...

Socialinis portalas subūrė savo srities specialistus

Verslas

2019.03.05

Autorius: Ieva Kniukštienė

Temos: , , .

Socialinis portalas subūrė savo srities specialistus

Domantas Jovaišas. Asmeninio albumo nuotr.

Kornelijus Pivoriūnas ir Domantas Jovaišas praėjusių metų pabaigoje išgrynino ilgai brandintą idėją ir sukūrė specializuotą intelektualinių paslaugų informacinę sistemą „Actus Legale“.

Tai socialinis portalas, vienijantis teisės, finansų, ekspertizės bei tyrimų srityse dirbančius profesionalus, kurie turi sukaupę atitinkamų žinių ir gali jomis pasidalyti su tais, kuriems to reikia. Anot startuolio kūrėjų, žmonėms dažnai reikia kvalifikuoto ir aukšto lygio specialistų, todėl šią paslaugą Lietuvoje sukūrę verslininkai neatmeta galimybės artimiausiu metu plėstis ir į kitas valstybes.

Sukuria ryšius

Ne veltui „Actus Legale“ įvardijamas kaip socialinis portalas. Čia, pasak įkūrėjų, sukuriami ryšiai tarp paslaugos teikėjų ir žmonių, kurie ieško kvalifikuotų specialistų, besidalijančių intelektinėmis žiniomis.

„Portalas padeda suinteresuotiems asmenims rasti ryšius su patikimais specialistais, kurių patikimumas patikrinamas prieš registruojant specialisto anketą portale. Taip pat užtikrinamas finansinis paslaugų apmokėjimo aspektas: vartotojas sumoka pinigus portalui, o vėliau, po paslaugos suteikimo, portalas perveda pinigus paslaugos teikėjui už kokybiškai suteiktas paslaugas“, – pasakoja įkūrėjai.

Kita svarbi portalo funkcija yra ginčų sprendimas. Ypatingas dėmesys buvo skiriamas šiai portalo funkcijai: siekiama apsaugoti specialistų ir klientų interesus, todėl pagrindinis principas yra sąžiningas specialistų ir klientų elgesys.

„Be to, specialistai gali pasidalyti savo žiniomis ir įkelti savo darbus (sutarčių formas, konsultacijas, apžvalgas ir kt.) ne tik lietuvių, bet ir kitomis kalbomis“, – atkreipia dėmesį pašnekovas.

Atvira informacija

Dauguma panašaus pobūdžio portalų riboja galimybę matyti užsiregistravusius narius, o „Actus Legale“ veikia skaidrumo principas, kai ir neužregistravus savo anketos sistemoje galima matyti prisijungusius specialistus, jų įkainius, domėjimosi sritis.

„Be to, mūsų portale yra įdiegtas išskirtinis funkcionalumas – ryšių sistema tarp klientų ir specialistų, ginčų sprendimo mechanizmas ir galimybė specialistams platinti savo intelektinius produktus. Tokių sprendimų įgyvendinimas paverčia mūsų portalą unikalia vieta“, – teigia idėjos autoriai.

Sprendė teisinius aspektus

 

„Vienas didžiausių iššūkių – paslaugų struktūrizavimas ir perkėlimas į elektroninę erdvę.“

„Actus Legale“ įkūrėjai.

 

Paklausti, kas buvo sudėtingiausia ir kėlė daugiausia iššūkių startuojant, pašnekovai pabrėžia, kad tai buvo teisinis reguliavimas.

„Vienas didžiausių iššūkių – paslaugų struktūrizavimas ir perkėlimas į elektroninę erdvę. Taip pat kiekvienas specialistas dirba skirtingame lauke, todėl turi ir skirtingus veiklos apribojimus, ypač jei tai susiję su reklama. Viena svarbiausių portalo užduočių ir buvo sureguliuoti visą informacijos srautą ir koordinuoti turinį taip, kad jis atitiktų teisinius reikalavimus“, – atskleidžia pašnekovai.

Šiuo metu pagrindinis startuolio tikslas suburti kuo daugiau skirtingų patirčių ir žinių laukų specialistų bei pritraukti vartotojų, ieškančių tokių paslaugų.

Neslepia ambicijų

Vos prieš keletą mėnesių veiklą pradėjęs startuolis jau vienija daugiau nei 30 skirtingų sričių specialistų, o kai kurie iš jų jau sulaukia užsakymų ir užklausų iš besidominčių vartotojų.

„Tikimės, kad per artimiausius 2–3 mėnesius šie skaičiai išaugs labai smarkiai ir portalas taps mėgstamas bei lankomas tiek intelektinių paslaugų teikėjų, tiek žmonių, kuriems tos kvalifikuotos ir kokybiškos konsultacijos yra reikalingos. Be to, esame numatę portalo plėtrą į užsienio valstybes, tad bus akivaizdus ir papildomų išteklių poreikis“, – atskleidžia pašnekovai.

Papildomų išteklių prireiks ne vien renkant specialistus specializuotam intelektualinių paslaugų portalui, bet ir finansinių išteklių portalo plėtrai. Kol kas šis startuolis vystomas iš asmeninių investicijų.

Vis dėlto „Actus Legale“ bendraįkūrėjai atskleidžia, kad pats svarbiausias ir artimiausias startuolio tikslas šiuo metu – portalo daugiakalbiškumo kūrimas, kad šia platforma galėtų naudotis ne vien lietuviai, bet ir užsienyje gyvenantys potencialūs vartotojai. Verslininkai atvirauja, kad sėkmingo starto atveju jie neatmeta galimybės pasitelkti ir dirbtinio intelekto pranašumus paieškos sistemai ar kontaktų bazei sudaryti.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.