Emocijų valdymo pamokos žaidžiant „Mafiją“
2015.12.24
Temos: Vadyba.
Intelektualus žaidimas „Mafija“ savo populiarumu garsėja visame pasaulyje, be to, šis žaidimas pritaikomas gana plačiai – net gydant priklausomybę nuo azartinių lošimų ir rengiant prisiekusiuosius. Žaidimas „Mafija“ pelnytai priskiriamas prie 50-ies geriausių visų laikų žaidimų. Apie susidomėjimą šiuo žaidimu Lietuvoje ir „Mafia Club International“ įkūrimą kalbamės su Laimonu Diškevičiumi (32).
Žaidimas su potencialu
„Organizatoriai esame trys: Robert Minkovskij, Laimonas Diškevičius ir Ruslan Puzyriov. Namų sąlygomis žaidimą „Mafija“ žaidėme seniai, kol supratome, kad jis turi didžiulį potencialą, kur renkasi intelektualūs žmonės, suteikiantys žaidimui dar daugiau šarmo. Suorganizavę pirmąjį žaidimą supratome, kad buvome teisūs“, – pasakoja vienas iš „Mafia Club International“ organizatorių L. Diškevičius.
„Namų sąlygomis žaidimą „Mafija“ žaidėme seniai, kol supratome, kad jis turi didžiulį potencialą, kur renkasi intelektualūs žmonės, suteikiantys žaidimui dar daugiau šarmo. Suorganizavę pirmąjį žaidimą supratome, kad buvome teisūs“
L. Diškevičius
„Mafia Club International“ žaidimai organizuojami Vilniuje nuo šių metų lapkričio. Tai renginys, į kurį visi norintieji žaisti registruojasi, o įėjimas yra mokamas. „Mafijos“ žaidėjai padalijami į dvi stovyklas (geruosius miesto gyventojus ir bloguosius – mafiją), tad iš įvairių užuominų ir pastebėtų detalių reikia išsiaiškinti, kas yra kas, o žaidimas baigiamas, kai tarp žaidėjų lieka tik vienos grupės (teigiamų arba neigiamų veikėjų) atstovai. Pasak L. Diškevičiaus, intelektualių žaidimų srityje didžiausi „Mafia Club International“ konkurentai šiuo metu yra protmūšiai. Vis dėlto pašnekovas įsitikinęs, kad susidomėjimas protmūšiais pamažu slūgsta, nes, norint žaisti tokio tipo žaidimus, reikia tiesiog žinoti daug faktų. O „Mafija“ moko valdyti emocijas, lavina emocinį intelektą ir socialinius bendravimo įgūdžius, kuriuos vėliau lengviau pritaikyti versle ir kasdieniame gyvenime.
Didelis susidomėjimas
Vienas iš „Mafia Club International“ įkūrėjų L. Diškevičius sako, kad, nusprendus organizuoti žaidimą kitiems prabangioje Vilniaus senamiestyje įsikūrusio penkių žvaigždučių viešbučio salėje, trims draugams ypač svarbu buvo palaikyti vienam kitą. „Vienas viso to nebūčiau padaręs“, – prisipažįsta pašnekovas ir priduria, kad organizuojant renginį reikia apgalvoti be galo daug smulkmenų, labai svarbus tinkamas darbų pasiskirstymas ir tarpusavio koordinacija.
Pasiruošimas „Mafia Club International“ renginiui vaikinams užtrunka savaitę. Pasak „Mafia Club International“ organizatoriaus, šiuo metu renginyje dalyvauja apie 30 žmonių. Pašnekovas atskleidžia, kad norėtųsi priimti daugiau susidomėjusiųjų, tačiau kol kas nerandama tokio dydžio ir tokio lygio salės, kurioje tilptų daugiau žaidimo stalų. „Susidomėjimas žaidimu yra labai didelis, į trečią kartą organizuojamą renginį dalyviai prisiregistravo per pusantros dienos“, – sako L. Diškevičius.
Ambicingi planai
„Mafia Club International“ įkūrėjai tikisi šį žaidimą Lietuvoje paversti populiariausiu laisvalaikio užsiėmimu. L. Diškevičius džiaugiasi, kad jau kelis kartus renginyje sutinka dalyvauti kviestinis svečias – žinomas Lietuvos psichologas, laidų vedėjas Andrius Kaluginas. Pašnekovas atskleidžia, kad renginys jau turi pirmuosius rėmėjus, kurie įsteigia prizus vakaro dalyviams. Be to, „Mafia Club International“ komanda turi ambicingų planų – šiuo metu kuriama interneto svetainė ir „Youtube“ kanalas, kuriame bus nuolat skelbiama vaizdo medžiaga iš žaidimų, interviu su atėjusiais įžymiais žmonėmis ir kitais dalyviais. Planuojama kviesti dalyvauti įmones, toliau siekiant, kad renginys atitiktų aukščiausio lygio standartus.
Organizuojate renginį?
Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.