Idėją padiktavo neįvykęs pasivaikščiojimas

Verslas

2015.07.20

Autorius: Povilas Sabaliauskas

Temos: , .

Idėją padiktavo neįvykęs pasivaikščiojimas

Danielius Visockas, vienas iš įkūrėjų „Along App“ Asmeninio albumo nuotr.

Kartais idėja būna tokia įkyri ir atkakli, kad priverčia žmones mokytis naujų dalykų. Taip atsitiko ir Danieliui Visockui. Prieš kelerius metus net nemokėjęs programuoti, dabar vaikinas su savo bendražygiais Laurynu Gailiumi ir Edvardu Maslausku ruošiasi oficialiam savo kūrinio „Along App“ startui. Pagrindinis šios komandos tikslas – sujungti bendraminčius žmones. Tuos, kurie turi panašių interesų ir veiklų. Programėlė „Along App“ padeda vartotojams surasti bendraminčių ir susitikti su šiais žmonėmis pagal vietą, kurioje jie yra. Artėjant „Along App“ startui su D. Visocku prisėdome pasikalbėti apie ilgą kūrybinį procesą ir vertingas jo suteiktas pamokas.

Mokėsi nuo nulio

D. Visockas pasakoja, kad „Along App“ idėja atsirado galvojant apie vieną vakarą, susiklosčiusį ne visai taip, kaip pačiam vaikinui norėjosi. „Vieną vakarą tiesiog norėjau išeiti į lauką pasivaikščioti, nes man tai labai patinka. Parašiau visiems „Facebook“ draugams, bet niekas neišėjo. Galiausiai paskambinau močiutei ir paklausiau, ką ji veikia. Aišku, mano močiutė labai linksma, bet tą vakarą buvau labai nusivylęs „Facebook“ ir pradėjau galvoti, kad būtų galima daug geriau. Paskui kokiems dvejiems metams buvau užmetęs šią idėją, bet tada Palangoje pardavinėdamas spurgas susitikau su Laurynu ir papasakojau jam savo idėją. Kažkaip užsikabinome, kalbėdavome apie tai ir galiausiai nusprendėme, kad reikia daryti“, – atskleidžia jis.

Vis dėlto pasakyti „darom“ – bene lengviausia paties darymo proceso dalis. Tikrasis darbas buvo ilgas ir sunkus. Ypač pirmieji mėnesiai. Juk D. Visockas iki tol praktiškai neturėjo jokios programavimo patirties. Teko griebti jautį už ragų ir mokytis jau kuriant pačią programėlę. Tam reikėjo nemažai disciplinos, bet pagaliau pavyko pasiekti norimų rezultatų. „Svarbiausia yra nemeluoti sau pačiam. Kai mokaisi, viskas atrodo labai sunku, nežinai, kaip ką daryti. Taigi pradžia labai sunki. Juk pradėjau mokytis programuoti nuo nulio. Buvo didelis sumišimas. Pačią idėją gali apsitarti, bet, kai viską reikia išdistiliuoti iki normalaus produkto, išdėlioti visus mygtukus, spalvas, pasidaro labai sunku. Vis dėlto prie mūsų galiausiai prisijungė Edvardas. Tada jau buvome trise, pradėjome įgyti šiek tiek patirties. Tačiau visada svarbu sau nemeluoti ir sėdėti, sėdėti, sėdėti, nes darbo įdėti reikia tikrai daug. Ypač kai nieko nemoki“, – atvirauja pašnekovas.

Žinoma, nuolatos atsirasdavo progų išsiblaškyti, bet ir į jas ilgainiui pavyko nebekreipti dėmesio. „Geriausias dalykas tokiu atveju yra meditacija. Jeigu jau jauti, kad pradedi klaidžioti kažkur socialiniame tinkle „Facebook“, nueini ir pamedituoji kokias dešimt minučių. Tada viskas vėl susitvarko“, – tikina D. Visockas.

