...

Kaip fizikos dėsnius pritaikyti verslo pasaulyje?

Verslas

2016.09.06

Autorius: Povilas Sabaliauskas

Temos: .

Kaip fizikos dėsnius pritaikyti verslo pasaulyje?

Versle, kuo daugiau trukdžių, tarpininkų, tuo sunkiau verslui judėti į priekį. flickr.com nuotr.

Jeigu tikrai norite sėkmingai plėtoti verslą, į kylančias problemas privalote žvelgti kuo kūrybingiau ir drąsiau. Taip, drąsūs, netradiciniai sprendimai paprastai būna gerokai rizikingesni nei jau laiko patikrintos tiesos, bet pasisekus jie atneša gerokai didesnius dividendus. Ką bendra turi verslas ir fizika? Iš pirmo žvilgsnio nelabai ką. Taip, iš fizikos galima sukurti verslą, bet, regis, čia ir viskas. Tačiau, pasirodo, kai kuriuos fizikos dėsnius galima sėkmingai pritaikyti kaip darbo principus. Skamba nerealiai? Galbūt, bet pavyzdžiai mums sako ką kita.

Trintis padeda sumažinti sąnaudas

Susipažinkime su Haydenu Hamiltonu. Šis žmogus universitete studijavo fiziką, tačiau dabar dirbančio kokioje nors laboratorijoje jo nesurasite, nes eksperimentuoja verslo pasaulyje. Jis pabandė gyvenimui užsidirbti verslaudamas ir atėjo į verslo pasaulį su vienu fizikos dėsniu galvoje – trintimi.

Trintis stabdo procesą, nes kuo ji didesnė, tuo sunkiau kūnams judėti. Tokia paprasta fizikos tiesa. Tačiau ji kuo puikiausiai tinka ir verslui, nes kuo daugiau trukdžių, tarpininkų, tuo sunkiau verslui judėti į priekį ir tam sunaudojama daugiau energijos bei išteklių. Didžiosios kompanijos turi galybę skyrių, padalinių, kurie visi ne tik nori savo pelno dalies, bet ir jaustis darantys šį tą itin svarbaus bei naudingo. H. Hamiltono idėja buvo paprasta: iš savo verslo eliminuoti kuo daugiau trukdžių, t. y. sumažinti trintį. Pavyzdžiui, jis atidarė internetinę vaistinę, kurioje vaistus pardavinėja didžiosios JAV kompanijos. Vaistai joje kainuoja iki aštuoniasdešimties procentų pigiau. Kaip? H. Hamiltonas tiesiog atsisakė rinkodaros ir su ja susijusių dalykų. Štai kodėl vaistų kainos išlieka minimaliomis.

Jis taip pat investavo į kompiuterinę programą, kuri suteikia vartotojams daugiau galimybių dokumentus spausdinti taip, kaip jiems patogiau. Programa leidžia ne tik keisti šrifto dydį, bet ir koreguoti ryškumą, puslapio matmenis. Paprasta, tačiau efektyvu. Vartotojas tiesiog gauna daugiau kontrolės, nebeturi taikytis prie savo spausdintuvo, todėl sumažėja sąnaudos, t. y. trintis.

Kaip matome, fiziko ir verslininko sprendimai puikiai pasiteisina. Kuo mažiau trinties, t. y. tarpininkų, sąnaudų, tuo didesnė grąža.

Žinoma, trinties dėsnis toli gražu nėra vienintelis, sėkmingai pritaikomas versle. Lygiai taip pat į pagalbą galime pasitelkti ir kitus.

Termodinamikos dėsnis

Pirmiausia plėtojant verslą reikia atsižvelgti į termodinamikos dėsnius, kurie teigia, kad kiekviena sistema turi ribotą energijos kiekį. Todėl atsiminkite, kad riboti ne tik jūsų finansiniai ištekliai. Jūsų darbuotojai, kad ir kokie talentingi būtų, irgi turi galimybių ribas. Štai kodėl negalima iš jų reikalauti neįmanomo.

Galų gale antrasis termodinamikos dėsnis byloja, kad visi kūnai yra. Kuo didesnis kūnas (t. y. verslas), tuo daugiau energijos jis reikalauja, kad galėtų tiesiog išlikti. Būkite tam pasirengę.

Kaip ir visos dalelės, taip ir verslas yra inertiškas. Kiekviena organizacija yra bent šiek tiek inertiška. Procesai joje dažnai tarsi vyksta savaime. Kuo ilgiau veikia inercija, tuo didesnio postūmio reikia norint išjudinti tokią tvarką. Jeigu jaučiate, kad jūsų kolektyvas dirba kaip tik taip, t. y. iš inercijos, nedelskite ir sukelkite reakciją.

Evoliucija padeda lankstiems

Galiausiai verslą veikia ir dėsnių dėsnis – evoliucija. Evoliucija teigia, kad išlieka nebūtinai stipriausi. Net jei turite daug pinigų ir galios, tai dar nereiškia, kad ją pažabosite. Iš tikrųjų evoliucija mėgsta tuos, kurie geba prisitaikyti prie kintančių sąlygų. Atsiminkite šį dėsnį ir nesistenkite jo apeiti.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.