...

Iš meilės medžiui pavyksta pragyventi

Verslas

2016.06.15

Autorius: Loreta Lileikienė

Temos: .

Iš meilės medžiui pavyksta pragyventi

Meninių medžio dirbinių „Wood Love“ kūrėjas - Arminas Katilius. BFL/Vyginto Skairaičio nuotr.

Uteniškiui Arminui Katiliui (24), dabar gyvenančiam ir dirbančiam Norvegijoje, niekas netrukdo meniškais savo rankų gaminiais „Wood Love“ prekiauti visame pasaulyje. Medžio kvapą, tvirtumą ir visas jo gerąsias ypatybes nuo pat vaikystės mėgstantis vaikinas džiaugiasi, kad rado ne tik praktinį, bet ir meninį medžio gaminių pritaikymą, nors jam ir ne iš karto pavyko sukurti pirmąjį medinį žiedą. Įveikęs šią nelengvą užduotį, vaikinas patyrė kitą – buvo sunku surasti pirmuosius klientus. Prieš metus pasiskelbęs apie save socialiniame tinkle „Facebook“, dabar A. Katilius jų nestokoja ir turi visame pasaulyje, o malonus užsiėmimas, laisvalaikiu teikiantis atokvėpį, atneša ir pragyventi reikalingų lėšų.

Traukė tai, kas gyvenime pritaikoma

Iš medžio gaminantis ne tik aksesuarus, bet ir lauko baldus: autentiško dizaino pavėsines, sūpynes, vandens kubilus, suolus, uteniškis, dar mokydamasis „Saulės“ gimnazijoje, labai nesuko galvos dėl to, kad nėra pirmūnas, nes pasikliovė savo nuojauta, kad daugumos dalykų, kurių moko, gyvenime neprireiks, tad kruopščiai ir su atsidavimu mokėsi tik tai, kas patiko ir gali praversti ateityje. Porą metų pastudijavęs vadybą Vilniaus Gedimino technikos universitete, grįžo į savo gimtąjį miestą ir įstojo į Utenos kolegiją studijuoti verslo vadybos. Dabar vaikinas sako: „Žinojau, kad kolegijoje įgysiu daugiau patirties ir ši specialybė man bus naudinga ateityje.“ Jau tuomet pašnekovo galvoje sukosi daugybė minčių apie nuosavą verslą.

Laikas ištirpdavo lentpjūvėje

 

„Kadangi, kiek save prisimenu, visada žavėjausi medžiu ir jo gaminiais, galėdavau valandų valandas praleisti apžiūrinėdamas medieną – stebėdavau, kaip ji keičiasi, kaip kvepia, nuolat bandydavau ką nors iš jos pagaminti.“

A. Katilius

 

Dar mokyklos laikais, per vasaros atostogas, vaikinukas įsidarbino pagalbiniu darbininku lentpjūvėje. „Kadangi, kiek save prisimenu, visada žavėjausi medžiu ir jo gaminiais, galėdavau valandų valandas praleisti apžiūrinėdamas medieną – stebėdavau, kaip ji keičiasi, kaip kvepia, nuolat bandydavau ką nors iš jos pagaminti, – pasakoja jis. – Būtent lentpjūvėje ir turėjau galimybę sužinoti dar daugiau apie skirtingos medienos ypatybes. Idėja, kad kada nors kursiu savo verslą, susijusį su medžiu, mano galvoje sukosi dar nuo mokyklos laikų, tačiau tiksliai nežinojau, ką aš darysiu. Todėl, dar mokydamasis universitete, vėliau kolegijoje, pradėjau gaminti lauko baldus, kubilus ir įvairius kitus gaminius, skirtus namų ar sodybos aplinkai.“

Vien meilės negana

Praktiškai į gyvenimą žvelgiantis vaikinas netrukus suprato, kad ir kaip mylėtų medį, kad ir kiek daug iš jo gamintų, dar turi sugalvoti ir tai, kaip iš šios veiklos uždirbti daugiau. „Kai praėjusių metų gruodį atsikrausčiau į Norvegiją, pradėjau dirbti medienos įmonėje, kurioje pamačiau, kad egzotinės medienos likučius jie tiesiog išmeta, ir aš negalėjau į tai žiūrėti. Pradėjau tas atliekas rinkti, o vieną dieną nusprendžiau pasigaminti žiedą, kuris man primintų, koks nuostabus yra medis“, – pasakoja A. Katilius.

