Dorotėja Vaisova: „Kai darai iš širdies, viskas pavyksta“

Verslas

2015.02.02

Autorius: Greta Andriuškevičiūtė

Temos: .

Dorotėja Vaisova: „Kai darai iš širdies, viskas pavyksta“

Dorotėja Vaisova - privataus vaikų darželio „Basa pieva“ įkūrėja. Asmeninio archyvo nuotr.

Meniškos prigimties Dorotėja Vaisova, Vilniaus dailės akademijoje studijavusi tapybą, vėliau perėjusi į grafikos dizaino studijas Vilniaus kolegijoje, įkvėpimo ir gyvenimo pajautos ieškojusi Londone, su kūryba nesiskiria net ir pradėjusi savo verslą. Privatus vaikų darželis „Basa pieva“ Vilniaus Naujamiesčio rajone alsuoja menine dvasia ir vaikų kūrybiškumo skatinimu, o pati darželio įkūrėja džiaugiasi įgyvendinusi savo svajonę, o veiklą ketina ne tik vykdyti, bet ir aktyviai plėsti. Su jaunąja verslininke pasikalbėjome apie tai, kokie motyvai paskatino kurti verslą, su kokiais išbandymais susidūrė ir kaip juos įveikė.

Ir Lietuvoje galima kurti

Nors visas pašnekovės gyvenimas gana ryškus ir spalvotas, moteris linkusi išskirti vieną etapą, kai atėjo esminis suvokimas, kad gyvenimą ji trokšta sieti tik su Lietuva. „Mes su vyru buvome išvažiavę ir pusę metų gyvenome Londone – tai buvo grynai kūrybinės atostogos. Pabėgome tuomet nuo Lietuvos, pabuvome, bet visgi grįžome, nes pasiilgome gimtinės. Atrodė, kad ir savo šalyje galima ką nors sukurti.“ Paklausta, ar nekilo minčių likti ir gyvenimą bei verslą kurti Londone, D. Vaisova tvirtai paneigia: „Apie verslo kūrimą Londone dar tada negalvojome, labiau norėjome pažinti kultūrą, pagyventi, pamatyti. Londonas – tai idėjų miestas, važiuoji autobusu ir vis ką nors nauja pamatai. Miestas labai įkvepia, man patiko jo urbanistika, aš tiesiog įsimylėjau Londoną, bet Vilnius vis tiek yra mano gimtasis miestas.“

Menininkas visada padarys daugiau, jo idėjos bus originalesnės ir jis pats bus kūrybiškesnis, ko kartais žmonėms pritrūksta.

D.Vaisova

Azartas veda į priekį

Kūrybinių atostogų įtaka, baigtos studijos, gimę vaikai ir troškimas suderinti asmeninį bei profesinį gyvenimą jaunąją verslininkę paskatino mintis apie keliones ar tapybą atidėti vėlesniam laikui, o šiuo metu atsiduoti verslui. Nors pradžioje buvo daug baimės, vis dėlto troškimas veikti skatino nieko nedelsiant pradėti savo verslą, o į abejones nekreipti dėmesio. „Prieš darželio „Basa pieva“ atidarymą ir tik atidarius buvo labai daug streso bei dvejonių, ar viskas gerai, ar vaikams ir tėvams patiks. Net rankos drebėjo, bet kartu ir patiko tas azartas.“ Tačiau pasirodė, kad visos baimės buvo be pagrindo, o aplinkiniai verslininkės ne tik neteisė, bet ir palaikė: „Aplinkiniai labai gerai reagavo, visi palaikė, o tai tik dar labiau skatino eiti į priekį ir veikti. Nebuvo nė vieno, kuris vertintų neigiamai ar sakytų „ne, nedaryk“, visi teigė, kad tai puiki idėja, todėl turėtų pavykti.“

Viską daryti iš širdies

„Reikia viską daryti iš širdies ir tuomet viskas sekasi, svarbu tik labai daug dirbti. Aš manau, kad kiekvieną dieną vis ko nors išmoksti ir taip atsiranda tas įdirbis, sukuriantis rezultatą. O vaikai yra didžiausi mokytojai. Kai pasižiūri į juos, iš karto atsiranda akstinas veikti ir nenuleisti rankų. Nesinori visko mesti, nes tu esi atsakingas tiems mažiems vaikams ir dėl jų viską darai. Tiesiog dabar kankina miego trūkumas ir savaitgalių nėra, bet taip visi ir sako, kad reikia pradžioje labai daug dirbti, – taisyklę, padedančią pasiekti sėkmę, įvardija D. Vaisova. – Jei turi labai gerą idėją ir ja tiki, manau, kad verslininku gali būti bet kuris. Reikia tik įdirbio, patirties ir noro.“ Užsidegimas bei šimtaprocentis troškimas leidžia gauti tai, ko trokšti, tačiau darbas turi būti malonus: „Reikia dirbti nuolat, dieną ir naktį, nes, jei nepatiktų, taip tikrai nedirbtum ir norėtųsi nuo tokio darbo bėgti.“

Meno ir verslo jungtys

Meno studijos ir verslas atrodo lyg du skirtingi poliai, kurie iš pirmo žvilgsnio turėtų derėti nebent meno vadyboje, bet D. Vaisovos patirtis rodo, kad šios srities mokslai labai daug duoda ir formuojant originalią bei kūrybišką verslo sampratą. „Ar meną galima sujungti su verslu? Aš manau, kad tikrai taip. Menininkas visada padarys daugiau, jo idėjos bus originalesnės ir jis pats bus kūrybiškesnis, ko kartais žmonėms pritrūksta. Turiu ir pavyzdį: dabar vis išgirstu, kad ir kiti nori atidaryti tokius darželius kaip mūsų. Lietuvoje taip yra, kad jei kas nors padaro vieną, tai atsiranda dešimt tokių, kurie daro tą patį, ir tai labai liūdna, nes norisi, kad žmonės labiau pasitelktų kūrybiškumą, būtų originalesni. Lietuva tokia mažytė ir norisi kitokių, įvairesnių dalykų. Manau, kad studijos tikrai nepakenkė, nes davė ir tą kūrybinį mąstymą ir kitokį požiūrį. „Basa pieva“ ir yra kūrybinis procesas.“ Na, o kaip skatinti kūrybiškumą? „Gal reikia būti laisvam ir atviram idėjoms, keliauti, pažinti save ir kitus“, – kūrybiškumo receptą pateikia privataus vaikų darželio „Basa pieva“ įkūrėja D. Vaisova.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.