...

Išskirtinėje jogos studijoje ugdoma sveikata ir sąmoningumas

Verslas

2017.02.07

Autorius: Simona Kvederytė

Temos: .

Išskirtinėje jogos studijoje ugdoma sveikata ir sąmoningumas

Jogos, kalanetikos ir pilateso studijos „Studija OM“ įkūrėja, Mai Ram jogos mokytoja - Gabija Petronytė. Asmeninio archyvo nuotr.

Vilnietė Mai Ram jogos mokytoja Gabija Petronytė (30) apie nuosavą studiją svajojo kelerius metus. Iš įpročio kalendoriuje užrašyti norai išsipildė dar praėjusių metų spalį, kai duris atvėrė jogos, kalanetikos ir pilateso studija „Studija OM“. Jos įkūrėja neslepia: „Tai mano kūrybos vaisius, kuriuo be galo džiaugiuosi.“

Įkvėpė kelionė į Bankoką

„Studijoje OM“ vyksta Mai Ram joga, akrojoga, aštanga, garso joga, kalanetika, pilatesas, siūlomi specialūs užsiėmimai vyrams, dinaminė meditacija, dubens dugno ir stuburo mankštos, pratimai „PorteDeBras“ ir kiti užsiėmimai. Be to, organizuojami įvairūs renginiai, susiję su sąmoningumo skatinimu, vyksta demonstraciniai seminarai „Ritualinis Raindrop masažas“, sąmoningo kvėpavimo užsiėmimai, moteriškumo mokymai ir kiti renginiai. Juos veda ne tik lietuviai, bet ir lektoriai iš užsienio.

 

„Nusprendžiau, kad galiu daryti šį tą daugiau. Visada norėjau dirbti darbą, kuris turėtų pridėtinę vertę, teiktų žmonėms naudą.“

G. Petronytė.

 

Studijos įkūrėja G. Petronytė – verslo teisės specialistė, baigusi ir neformalios praktinės psichologijos studijas Psichologijos akademijoje. Anksčiau ji dirbo transporto įmonėje, taip pat turėjo nuosavą verslą – kaimo turizmo sodybą. Prieš kelerius metus požiūrį į gyvenimą pakeitė dvejų mėnesių kelionė į Bankoką automobiliu.

„Tai buvo laikas, kai pabuvau su savimi ir galėjau suprasti, ko noriu. Supratau, kad esu ne ten, kur norėčiau būti. Nusprendžiau, kad galiu daryti šį tą daugiau. Visada norėjau dirbti darbą, kuris turėtų pridėtinę vertę, teiktų žmonėms naudą“, – pasakoja pašnekovė.

Kelią pasirinkti padėjo pirmoji jogos treniruotė. Netrukus susižavėjimo ir smalsumo paskatinta G. Petronytė įgijo ir Mai Ram jogos mokytojos kvalifikaciją, pamažu ėmė vesti užsiėmimus, groti gongais ir atlikti grojančių senovės Tibeto dubenų masažą. Nauja veikla patiko, tad iki šiol įvairiuose kursuose ji siekia įgyti vis daugiau žinių ir tobulinti įgūdžius.

Kūrė autentišką aplinką

„Joga dažniausiai vyksta paprastose sporto salėse. Pasigedau tam tinkamos, jaukios vietos. Tada pamaniau, kad reikia pačiai sukurti tokią erdvę“, – studijos idėjos atsiradimo aplinkybėmis dalijasi įkūrėja.

Kurį laiką ji svajojo apie savo studiją, mintyse dėliojo interjero ypatybes, kol visai netikėtai Naujamiestyje išvydo jogai tinkamas 100 kv. m ploto patalpas. Jos patraukė, nes buvo visai netoli centro, esą energetiškai švarioje ir priimtinoje aplinkoje. Tad G. Petronytė, ilgai nesvarsčiusi, patalpas įsigijo ir pradėjo studijos įrengimo darbus.

