...

Įdomiausių pasaulio muziejų „Top 7“

Verslas

2013.10.31

Autorius: Juliana Miliut

Temos: .

Įdomiausių pasaulio muziejų „Top 7“

Įdomiausių pasaulio muziejų „Top 7“ bzn start fotomontažas

Luvras, „Tate Modern“, Vašingtono nacionalinė galerija, Ermitažas Sankt Peterburge, „Reina Sofia“ ar Šanchajaus muziejai patenka į lankomiausių pasaulio muziejų dvidešimtuką. Niekas nenuginčys, kad jie stiprina kiekvieno žmogaus ryšį su menu, tačiau šį kartą iš arčiau pažvelkime į originaliausius ir suteikiamais potyriais nė kiek nenusileidžiančius muziejus skirtinguose pasaulio kampeliuose. Jų novatoriškumas kartais šokiruoja, bet kasdien pritraukia vis didesnį skaičių ne tik smalsuolių, bet ir aistringų meno gerbėjų.

The mob museum

Veikla: Ne pelno siekiantis interaktyvusis muziejus, skirtas JAV organizuoto nusikalstamumo ir teisėsaugos istorijai. Įkūrimo metai: 2012 m. vasaris, Las Vegasas (JAV). Įkūrėjai: Meras Oscaras Goodmanas idėją sugalvojo 2002 m. Ją palaikė FTB, įskaitant buvusią agentę Las Vegase Ellen Knowlton, kuri tapo tarybos prezidente. Tinklalapis: themobmuseum.org. Faktas: Muziejus įkurtas buvusiame Las Vegaso pašto ir teismo pastate, pastatytame 1933 metais, ir įtrauktas į nacionalinį istorinių vietų registrą. 2000 m. parduotas už 1 JAV dolerį su sąlyga, kad bus atkurtas originalus eksterjeras, o pastatas naudojamas kultūriniais tikslais. Įdomu: Bendras projekto biudžetas – 50 mln. JAV dolerių, iš jų 26 mln. buvo skirti renovacijai. Finansavimą sudarė valstybės, vietinės ir federalinės dotacijos.

Museum of bad art

Veikla: Privati įstaiga, renkanti ir sauganti blogus meno kūrinius. Įkūrimo metai: 1993 m., atidarytas 1994 m. JAV. Įkūrėjai: Muziejus buvo įkurtas po to, kai antikinių kūrinių prekeivis Scotas Wilsonas parodė draugams paveikslą, kurį rado šiukšlyne, o šie patarė rinkti kolekciją. Po metų, kai draugo namuose pristatytą ekspoziciją ėmė lankyti daugybė žmonių, muziejus buvo perkeltas į teatro rūsį. Tinklalapis: museumofbadart. org. Faktas: Tai yra vienintelis muziejus, eksponuojantis ne geriausius, bet blogiausius meno kūrinius. Turi tris padalinius Bostone, Dedhame ir netoli Somervilio. Įdomu: Kolekciją sudaro apie 600 meno kūrinių, patenkančių į kategoriją „Per blogi, kad galima būtų ignoruoti“. Net du kartus muziejus buvo apvogtas. Po šių incidentų įkūrėjai sumontavo netikrą vaizdo kamerą ir prie jos priklijavo užrašą: „Įspėjame, kad galerija stebima netikra vaizdo kamera.“

Meguro parasitological museum

Veikla: Parazitai. Įkūrimo metai: 1953 m., Tokijas (Japonija). Įkūrėjai: Muziejų kaip mokslinių tyrimų bazę įkūrė medicinos mokslų daktaras Satoru Kamegai. Jis sugalvojo įpakuoti gyvius, kad neliktų nemalonaus pojūčio laikant juos rankose. Tinklalapis: kiseichu.org. Faktas: Pirmame aukšte pristatoma bendroji parazitų apžvalga. Antro aukšto ekspozicija orientuota į parazitų gyvenimo ciklą, pateikiama 300 faktinių pavyzdžių. Iš viso eksponuojama 45 000 parazitų mėginių, be to, 50 000 dokumentų ir 6 000 knygų apie parazitologiją. Įdomu: Muziejuje parduodami moksliniams tyrimams parengti parazitų mėginiai.

