...

„GRAFINA.lt” įkūrėjai: „Pirmieji mėnesiai patys sunkiausi, tačiau išgyvenami!”

Verslas

2014.08.25

Autorius: Karolina Kondratjevaitė

Temos: , .

„GRAFINA.lt” įkūrėjai: „Pirmieji mėnesiai patys sunkiausi, tačiau išgyvenami!”

Grafikos ir kodavimo paslaugų įmonės „Grafina“ įkūrėjai - Andrius Partaukas ir Tomas Dausinas Asmeninio albumo nuotr.

Grafikos ir kodavimo paslaugų įmonė „Grafina“ – bendras kelmiškių Tomo Dausino ir Andriaus Partauko kūrinys. Nors dar visai jaunutė, „Grafina“ komanda džiaugiasi vis didėjančiu klientų skaičiumi bei tikisi, kad greitu metu į dienos šviesą išleistos mobiliosios programėlės pateks į rinkos viršūnę. „Vadovaujamės posakiu, kad geriausias apdovanojimas už tinkamai atliktą darbą yra jo atlikimas“, – sako T. Dausinas ir patikina, kad siekiant svajonių svarbiausia – per anksti nenuleisti rankų.

Pomėgis, virtęs verslu

Paprašytas prisistatyti T. Dausinas ilgai netrunka: „Esu jaunas, perspektyvus, atsakingas žmogus, besidomintis ir mėgstantis šiuolaikines technologijas.“ Mokyklą baigęs Kelmės Jono Graičiūno gimnazijoje, pašnekovas persikėlė į sostinę. Čia įstojo į Mykolo Romerio universitetą, teisės ir valdymo specialybę. „Universitetas šiuolaikiškas ir man labai patiko. Jei šiandien imčiau ieškoti sąsajų tarp savo studijuojamos specialybės ir dabartinės veiklos, ko gero, pavyktų“, – šypteli T. Dausinas ir tikina galintis pasiremti kodeksais ir studijų metais įgytomis žiniomis, pasirašydamas sutartis ar spręsdamas kitus teisinius klausimus.

Nors „Grafina“ – pirmasis T. Dausino verslas, pašnekovas teigia, jog mintį apie savo verslą turėjęs visada. „Pamenu, visus metus galvojau, kokia specializacija man tiktų. Nors per tą laiką teko paragauti ir samdomo darbo, skirtingose darbo vietose įgytos žinios praverčia, todėl šios patirties nesigailiu“, – užtikrina pašnekovas.

Mūsų išskirtinumas – darbo atlikimas etapais, t. y. atliekamą darbą klientui pristatome dalimis, kartu tardamiesi, kaip jį atlikti toliau.

T. Dausinas

Kodėl grafika? „Visada ja domėjausi. Net vietinius draugus stengiausi jos išmokyti“, – nusijuokia T. Dausinas, anuomet padėdavęs kurti lankstinukus bei atlikdavęs kitokius grafikos darbus į jį besikreipiantiems miestiečiams. „Tuomet visi stebėdavosi ir sakydavo: „Išmokyk mane.“ Taigi sukūriau savo būrelį, kuriame rodydavau draugams, kaip atlikti paprastus darbelius: trimačius objektus ar susijusius darbus“, – prisiminimais dalijasi pašnekovas.

Apgalvotas ir ilgai svarstytas žingsnis

„Prieš įkurdami įmonę „Grafina“ mudu su kolega Andriumi, ilgai svarstėme, nuo ko pradėti, kaip viską išplėtoti. Sėdėjome, kalbėjomės, diskutavome. Važiavome į įvairiausias su verslu susijusias paskaitas ir seminarus didžiuosiuose šalies miestuose, dalyvavome konkursuose, viktorinose. Stengėmės įsisavinti kuo daugiau naudingos informacijos“, – prisimena pašnekovas.

Verslininkas puikiai pamena pirmuosius mėnesius: pastarieji patys sunkiausi, tačiau išgyvenami. „Didžiuojamės tuo, ką pavyko sukurti, tuo, ką turime. O kai būna sunku, sukandame dantis ir keliaujame tolyn iki užsibrėžto tikslo“, – paaiškina T. Dausinas.

Paslapčių neišduoda

„Mūsų išskirtinumas – darbo atlikimas etapais, t. y. atliekamą darbą klientui pristatome dalimis, kartu tardamiesi, kaip jį atlikti toliau. Negana to, klientas turi galimybę pats sudėlioti savo dizainą virtualioje erdvėje, pavyzdžiui, pakeisti spalvas į jam labiau patinkančias“, – paaiškina pašnekovas.

T. Dausino įsitikinimu, naujai įmonei kiekviena diena tarsi naujas iššūkis. Vis dėlto iššūkiai šiai komandai nebaisūs: „Turime atskirą programavimo sistemą, kuria remiamės ir kuriame sistemą puslapiams su atskira savo kurta administravimo įranga, taip pat subrandintą dizainerių komandą. Puikiai suprantu, kad pastaroji – pagrindinis mūsų įmonės turtas, taigi naujokus apmokau pats“, – sako pašnekovas ir patvirtina turintis savo sėkmės receptą. „Koks jis? Neišduosiu, nesupykite“, – šypteli verslininkas.

Apie mūzas

„Užsiimu įvairiais grafikos darbais: nuo lankstinukų ar logotipų iki namų dizaino ar trimačių filmukų gamybos“, – sako verslininkas ir patikina, kad kartais įkvėpimas ateina visai nelauktai: „Būna į galvą šauna mintis, sėdu prie kompiuterio ir stengiuosi tą mintį perteikti vizualiai. Kitas įkvėpimo šaltinis – žmona, kuri palaiko mane darbe ir visada atkreipia dėmesį į tai, kas yra negerai“, – sako pašnekovas ir nenoromis pripažįsta, kad žmonos pastabos dažnai būna teisingos.

Sunkumai ir džiaugsmai

„Sunkiausia man tenkanti užduotis – kolegų nuteikimas darbui taip, kaip man atrodo geriausia. Tai padaryti stengiuosi neardydamas komandos, o draugiškai patardamas, kas negerai ir paaiškindamas, kaip norėčiau matyti atliktus darbus ar tam tikras detales. Dažnai su darbuotojais sėdame prie vieno stalo ir braižome maketus ant popieriaus lapo, o tada perteikiame virtualioje erdvėje“, – patirtimi dalijasi pašnekovas.

„Didžiausias malonumas – laiku ir kokybiškai atliktas darbas, kad vienintelis kliento ištartas žodis išvydus rezultatą būtų „Oho!“, – sako verslininkas. T. Dausinas įsitikinęs, kad sėkmė ateina, kai dirbi širdžiai mielą darbą: „Piešimas ir mano darbas teikia didelį malonumą ir tikiuosi, kad tai lydės mane visą gyvenimą, nes savęs kitoje srityje tikrai nematau“, – užtikrina pašnekovas, o jauniesiems verslininkams linki: „Atrasti save ir suprasti, ko norite. Domėkitės eikite, skaitykite, dirbkite ir tai jums atneš sėkmę. Kadaise visi buvome paprasti moksleiviai ir vaikai. Turėjome svajonių ir tikėjome, kad mums pasiseks. Tikėkite ir dabar“, – ragina pašnekovas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.