...

Iškeista emigranto duona į verslą Gariūnų turgavietėje

Verslas

2012.02.13

Autorius: Mantė Sabaliauskaitė

Temos: , .

Iškeista emigranto duona į verslą Gariūnų turgavietėje

Jolanta: "Turguje įsikurti nėra sunku, reikia tik norėti!". Asmeninio albumo nuotr.

Jolanta ir Andrius – du optimistai, įsigiję verslo liudijimą ir iškeitę sprangią emigranto duoną į ankstyvus rytus Gariūnų turgavietėje. Nuolat tarp Marijampolės ir Vilniaus migruojanti pora savo sprendimo nesigaili ir tvirtai tiki, kad likimo kalviai esame mes patys.

Mintį pradėti nuosavą verslą brandinome gana ilgai. Iš tiesų turguje atsiradome neplanuotai ir netikėtai… Viskas prasidėjo nuo to, kad norėjome atidaryti drabužių parduotuvę, pradėjome ieškoti patalpų ir susidūrėme su problema – patalpų nuoma centre kainavo daugiau, nei leido mūsų tuomečiai finansiniai pajėgumai. Be to, nebuvome užtikrinti, ar mūsų produkcija patiks pirkėjams. Taigi strategiškai gera vieta buvo gana rizikinga finansiniu požiūriu. Nors turėjome patirties, susijusios su pardavimu, nusprendėme save ir produkciją išbandyti turguje – taip ir atsiradome Gariūnuose.

Labiausiai mus palaiko šeima ir artimiausi bičiuliai. Draugų nuomonė apie mūsų darbą yra itin pozityvi, jie nuoširdžiai džiaugiasi, kad stengiamės kurti šį tą savo. Tai yra žmonės, kurie mus palaiko morališkai, o prireikus padeda.

Turguje įsikurti nėra sunku, reikia tik norėti. Nemaža dalis prekeivių nuomoja ir pernuomoja tas pačias vietas, nes dirba tik tam tikrais sezonais. Iš tų prekeivių galima tam tikram laikotarpiui išsipirkti vietą ir taip, nuolat vis kur nors kitur įsikuriant, dirbti. Išsilavinimo čia nereikia, nors vadybos žinios, bendravimo įgūdžiai nepamaišys.

Pažinčių turėti visur ir visada gerai, tačiau mes jų neturėjome. Tiesą sakant, jų mums neprireikė. Darbo turguje pranašumai ir minusai? Visų pirma esame patys sau šeimininkai ir stengiamės tik dėl savęs. Kita vertus, prekyba, perkamumas, žmonių srautas nuolat kinta, taigi kyla tam tikrų keblumų. Be abejonės, sunku keltis naktį į darbą, bet kai žinai, kad viską darai dėl savo ateities, požiūris pasikeičia.

Ypatingos konkurencijos nejaučiame, nes mūsų siūloma prekė yra kitokia, išskirtinė. Galbūt geriausiai susidariusią situaciją būtų galima pakomentuoti taip: su mumis konkuruoja aplinkinės aprangos kainos. Kolegos turguje prekiauja kiniška, turkiška produkcija, todėl gali siūlyti žemesnes kainas. Džiaugiamės galėdami pasiūlyti lietuviškų, tačiau kokybiškesnių prekių. Prekiaujame įprastais moteriškais drabužiais, pavyzdžiui, suknelėmis, švarkeliais, kelnėmis ir panašiai, tačiau mūsų išskirtinumas yra modeliai bei medžiagos. Patys perkame audinius ir siūlus, prioritetą teikiame vilnai, medvilnei, žodžiu, kuo natūralesniam pluoštui.

Drabužių modelius taip pat kuriame patys. Stengiamės sugalvoti ką nors originalaus, įmantresnio, kad moterys galėtų savo apdaru išsiskirti iš pilkos masės. Idėjas bei medžiagas vežame į siuvyklą Marijampolėje, o gatavą produkciją – į Vilniaus Gariūnų turgavietę.

Mūsų prioritetas – gera kokybė, norime pasiekti tokį rezultatą, kad klientas, įsigijęs prekę, visuomet grįžtų patenkintas. Rodos, ir turgavietės kolegos į mus žiūri kiek kitaip, galbūt net nelabai ir jaučia konkurenciją, nes mato mūsų prekes. Taip, jos yra brangesnės, tačiau atitinkamai ir ateinantys pirkėjai supranta, ką perka ir už ką moka pinigus. Net ir tie patys prekeiviai neretai perka iš mūsų, nes nori vilkėti natūralaus pluošto kokybiškus drabužius už prieinamą kainą.

Mūsų nuomone, norint pritraukti klientus reikia būti… draugiškiems! Ne kartą ir patiems teko įsitikinti, kad daug maloniau ką nors įsigyti iš linksmai nusiteikusio ir draugiško pardavėjo. Manau, ir jums yra buvę, kad užeini, pamatai norimą daiktą, tačiau išeini jo neįsigijęs, nes su tavimi bendravo atsainiai ar tiesiog nemaloniai. Mes stengiamės, kad klientai pas mus grįžtų patenkinti tiek mūsų drabužiais, tiek aptarnavimu ir bendravimu.

Senojoje turgavietėje (lauke) retai apsilankome, buvome vos keletą kartų. Kiek matėme, ten tie patys, pasikartojantys, drabužiai ir avalynė. Na, o apie naujausią Gariūnų pastatą žinome kiek daugiau. Pirmame aukšte – tik drabužiai, antrame rasite avalynės, skarelių, apatinio trikotažo, rankinių bei aksesuarų. Išties ten tiek visko daug! O galų gale ir patogu: nešalta, nelyja, klientai ramiai gali pasimatuoti drabužius, yra sutvarkyti tualetai.

Kasos aparatai turguje?.. Nesame sužavėti šios minties, juk dingtų pati turgaus idėja, o ir Gariūnų turgavietės šūkis „Čia visada nusiderėsi“ netektų prasmės. Kainos dar labiau išaugtų, būtu sunku konkuruoti su didžiaisiais prekybos centrais. O juk žmonės tam ir važiuoja į turgų, kad įsigytų prekių pigiau.

Tradicinis turguje besilankančio žmogaus paveikslas dabar – atėjau pirkti pigiai. Ką padarysi, valdžia nenori suteikti savo piliečiams lengvesnio gyvenimo, tik sunkina mokesčių naštą. Kainos turguje neišvengiamai kyla, kai kuriais atvejais net parduotuvių kainas lenkia…

Vis dėlto lietuviai yra atkaklūs žmonės, netingi derėtis iki paskutinio lito ir, žinoma, tą savo nuolaidą gauna. O kaip kitaip, čia juk turgus! Atsiradus kasos aparatams veikiausiai to neliktų.

Šiuo metu dirbame pagal verslo liudijimą, mąstome apie interneto parduotuvės kūrimą. Nors pasirinkome nelengvą kelią, emigruoti nenorėjome, juk čia mūsų draugai, tėvai. Tikėjome, kad galime pradėti savo verslą ir čia. Esame du optimistai, kurie mano, kad įmanoma ir dirbti, ir užsidirbti čia, Lietuvoje.

“BZN start” linki Jums sėkmės!

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.