Idėja evoliucionavo kartu su jos autoriais

Pašnekovas sako, kad didžiausias „Along App“ išskirtinumas yra jos potencialas sujungti tuos, kuriems iki tol gal nebūtų buvę progų susitikti. „Mes bandome pasiūlyti asmeniškumą. Aš esu žmogus, kuriam labai patinka susipažinti. Visada einu į įvairius susibūrimus. Tačiau, kai jie baigiasi, atrodo, kad atsiranda vakuumas. Tai ypač pasijunta programuotojų bendruomenėje. Konferencijose visiems labai smagu, bet jos baigiasi ir reikia laukti kitų metų ar kitos konferencijos. Būna tokių tarpų, kai nieko nevyksta. Taigi mes norime užpildyti tą vakuumą. Manau, kad, suteikę galimybę žmonėms susitikti, galime pamatyti tai, ko nematę. Socialiniame tinkle „Facebook“ juk bendraujame su tais, kuriuos jau pažįstame. Mes norime ne stiprinti esamus, o kurti naujus ryšius“, – teigia jis.

D. Visockas juokauja, kad „Along App“ turėtų labai praversti programuotojų bendruomenei. „Tai pati didžiausia problema moksliukams, kurie daug programuoja. Jie juk nuolat sėdi namie. Visokiuose susitikimuose jie net sveikinasi ne „labas‘, o „oho, išlindai iš namų“. Taigi ši idėja nesikeitė, tačiau jai materializuojantis atsirasdavo vis daugiau aiškumo. Juk nuo popieriaus, abstrakčių idėjų viskas lipdėsi į produktą“, – aiškina jis.

Pašnekovas prisimena, kad kūrybinis procesas truko tikrai ilgai. Iš pradžių reikėjo ilgai mokytis, paskui prasidėjo darbai. Galiausiai pavyko produktą išgryninti taip, kaip norėjosi. „Aš atsimenu, kad iki tol nė vienas mūsų nebuvo daręs kažko panašaus. Turėjome kelis projektus: rašėme tinklaraštį, Laurynas buvo paleidęs vieną interneto puslapį ir viskas. Reikėjo viską susidėlioti nuo nulio. Pačioje pradžioje nebent ant popieriaus ką nors pasižymėdavome. Su laiku viskas labai keitėsi. Iš pradžių galvojome, kad reikia į programėlę kuo daugiau visko sugrūsti, kuo daugiau duoti žmonėms. Tačiau po pirmo prototipo supratome, kad visko per daug. Grįžome prie pagrindų. Pradėjome savęs klausti, ar tikrai programėlei kažko reikia“, – pasakoja „Along App“ kūrėjas.

Prie galutinio varianto vaikinai ėjo bandymų ir klaidų metodu, kuris jiems daug davė ir vis dėlto pasiteisino. „Mes apskritai labai mėgstame eksperimentuoti. Įsidedi kokią nors funkciją, pasižiūri, kaip tai atrodo. Svarbiausia susitelkti ne į tai, kas neveikia, o į tai, kas veikia. Gal visa kita ir neveikia, bet atradai gerą spalvą. Taip savo minčių banke jau turi naują dalyką“, – teigia D. Visockas.

Jau jaučiasi laimėjęs

Pašnekovas sako, kad po tokio ilgo darbo proceso jaučiasi pasiekęs labai daug. Dar net visiškai nepaleista „Along App“ jam pačiam padovanojo daugybę dovanų. „Dėl šito dalyko aš juk išmokau programuoti. Iki tol buvau tik mokykloje kelias pamokas programavęs. Tai davė labai didelį impulsą. Atsirado įkvėpimas eiti ir programuoti. Kiekvieną dieną, kiekvieną vakarą. Taip susipažinau su daugybe žmonių. Juk daug lengviau susipažinti, kai gali papasakoti, kad kuri programėlę“, – džiaugiasi programuotojas.

Taigi „Along App“ jis jau dabar vadina sėkme. Dabar lieka tik įsitikinti, ar programėlė turi potencialo pasiekti dar daugiau. „Tai, kas yra dabar, jau yra sėkmė. Bent jau mums asmeniškai. Aišku, kol kas paties projekto sėkmingu dar tikrai niekaip neišeina pavadinti. Mums kertinis sėkmės matas būtų žmonių privertimas išeiti ir su kuo nors susitikti. Nuo čia galima pradėti matuoti sėkmę. Jeigu tu sudarai sąlygas susitikti dviem žmonėms, kurie šiaip niekada nesusitiktų, aš tai jau pavadinčiau sėkme. Be abejo, tai toli gražu ne tokia sėkmė, kokią turėjo Steve’as Jobsas, bet bent jau man tai atrodo labai svarbu. Juk tu sukuri naują ryšį, suteiki progą žmonių gyvenimui pasisukti linksmesne kryptimi“, – sako D. Visockas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.