„Norėjau sukurti jaukią aplinką, kurioje žmogus galėtų pamiršti, kur esąs, pasijustų esantis svetur ir ištrūktų iš kasdienybės. Kita erdvė, žvakės, smilkalai padeda atsipalaiduoti, lengviau pereiti į kitą sąmonės būseną, atrasti ir pajausti save“, – teigia pašnekovė.

Su dizainerės pagalba jai pavyko sukurti autentišką, Rytų kultūra dvelkiančią aplinką. Kone kiekviena detalė kurta pagal užsakymą – nuo durų iki užuolaidų, pagalvių.

„Gerą studijos mikroklimatą palaiko Himalajų druskos lempos, eteriniai aliejai. Pastarieji, kaip ir joga, gongas bei grojantys dubenys, kelia žmogaus kūno vibracijas. Jei jos nukrinta, prasideda ligos, apima slogi nuotaika, dingsta gyvenimo džiaugsmas, motyvacija, mažėja veiklumas, kūryba, žmogus jaučiasi tarsi užstrigęs ir nesupranta, kas vyksta, neranda apčiuopiamų priežasčių“, – pabrėžia G. Petronytė.

Ji išduoda, kad investicijų reikėjo tikrai nemažai. Kada jos atsipirks – neaišku. „Studija man svarbi ne tik kaip verslas. Atsiperkamumo nesivaikau. Man svarbiausia, kad žmonėms galime padėti ir jų gyvenimas ima judėti dar geresne vaga“, – tikina Mai Ram jogos mokytoja.

Treneriai – patarėjai ir psichologai

Anot G. Petronytės, kartu su ja dirbantys žmonės, treneriai yra studijos pagrindas. Jų pirminį branduolį pavyko suburti iš įvairiuose mokymuose, festivaliuose sutiktų specialistų. Vėliau profesionalai studiją susirasdavo patys. Rotacija dar vis vyksta. Mat surasti ir atsijoti tinkamiausius žmones nėra taip paprasta.

„Sudėtinga rasti ne tik kvalifikuotus, bet ir gilesnių žinių turinčius žmones. Manau, kad treneris į pas jį ateinantį žmogų turi žiūrėti visapusiu, holistiniu žvilgsniu. Neužtenka vesti užsiėmimo. Mūsų treneriai dažnai žino lankytojų problemas – kam skaudą nugarą ar ką kita. Jei reikia, po užsiėmimo lieka ir kalba su klientu, pataria jam, pasakoja apie mitybą, tinkamą kvėpavimą. Todėl, žinoma, norime, kad treneriai į organizmą žiūrėtų švariai, patys laikytųsi tinkamos mitybos, atsakingo požiūrio į alkoholį“, – atskleidžia pašnekovė.

Klientai studijoje laiko neskaičiuoja

G. Petronytė pasakoja, kad pritraukti klientus labiausiai padėjo reklama internete. Vėliau suveikė principas „iš lūpų į lūpas“. Tad klientų vis daugėja. Kuriasi nuolatinių lankytojų bendruomenė.

„Jauki aplinka ir gera energija sukuria erdvę, iš kurios klientai neskuba išeiti. Žmonės mezga pažintis, bendrauja“, – sako jogos, kalanetikos ir pilateso studijos įkūrėja.

Ji pabrėžia, kad konkurencija tikrai didelė. Visai šalia „Studijos OM“ neseniai atidarytos bent dvi jogos studijos. Tačiau viena treniruočių vieta neatlaikė spaudimo ir nutraukė veiklą.

„Kaip nepasiduoti konkurencijai? Manau, kad pirmiausia svarbu būti išskirtiniam, dirbti itin kokybiškai ir žmonėms kurti gerovę. Taip pat reikia tikėti savo idėja ir daryti tai, ką gali geriausia, nuoširdžiai ir atvirai, nesivaikant madų ar stereotipų“, – sako G. Petronytė.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.