Atsakymus rado internete, o palaikymą suteikė artimieji

Pirmieji kūrybiniai bandymai nebuvo vykę, nes žiedai vis sulūždavo. Kad šią problemą išspręstų, vaikinas, pasitelkęs internetą, sužinojo apie medienos vyniojimo technologiją, kurią naudojant pavyksta pagaminti itin tvirtą žiedą. Kai pirmasis kūrinys pavyko, žiedas atitiko viziją, A. Katilius nusprendė gaminti ir daugiau aksesuarų: diržų sagtis, peilių rankenas ir kt. Žiedus sumanė paįvairinti akmens, metalo ir kitokių medžiagų liejiniais.

O kol buvo sukurta dabartinė aksesuarų kolekcija, iki sklandžios darbo tėkmės vaikinui teko remtis tik artimųjų – savo šeimos ir draugės palaikymu, nes dauguma kitų, išgirdusių apie jo idėją kurti verslą ir gaminti unikalius medinius aksesuarus, šaipėsi ir sakė, kad nieko nepavyks. Neva verčiau susirasti darbą ir nebesvajoti.

Ketina atidaryti internetinę parduotuvę

Savo gaminiams populiarinti A. Katilius artimiausiu metu planuoja atidaryti internetinę parduotuvę, taip pat kuria ir didesnį gaminių asortimentą. Kaip vieną didžiausių savo verslo pranašumų vaikinas įvardija unikalumą. „Tai yra autentiški gaminiai, pagaminti tik rankomis, o tai leidžia pastebėti kiekvieną smulkmeną ir išgauti aukščiausią kokybę. Kol kas didelės konkurencijos tokiems gaminiams nepastebiu, – sako jis ir pabrėžia, kad verslo pavadinimas „Wood Love“ atspindi jo požiūrį į medieną ir tai, kokį pasitenkinimą ji teikia žmogui. – Mano klientai yra įvairūs: nuo vidurinės klasės iki labai pasiturinčių asmenų. Kadangi daugumoje šalių mediena ir jos gaminiai gerai vertinami, užsakymų gaunu ir iš JAV, ir iš Kipro, Didžiosios Britanijos, Norvegijos, Latvijos ir, be abejo, Lietuvos.“

Negailėti laiko

Prisimindamas verslo pradžios sunkumus ir klaidas, kurių nestokojo, mat viskas buvo nauja ir reikėjo pačiam išmokti, viena didžiausių pamokų jis vadina laiko gailėjimą. „Vis bandydavau greitai pagaminti žiedą, o taip nieko neišeidavo. Galiausiai nusprendžiau skirti tam daugiau laiko ir tada viskas pasikeitė į gerąją pusę. Kūriniai tapdavo tokie, kokius norėjau matyti“, – tikina atkaklus pašnekovas. Didelių investicijų verslui pradėti jam neprireikė, nes dalį įrangos pasigamino pats. Atsižvelgiant į tai, kad pirminės investicijos nebuvo didelės, verslas jau atsipirko, tačiau plėsdamas gaminių asortimentą vaikinas ketina šiek tiek investuoti, nes yra gaminių, kurių be specialios įrangos nesukursi.

Įsibėgėjimas gali užtrukti ir kelerius metus

Šiuo metu aksesuarų iš medžio kūrimas nėra vienintelis A. Katiliaus pragyvenimo šaltinis, Norvegijoje jis dirba medines duris, langus ir kitus daiktus gaminančioje įmonėje. „Dar vis dirbu šioje įmonėje – koordinuoju gamybos procesus, mokausi, kaip dirbti su medžiu, kaupiu vertingas žinias ateičiai, kai galėsiu atsiduoti vien tik savo verslui – aksesuarų iš medžio kūrimui, baldų gamybai“, – svajoja nagingas kūrėjas.

Tiems, kas turi verslo idėją, jis palinkėtų nenuleisti rankų, nes verslui įsibėgėti gali prireikti ir kelerių metų. „Reikia užsibrėžti tikslą, kuris ves į priekį, nes visada aplinkui bus žmonių, norinčių sutrukdyti. Dažniausiai tai bus tie žmonės, kurie patys tam niekada nepasiryžtų“, – iš patirties sako jis.

„Wood Love“

223-1465893830-867025.jpg 223-1465893830-688995.jpg 223-1465893830-345072.jpg 223-1465893830-653221.jpg 223-1465893830-949782.jpg 223-1465893830-403345.jpg 223-1465893830-718890.jpg

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.