...

Atvykę užkariauti Vilniaus

Verslas

2014.04.03

Autorius: Povilas Sabaliauskas

Temos: .

Atvykę užkariauti Vilniaus

Ramūnas Dzindzalieta, Donatas Andrijauskas ir Aidas Pelenis - „iVilnius“ įkūrėjai Asmeninio albumo nuotr.

Vilniaus gatvėmis kasdien zuja tūkstančiai žmonių, bet tik nedidelė jų dalis yra grynakraujai vilniečiai. Surasti trečios kartos vilnietį apskritai būtų sunku. Gal todėl ir susipažįstant dažniausiai klausiama: „O iš kur tu?“ Vilnius priima mus visus, čia randame savo namus. Todėl nekeista, kad dabar jau buvę šiauliečiai Aidas Pelenis, Donatas Andrijauskas ir Ramūnas Dzindzalieta nusprendė pagerbti Vilnių sukurdami jam skirtą puslapį. Jie siekia, kad paslapyje „iVilnius“ tilptų visa, kas geriausia sostinėje. Su Aidu ir Donatu pasikalbėjome apie projekto idėją ir tiesiog apie Vilnių.

Nuo A iki Ž

A. Pelenis pasakojo, kad būrys draugų ieškodami savęs į Vilnių iš Šiaulių atvyko prieš aštuonerius metus. „Baigus bakalauro studijas kilo mintis užkariauti Vilnių. Prieš tai mūsų kompanija buvo didesnė. Iš Šiaulių atvažiavome gal šešiese. Galiausiai vienus užklupo šeimos rūpesčiai, kiti užkariauti sostinę bando kitais būdais“, – sakė pašnekovas.

Įleidžiant šaknis kilo idėja sukurti puslapį, kuriame vietą rastų ir renginių anonsai, ir miesto aprašymai, ir vaizdo medžiaga. „Tenka daug keliauti, važinėti po įvairius miestus. Pastebėjau, kad informacija jų puslapiuose gana sistemiška, viskas sudėta vienoje vietoje. Pamažu supratome, kad būtų neblogai ką nors panašaus turėti Vilniuje. Mintis iš pradžių buvo padrika, bet pradėjome dėliotis, surinkome pakankamai informacijos ir nusprendėme būti pozityvūs. Juk gerų naujienų turi būti kuo daugiau. Pradėjome nedrąsiai, bet suprantame, kad įdėtas darbas ir atsargumas padėjo tobulėti. Aišku, portalą tobulinsime ir toliau“, – teigė A. Pelenis.

Tai produktas, kuris atsirado paskiriant savo laisvalaikį. Dirbti ir plėtoti tokį projektą buvo nemenkas iššūkis. Dėl noro įgyvendinti idėją teko atsisakyti vakarėlių, kitų laisvalaikio leidimo būdų. Tai užtruko.

A. Pelenis

„iVilnius“ kūrėjai turi pagrindinius darbus, tačiau spėja plėtoti ir savo projektą. „Esame pažįstami jau seniai, turbūt nuo studijų laikų. Norėjome kurti ką nors apie Vilnių, nes nėra daug puslapių, kur galima rasti informacijos apie šį miestą. Taigi atsirado tokia idėja. Visi esame atsakingi už tam tikrą veiklą. Pavyzdžiui, aš atsakau už programavimą, puslapio priežiūrą. Aidas atsakingas už straipsnius, informaciją pačiame puslapyje. Ramūnas – už techninę dalį. Viską darome patys“, – sakė D. Andrijauskas.

Eksperimentas

Vyrų teigimu, tai ambicingas projektas. „Projektas unikalus vien jau ta prasme, kad norime pasižiūrėti, kaip galima tokį produktą sukurti visiškai nuo nulio ir su sava idėja, savu programavimu. Puslapyje net ir nuotraukos mūsų, straipsniai mūsų, programinis kodas irgi unikalus. Tiesa, tai, ką esame padarę, tėra 10 procentų visų idėjų“, – sakė D. Andrijauskas ir pripažino, kad kuriant puslapį neišvengta klaidų. Pavyzdžiui, puslapio dizainas iš pradžių buvo ne visai vykęs.

„Dabartinis mūsų dizainas yra unikalus. Tokių Lietuvoje nelabai yra. Lietuviai labiau mėgsta paprastumą, o mes siūlome žaidimą spalvomis, patogų miesto pristatymą. Puslapyje lengva orientuotis, nors ankstesnė versija buvo perkrauta“, – teigė pašnekovas.

Jo teigimu, tai savotiškas eksperimentas, kuriuo bandoma geriau pažinti save ir nuveikti ką nors naudingo miestui.

„Viena vertus, įdomu, ką galime nuveikti su idėja, pradėta nuo nulio. Įdomu, ką galime gero padaryti vilniečiams. Mes visada teigiame, kad „iVilnius“ yra miesto gidas, kuriame galima rasti viską: nuo renginių iki naudingos informacijos. Iš trijų žmonių du dėsto universitete. Tarkime, man dėstant verslo informatiką „iVilnius“ būna geras pavyzdys, kaip galima plėtoti projektą. Turime ką palyginti ir papasakoti“, – kalbėjo D. Andrijauskas.

„Tai produktas, kuris atsirado paskiriant savo laisvalaikį. Dirbti ir plėtoti tokį projektą buvo nemenkas iššūkis. Dėl noro įgyvendinti idėją teko atsisakyti vakarėlių, kitų laisvalaikio leidimo būdų. Tai užtruko. Kai kur reikėjo daugiau investicijų, kad galėtume pasivyti ar aplenkti jau sukurtus puslapius“, – sakė A. Pelenis.

Ambicijų nestokoja

D. Andrijausko teigimu, apie „iVilnius“ ateitį mąstoma nuolat. „Kaip ir minėjau, kol kas esame padarę 10 procentų to, ką su manėme. Galvojame apie įmonę, puslapio plėtrą. Jame bus daugiau informacijos ir technologinių sprendimų. Norime akcentuoti naujumą, parodyti, kaip galima kitaip pristatyti miestą“, – sako jis.

„Aš savo siekį įgyvendinau gal 80 proc. Mes čia jau gana seniai – nuo 2006-ųjų. Iš tikrųjų susidūrėme su nemažai iššūkių, teko nusivilti, buvo minčių emigruoti, tačiau nepasidaviau. Nemažai draugų ir kolegų pažinau būtent čia, Vilniuje. Gaila, kad daug pažįstamų emigravo. Stengiuosi savo pavyzdžiu parodyti, kad nereikia pasiduoti neigiamai emocijai. Juk ir Lietuvoje galima susikurti ateitį, siekti tikslų, kurių kiti įsivaizduoja siekiantys dirbdami Norvegijos žuvų fabrikuose“, – kalbėjo A. Pelenis.

Eiti į priekį ne visada paprasta, bet noras nuveikti ką nors prasminga padeda nugalėti sunkumus.

„Per šiuos metus turbūt pasiekėme viską, ką norėjome. Jeigu nepasisekdavo viena, darydavome kita. Galvojame apie „iVilnius“ perspektyvas ir dar apie kelis projektus. Taigi ar užkariavome Vilnių? Manau, kad taip“, – teigė D. Andrijauskas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.