenoms – popieriniams vokeliams. Jų esą pakeisti negali jokie kiti, nes šie yra itin kokybiški ir puikiai perteikia didžiausių metų švenčių dvasią.
„Ilgainiui investicijos pradeda atsipirkti. Tiesą pasakius, nežinau, kas labiausiai padėjo pasiekti klientus. Iki šiemet vykusios kalėdinės parodos „Christmas to Business“ nežinojau, ar čia man pavyko, ar ne. Tačiau ten būdama jaučiau visų palaikymą, prieidavo žmonės, fotografuodavosi, kitos verslininkės gyrė“, – įspūdžiais dalijasi S. Krasauskienė.
Užkariaus ir užsienio rinką
Verslininkės ateities planai ambicingi ir daug žadantys. Kitąmet ji žada pasiekti ir Skandinavijos šalių, Japonijos rinką.
Be to, netolimuose planuose – dar vienas naujas projektas. Šis bus skirtas jau ne Lietuvos rinkai. Mat juo skatina užsiimti parodoje sutikti investuotojai.
„Pamatėme, kad žmonėms patinka stebuklų eglutės. Tėvai nori kuo daugiau laiko praleisti su vaikais. Todėl kartu su visa komanda kitų metų kovą ketiname pristatyti naują projektą, kuris skatins šeimas smagiai leisti laiką kartu. Tai bus šios eglutės adaptacija. Idėją dar gryniname. Procesas jau prasidėjo – ieškome įvairiausių kalbų vertėjų“, – pasakoja S. Krasauskienė, bet daugiau detalių išduoti kol kas nenori.
Stebuklų eglutė
Organizuojate renginį?
Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.