...

Vilniuje duotas „Technostartas“

Verslas

2014.05.30

Autorius: Povilas Sabaliauskas

Temos: , .

Vilniuje duotas „Technostartas“

Ketvirtadienį viešbutyje „Radisson SAS“ oficialiai atidarytas naujų technologinių įmonių inkubavimo projektas „Technostartas“ flickr.com nuotr.

Ketvirtadienį viešbutyje „Radisson SAS“ oficialiai atidarytas naujų technologinių įmonių inkubavimo projektas „Technostartas“. Jo metu net 45 inovatyvūs šalies technologiniai startuoliai gaus specialias akceliaravimo paslaugas bei prižiūrimi profesionalių mentorių ruoš ir rinkai siūlys unikalius produktus.

Dominuoja IT startuoliai

„Technostarto“ metu įkurtoms bendrovėms bus teikiamas inkubavimo paslaugų paketas, kurį sudaro mokslo ir technologinių parkų patalpų nuoma, eksploatavimo išlaidos bei įmonės veiklos konsultacijos. Per pirmuosius tris projekto mėnesius startuoliai parengs verslo planą, devintą mėnesį turės sukurtą produkto prototipą, o metų pabaigoje – ir konkretų investuotoją. Projekto vertė – daugiau kaip puspenkto milijono litų.

„Technostarte“ dalyvauja 27 Vilniaus komandos, 15 iš Kauno ir 3 iš Klaipėdos. Projekte dominuoja informacinių technologijų startuoliai. Jų čia yra net devyniolika. Po penkis priskiriami mechatronikos ir energetikos sritims. Po keturis – švietimui bei farmacijai ir medicinai.

Lietuviai siekia per mažai

Renginyje „Brolis Semiconductors“ istoriją pristatęs Kristijonas Vizbaras savo pranešime pabrėžė, kad Lietuvoje pinigų yra tikrai daug. Investuotojai nuolat ieško, kam galėtų juos atiduoti. Trūksta tik gerų idėjų. Todėl tikrai nereikėtų žvalgytis į užsienį. Lietuvoje pinigų galima gauti daug greičiau, be to, galima gauti kitos vertingos pagalbos.

K. Vizbaras pabrėžė, kad už kiekvieno gero startuolio stovi geras specialistas. Jeigu nori sėkmės, privalai toks būti arba bent jau turėti tokių žmonių savo komandoje. „Jeigu nėra specialisto, nebus ir produkto. Vadybininkai juk nieko nekuria. Todėl turi būti , nes universalių mokslininkų/vadybininkų pasitaiko labai retai“, – įsitikinęs jis.

Verslininkas pastebi, kad lietuviams šiek tiek trūksta ambicijų. Universitetuose klesti nusirašinėjimas, bijome išsiskirti, pasirodyti, kad šį tą mokame. Startuolių pasaulyje su tokiu požiūriu toli nenueisi.

 

Manau, kad žmonės turi būti ambicingi ir siekti savo tikslų. O visų pirma jų turėti. Gyvenimo tikslas yra labai svarbu, ir tiek jaunas, tiek senas, turi jį turėti. Ne plaukti pasroviui, o ambicingai siekti savo tikslo.

A. Karlonas

 

„Didžiausia Lietuvos universitetų problema yra ta, kad dažnai pasitenkiname rezultatų pakartojimu. Tačiau juos juk reikia ir pagerinti. Reikalingas užsivedimas. Tai labai svarbus psichologinis dalykas, kuris turi būti perlaužtas“, – įsitikinęs K. Vizbaras.

Jis pabrėžė, kad startuolis toli neis ir be kruopštaus plano. Planuoti reikia nuo pat pradžių. Net ir ruošiant sutartį su investuotoju patartina nepagailėti pinigų geram teisininkui ir taip ją suderinti, kad kilus bet kokiam klausimui būtų aišku, kas ir ką turi daryti.

„Visada reikia kruopščiai planuoti, o tik tada veikti. Ir dirbti, dirbti, dirbti. Privalai būti atsakingas. Jeigu jau kas nors davė tau pinigų, privalai už juos atidirbti. Jeigu nepavyks, tik susigadinsite reputaciją. Visam gyvenimui“, – perspėja „Brolis Semiconductors“ įkūrėjas.

Nori daugiau žmonių pritraukti į technologijų pasaulį

Projektą kuruojančios Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) direktorius Arūnas Karlonas sako, kad labiausiai norisi paskatinti technologijomis besidominčius verslius žmones įgyvendinti savo idėjas: „Labiausiai tikimės sėkmės, tačiau, jeigu kalbėtume apie tikėjimą plačiąja prasme, yra noras parodyti, kad jeigu jau negalime pasigirti savo gamtiniais resursais, galime pasigirti savo žmonėmis, kurie turi idėjų, gali kurti verslą. Norime tai parodyti ir suteikti jiems galimybę. Švietimo prasme svarbu, kad žmonės save realizuotų. Iš valstybės pusės žiūrint, norisi atverti galimybes eksportuoti, skatinti verslą plačiąja prasme. Norime įrodyti studentams, kad jų disertacijos gali virsti ne tik įrašu diplome, bet ir atsispindėti verslo pasaulyje.“

Jis pripažįsta, kad jauni žmonės nelabai noriai renkasi ateitį technologijų srityje. O be reikalo. Būtent ši sritis stumia pasaulį į priekį. Technologijų pasaulio žmonės ambicingi ir siekia savo tikslų.

„Reikia pasakyti, kad mūsų jauni žmonės, kurie stoja į universitetus, dažniausiai pasirenka socialinius mokslus, o ne technologinius. Tačiau tikrasis verslas dažniausiai prasideda nuo technologinių mokslų. Manau, kad žmonės turi būti ambicingi ir siekti savo tikslų. O visų pirma jų turėti. Gyvenimo tikslas yra labai svarbu, ir tiek jaunas, tiek senas, turi jį turėti. Ne plaukti pasroviui, o ambicingai siekti savo tikslo“, – sako A. Karlonas.

Pašnekovas teigia būsiantis patenkintas, jei projekto pabaigoje bent dešimt procentų dalyvaujančių startuolių bus pasirengę proveržiui pasaulinėse rinkose. „Pasakyčiau pasiremdamas startuolių išliekamumo klasika. Šiandien mes turime 45 startuolius. Tai yra įmonės, kurių starto pozicija yra tokia pati. Tikiu, kad po tų devynių mėnesių ar po metų bus bent penkios, kurios pasieks tai, ką pasiekė „Brolis Semiconductors“. Tikiu, kad turėsime dar bent penkias tokias kompanijas“, – teigia MITA direktorius.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.