Geras interjero dizaineris neleis suklysti
2016.04.17
Temos: Vadyba.
Funkcionalūs, be klaidų suplanuoti namai, į kuriuos gera grįžti ir nebesinori išeiti. Tokia, atrodo, elementari dizaino ir projektavimo studijos „Interdio“ įkūrėjos Beatos Senkevič (35) darbo filosofija, patirtis ir klientų įgytas pasitikėjimas iš samdomo darbo peraugo į sparčiai besiplečiantį verslą.
Verslą sukurti įkvėpė motinystė
Užsukę į „Interdio“ interneto svetainę, nepamatysite vienodų interjero sprendimų. „Kuriu jaukius ir funkcionalius namus ne sau, o tų namų gyventojams, – sako daugiau nei 13 metų darbo patirtį sukaupusi moteris. – Esame skirtingi, todėl tokie turi būti ir namai – atitikti mūsų skonį, pasaulėžiūrą, poreikius ir, aišku, grožio suvokimą. Mano vaidmuo – įsiklausyti į kiekvieno kliento norus, paversti jo susikurtą viziją realybe, drauge užkertant kelią galimoms planavimo ir interjero klaidoms.“ Tokios yra ir pagrindinės jaukių bei funkcionalių namų taisyklės – tinkamai suplanuota erdvė, ergonomiška, kliento gyvenimo būdą, šeimos sudėtį atitinkanti aplinka.
„Baigtos studijos ir sukaupta patirtis lėmė, kad ši sritis tapo mano gyvenimo būdu. Iš pradžių, dirbdama samdomą darbą, susijusį su komercinių erdvių projektavimu, pamačiau, kad man daug mieliau kurti namus – jaukius, stilingus, funkcionalius“
B. Senkevič
B. Senkevič savarankiškai kurti ir įgyvendinti interjerus pradėjo prieš ketverius metus, besilaukdama sūnelio. Pirmaisiais užsakovais tapo draugai, pažįstami, kurie prašė patarimų, kitų dizainerių sprendimų įvertinimo. „Tuomet pamačiau, kad mano sukauptos techninės, praktinės žinios padeda pastebėti ne tik kolegų, bet ir architektų padarytas klaidas, jas laiku ištaisyti“, – prisimena ji ir priduria, kad 80 proc. darbo sėkmės lemia laiku pastebėtos smulkmenos, tokios kaip durų atidarymo kryptis ar elektros jungtuko vieta, apšvietimas. „O grožio samprata yra subtilus dalykas ir visada galima rasti abiem šalims patinkančių sprendimų“, – priduria pašnekovė, prieš pusmetį įkūrusi savo įmonę.
Didžiausias iššūkis – pasilikti galimybę kurti
Tai nebuvo per naktį gimusi svajonė. „Baigtos studijos ir sukaupta patirtis lėmė, kad ši sritis tapo mano gyvenimo būdu. Iš pradžių, dirbdama samdomą darbą, susijusį su komercinių erdvių projektavimu, pamačiau, kad man daug mieliau kurti namus – jaukius, stilingus, funkcionalius“, – šypsosi dizainerė. Tiesa, kuriant privatų interjerą reikia prisiimti atsakomybę, kuri nesibaigia projekto įgyvendinimu. „Juk užsakovai tavo kokybišką (arba nekokybišką) darbą vertins arba peiks daug metų po to“, – aukštus standartus savo ir kitų darbui kelia B. Senkevič.
„Interdio“ šiuo metu vienija keturis pradedančiuosius dizainerius ir projektuotojus, o klientų skaičius auga kasdien. Vadovaujant dviženkliam skaičiui projektų vienu metu, vis mažiau laiko lieka kūrybai. „Suprantu, kad tai būtina siekiant plėstis, norint, kad kolegoms būtų lengva dirbti, tačiau maloniausias darbas yra tiesiog kurti ir įgyvendinti savo idėjas. Labai norėčiau to neprarasti ir visgi didžiąją dalį laiko skirti interjerams kurti. Būna, kad idėjos gimsta net pietaujant kavinėje, tuomet iškilusį vaizdinį nusipiešiu čia pat ant servetėlės, kad tik nepasimirštų“, – šypsosi „Interdio“ įkūrėja.
Namai be nereikalingų daiktų
Kaip ir visose srityse, interjero dizaine taip pat vyrauja kasmetės mados. Dažų įmonės pristato metų ar sezono populiariausių spalvų paletes, kinta stilių tendencijos. Šiemet vyrauja rožinės, melsvos spalvos aksesuarai, ornamentai, raštai. O Lietuvoje vis dar populiarūs išlieka lakoniški skandinaviški interjerai, vyrauja natūralios medžiagos, medis. „Santūrumas gana įprastas mūsų kraštui. Nors, tarkime, šiemet madingi keistai papilkintų grindų atspalviai“, – tvirtina dizainerė.
Nesvarbu, kokio dydžio projekto imtųsi, profesionalė nekartoja anksčiau pritaikytų sprendimų. „Interdio“ būstuose nėra net vienodų aksesuarų, surandama panašių, bet unikalių sprendimų. Projektuojamose patalpose visada siekiama numatyti viską, ko gali prireikti jų gyventojams.
B. Senkevič vengia nefunkcionalių daiktų, nebent tai būtų vertingos kolekcijos. Stengiasi palikti erdvės pačiam gyventojui, kad jis pats galėtų prisidėti prie namų kūrimo, kas kartą papildyti juos tam tikromis naujomis detalėmis.
Didžiausiu komplimentu visai neseniai tapo vienuolikmetės komentaras apie prieš aštuonerius metus įrengto kambario atnaujinimą: „Beata, jūs su mama taip puikiai padirbėjote, kad man čia taip gera ir smagu. Ir aš nenoriu nieko keisti, nes net neįsivaizduoju, kaip galėtų būti geriau.“
Pradžia – ne tokia ir paprasta
B. Senkevič vardija: „Reikia ne tik geros kompiuterinės įrangos, brangių programų, tačiau itin svarbi darbo priemonė yra geras, patikimas automobilis, patalpų nuoma, nes dirbti namie galima tik pradžioje ir dirbant asmeniškai.“ Vis dėlto svariausia darbo investicija – įgyta patirtis. „Joks universitetas nesuteikia žinių, kaip sukurti patogius, iki smulkmenų apgalvotus namus, kuriuose klaidos netrukdytų gyventi. Tam reikia daug patirties, profesionalų pagalbos, domėtis naujausiomis tendencijomis. Būtina atsirinkti patikimus partnerius. Gera partnerystė neužsimezga per vieną dieną, tačiau yra neatsiejama sėkmingos veiklos dalis“, – atskleidžia verslininkė. Naujai verslą pradėjusiems žmonėms reikėtų pagalvoti ir apie investicijas į prisistatymą, nes klientams svarbi buvusi patirtis, įgyvendinti darbai, formuojamas stilius.
Lietuvoje interjero dizaino studijas baigusi profesionalė supranta, kad jaunam žmogui pradėti savo verslą nėra lengva. „Išeini su teorinėmis žiniomis, turi suformuotą skonį, moki naudotis programomis, valdyti sistemas. Bet patirties nedaug, žalias nuliukas“, – ir save pačią prisimena B. Senkevič, į praktiką dažnai priimanti šio amato dar tik besimokančius studentus. „Bet viskas įmanoma, tik reikia labai norėti, daug dirbti ir atiduoti visą save“, – optimistiškai baigia pokalbį dizainerė.
Organizuojate renginį?
Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.