Ufo museum

Veikla: Muziejus pristato informaciją ir eksponatus, susijusius su NSO fenomenu. Įkūrimo metai: 1991 m., atidarytas 1992 m., Rosvelas (Naujoji Meksika, JAV). Įkūrėjai: 1990 m. pradžioje Walteris Hautas, kuris buvo visuomenės informavimo pareigūnas Rosvelo oro armijoje 1947 m., sugalvojo įkurti muziejų apie informaciją, susijusią su Rosvelo incidentu ir kitais NSO reiškiniais. Tinklalapis: roswellufomuseum.com. Faktas: Muziejaus eksponatai susiję su informacija apie Rosvelo incidentą, pasėlių ratą, NSO, senovės astronautus ir pagrobimus. Eksponatai yra sukurti taip, kad nepaliktų abejojančių NSO egzistavimu. Lankytojai skatinami užduoti klausimus. Daugelis turistų atvyksta daug kartų, o kai kurie čia praleidžia dienas ar net savaites atlikdami tyrimus bibliotekoje. Įdomu: Kai smalsuoliai pradėjo keliauti į Rosvelą siekdami gauti daugiau informacijos apie 1947 m. incidentą ir kitus NSO reiškinius, vietos gyventojai kartu su muziejaus ir Rosvelo komercijos rūmų darbuotojais sugalvojo kiekvienų metų pirmą liepos savaitę švęsti Rosvelo metines.

Museum plagiarius

Veikla: Mados pasaulio, namų apyvokos daiktų ir medicinos produktų klastotės. Įkūrimo metai: 2007 m., Solingenas (Vokietija). Įkūrėjai: Profesorius Rido Busse. Tinklalapis: plagiarius.com. Faktas: Muziejus siekia pabrėžti, kad metinis nuostolis dėl klastočių siekia nuo 275 iki 415 mlrd. JAV dolerių. Muziejuje eksponuojama 300 originalių daiktų ir jų beveik identiškų klastočių. Įdomu: Eksponatai į muziejų atkeliauja po kasmečių plagiato apdovanojimų, įsteigtų muziejaus įkūrėjo profesoriaus R. Busse ir vykstančių vasario mėnesį Frankfurte. Jau 30 metų nepriklausoma komisija, sudaryta iš dizainerių ir universiteto dėstytojų, renka aktualiausius plagiato atvejus.

Paris sewer museum

Veikla: Kanalizacija. Įkūrimo metai: 1867 m., Paryžius (Prancūzija). Įkūrėjai: Baronas Haussmannas kartu su inžinieriumi E. Belgrandu 19 a. pabaigoje ėmė kurti modernią ir efektyvią nuotekų šalinimo sistemą. Tinklalapis: parismuseumpass. com. Faktas: Paryžiaus kanalizacijos sistema 1370 m. buvo pradėta statyti po Monmartu. Ji išpopuliarėjo jau 1800 metais. Dabar tai 2 400 km labirintas, sudarytas iš tunelių ir galerijų. Įdomu: Paryžiaus kanalizaciją „Vargdieniuose“ aprašė V. Hugo, G. Leroux „Operos fantome“, o H. L. Humes – „Požeminiame mieste“.

Bata shoe museum

Veikla: Renka, tyrinėja, saugo ir eksponuoja avalynę iš viso pasaulio. Įkūrimo metai: 1995 m. gegužės 6 d., Torontas (Kanada). Įkūrėjai: Sonja Bata 1940 metais keliavo po pasaulį dalykiniais reikalais su vyru Thomu J. Bata ir surinko tradicinės avalynės kolekciją iš teritorijų, kurias aplankė. 1979 m. Šeima įsteigė tarptautinį centrą avalynės moksliniams tyrimams. Tinklalapis: batashoemuseum.ca. Faktas: Siūlomos keturios parodos, iš kurių trijose apsilankymo trukmė yra ribojama, taip pat vedamos paskaitos, vyksta spektakliai ir šeimos renginiai. Kolekcijoje yra daugiau nei 10 000 avalynės eksponatų iš visų laikų pasaulio istorijos. Įdomu: Maždaug 10 000 studentų kasmet aplanko muziejų. Muziejaus fondas finansuoja išvykas avalynės moksliniams tyrimams ir rinkimui Azijoje, Europoje ir ašigalio regionuose bei kultūrose, kur tradicijos keičiasi labai sparčiai (Sibire, Aliaskoje, Grenlandijoje). Fondas taip pat leidžia mokslo leidinius.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.