A. Užkalnis: „Laimi tas, kuris po neteisingų sprendimų greičiausiai atsikelia nuo žemės ir vėl stoja į trasą“
2014.11.25
Temos: Vadyba.
„Kodėl dažniausiai žmonės slepia idėjas stalčiuje? Todėl, kad jie nėra įsitikinę, ar tai gera idėja. Maža to, jie dažniausiai įsitikinę arba būna įtikinti kitų, kad tai yra bloga idėja“, – šiuolaikines tendencijas ir verslo plotmėje tvyrančią atmosferą apibūdina žurnalistas, keturių knygų autorius bei projekto „Laukinės žąsys“ kūrėjas Andrius Užkalnis.
Atsiriboti nuo negatyvios kritikos
„Daugelis sėkmingų dalykų ne tik pradžioje buvo laikomi blogomis idėjomis, jie taip pat vertinami ir dabar, kai jau pelno didžiulius pinigus, – priešpriešą tarp realios verslo kuriamos vertės bei skeptiško visuomenės požiūrio įvardija A. Užkalnis ir jauniesiems verslininkams pataria nusiteikti kritikos bei neigiamų nuomonių antplūdžiui: – Reikia nusiteikti, kad vertinimų bus labai daug ir labai neigiamų, kad ir kokia būtų jūsų idėja. Jeigu sugalvosite paprastą ir veikiančią idėją, vis tiek ją drabstys mėšlu kaip tik galėdami. Skeptikams jūs nieko neįrodysite. Abejones bei neigimą reikia išmokti priimti kaip metų laikus, blogą orą ir nesipiktinti dėl to. Lietuvoje daug pagyrimų ir žmonių, plojančių per petį, nebus. Kuo greičiau tai suprasite, tuo geriau.“
Iššūkis – būti geriausiam
Visi sėkmės lydimi žmonės yra patyrę labai daug nesėkmių ir nusivylimų, bet Jie apie savo nesėkmes nekalba, iš jų labai greitai bei tyliai pasimoko patys ir toliau eina sėkmės link.
A. Užkalnis
Pasak žurnalisto, prisigalvoti nerealių verslo planų ir kurti utopinių idėjų siekiant klestinčio verslo nereikia. Jos gali būti ir visai paprastos, nes didžioji sėkmės paslaptis slypi ne idėjose, o įgyvendintojų asmenybėse. „Sėkmės paslaptis ta, kad žmonės, įgyvendinantys idėją, yra geriausi iš visų, o būdamas geriausias turi didžiausią paklausą. Reikia daryti tai, kas patinka, ir daryti tai geriau nei kiti, tuomet pinigai ateina savaime. Kuo mažiau tokių kaip tu, tuo daugiau tau moka. Mokykla dažniausiai moko tų pačių dalykų, todėl ją baigus būna labai daug žmonių, kurie moka tiek, kiek ir jūs. O jei tokių kaip jūs daug, vadinasi, vyrauja didelė konkurencija“, – konkurencingos aplinkos priežastis analizuoja A. Užkalnis.
Prigimtinis bodėjimasis samdomu darbu
Ne tik troškimas, įgūdžiai ir aukšta kompetencija nulemia verslininko karjeros sėkmę, prigimtinės savybės taip pat suteikia tam tikrų spalvų bei niuansų. „Mane kartais stebina, kaip daugelio žmonių verslumas ir iniciatyvumas išgaruoja, pradėjus kalbėti apie samdomą darbą su tikrai geru atlyginimu. Dauguma galvoja apie verslą tik todėl, kad samdomas darbas, jų nuomone, neužtikrins tokių pinigų, kokių jie norėtų, kad patenkintų savo poreikius. Jie turi ne įgimtą pasidygėjimą samdomu darbu, o tiesiog norėtų, kad jiems mokėtų pakankamai. Čia ir yra kliūtis. Man atrodo, kad didesnį pasisekimą pelno tie, kurie iš tikrųjų labai nenori dirbti kam nors kitam, o labai nori dirbti sau.“
Stagnacijos laikotarpiu atsiranda galimybių
„Naujam verslui labai padeda tai, kas dažnai žlugdo senąjį verslą. Pastarojo atstovai labai greitai užmiega ant laurų ir įpranta dirbti kuo labiau mažindami pastangas, nes viskas jau veikia. Tada prasideda apsnūdimas, o daugeliui konkurentų atrodo, kad nėra čia ko lįsti, nes kiti jau viską kontroliuoja, nieko nenugalėsi ir visiems pasidaro ramu. Tačiau čia atsiranda galimybė naujam verslui, nes, jei atrodo, kad viskas yra gerai ir jau išspręsta, tai reiškia, kad kaip tik to nėra, – galimybę rastis naujam verslui pastebi projekto „Laukinės žąsys“ kūrėjas ir duoda praktinį patarimą norintiesiems dirbti sau siekiant užsibrėžtų tikslų: – Viena iš praktikų yra vizualizacija. Jei nori, kad tau pasisektų, įsivaizduok, kad tau jau sekasi. Įsivaizduokite jau sėkmingai veikiantį verslą, pirkėjų eiles prie kasos… Kai pakankamai aiškiai tai įsivaizduosite, labai didelė tikimybė, kad taip ir bus.“
Iš nesėkmių mokytis tyliai
„Laimi ne tas, kuris padaro visus teisingus sprendimus, o tas, kuris po neteisingų greičiausiai atsikelia nuo žemės ir vėl stoja į trasą. Reikia išmokti tai daryti greitai ir atprasti graužtis. Mama mane mokė, kad reikia niekada nesiskųsti, nes niekam tai neįdomu. Reikia surasti jėgų ir užgniaužti norą skųstis bei liautis pasakoti apie tai, kaip nepasisekė. Visi sėkmės lydimi žmonės yra patyrę labai daug nesėkmių ir nusivylimų, bet kuo jie skiriasi nuo tų, kurie laikomi nevykėliais? Jie apie savo nesėkmes nekalba, iš jų labai greitai bei tyliai pasimoko patys ir toliau eina sėkmės link, o kai pasiseka, jie jau kalba apie tai, kaip jiems pavyko. Šitas dalykas dažnai sudaro apgaulingą įspūdį, kad yra žmonių, kuriems sekasi ir kuriems ne, tačiau yra ne visai taip. Tiesiog sėkmės lydimi žmonės išmoksta nesusitelkti į savo nesėkmę, tad užsičiaupkite ir apie ją nešnekėkite, nes iš to tikrai nieko gera nebus“, – esminiu patarimu, padedančiu tiek gyvenime, tiek versle, dalijasi žurnalistas bei knygų autorius A. Užkalnis.
Organizuojate renginį?
Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.