Tikslas – sukurti visą grupę atmintį lavinančių programėlių

Verslas

2015.09.08

Autorius: Povilas Sabaliauskas

Temos: .

Tikslas – sukurti visą grupę atmintį lavinančių programėlių

Atmintį padedančios lavinti programėlės „Audio Brain App“ kūrėjai - Eduardas ir Aleksejus Melmanai. Asmeninio archyvo nuotr.

Broliai dvyniai Aleksejus ir Eduardas Melmanai šiuo metu gyvena skirtingose šalyse, dirba skirtingus darbus, bet tai jiems nesutrukdė kartu pradėti verslo. A. Melmanui gimusi atmintį padedančios lavinti programėlės „Audio Brain App“ idėja po truputį skinasi kelią į tarptautinę sėkmę, o broliai toliau dėlioja ambicingus ateities planus.

Idėja atsirado dirbant Vokietijoje

Programėlė „Audio Brain App“ veikia tokiu pačiu metodu, kuriuo naudodamiesi jūs galbūt mokyklos laikais atmintinai mokėtės eilėraščius: kelis sykius pakartojamos eilutės, kurias vartotojas įsimena, tada pereinama prie kitų eilučių ir t. t. Idėja panaudoti šį metodą A. Melmanui kilo Vokietijoje dirbant bendrovėje „Ericsson“. Darbe viskas buvo ramu ir aišku, todėl prireikė kokio nors iššūkio. „Pati idėja atsirado maždaug prieš trejus metus. Ilgai galvojau, kaip ją būtų galima įgyvendinti. Vieną dieną tiesiog pagal tą principą sudėliojau grojaraštį programoje „Winamp“. Tačiau ir tada kažkaip užmečiau šią mintį. Viskas įsibėgėjo kone atsitiktinai. Mane vis stabdė tai, kad nesu dizaineris. O norint parduoti produktą juk tikrai reikia, kad jis atitinkamai atrodytų. Kiekvieną sekmadienį vaikštau į bažnyčią ir joje visai atsitiktinai sutikau dizainerį Aleksandrą Weisą. Jam labai patiko idėja ir jis pasisiūlė padėti. Tai buvo ženklas, kad reikia bandyti. Mes labai greitai pajudėjome. Veikiančią pirmą versiją turėjau jau po mėnesio“, – pasakoja pašnekovas.

„Tikrai norėtųsi tos grupės programėlių, nes jos padėtų viena kitai. Labai svarbu, kad šios programėlės imtų pačios save reklamuoti. Jeigu žmonės supras, kad jos tikrai gali būti naudingos, bus labai gerai“

A. Melmanas

Šiuo metu programėlė jau visiškai veikia ir po truputį renka vartotojus. Jų atsiranda visame pasaulyje, nes programėlė sukurta net devyniomis skirtingomis kalbomis. „Aš iškart maniau, kad turi būti vienas universalus principas. Dabar bandome, įsitikinti ar jis veikia. Iš pastarųjų atsiliepimų galima spręsti, kad veikia. Žmonės programėle patenkinti. Duomenys rodo, kad pagrindiniai atsisiuntėjai – žmonės, kuriems yra 20–24 metai. Vadinasi, tie, kurie mokosi universitetuose. Jiems tas tempas tinka“, – sako A. Melmanas.

„Audio Brain App“ – tik pradžia

Idėjos autorius teigia, kad viena programėlės misijų – šiek tiek pažadinti žmones. Jis pastebi, kad šiuolaikinis žmogus šiek tiek apsnūdo ir net nesivargina išnaudoti viso savo potencialo. „Mūsų tikslas – suaktyvinti tas smegenų sritis, kurias žmonės šiek tiek apleidžia. Aišku, galima atsakyti ir taip: kam jas mankštinti, jeigu ir taip gerai gyvename? Kam mums ta girdimoji atmintis? Tačiau aš ir pats pastebiu, kaip mums jos ima trūkti. Būna, sėdi susitikime, klausai žmogaus, o paskui nelabai ką atsimeni. Aišku, galima prisidaryti užrašų. Tačiau, jeigu jūsų girdimoji atmintis bus gera, ir tų užrašų jums nebereikės. Kada paskutinį kartą visu 100 proc. išnaudojote savo smegenis? Pastaruoju metu per lengvai gyvename. Reikėtų šiek tiek labiau save apsunkinti, nes mūsų smegenys jau ima regresuoti“, – tikina jis.

Šį girdimosios atminties lavinimo metodą broliai planuoja panaudoti kurdami papildomą programėlę. „Kitas svarbus dalykas, kad ši programėlė turėtų tapti pagrindu kitai. Dabar jai trūksta gaunamos informacijos. Ji tik lavina atmintį. Todėl jau yra bandomoji versija programėlės, skirtos mokytis kalbų. Taigi šios programėlės pagrindu bus galima mokytis kalbų. Taip šios programėlės taps labai glaudžiai susijusios, nes, norėdamas tokiu principu mokytis kalbų, turėsi skirti laiko savo atminčiai lavinti. O šis principas labai perspektyvus. Juk koks Marco Polo ar kiti viduramžių keliautojai net rašyti nemokėjo, bet per savo keliones išmokdavo po 5–6 kalbas. Kaip? Buvo mokomasi iš klausos. Ką jau kalbėti apie tuos žmones, kurie ir visą Bibliją atmintinai mokėjo. Taigi ta mūsų klausos atmintis tikrai nėra tokia jau silpna“, – neabejoja A. Melmanas ir priduria, kad planuose ir trečioji programėlė, skirta vaikams ir padėsianti jiems atmintį lavinti nuo mažens.

Svarbiausia būti matomiems

Rinkodaros reikalus naujajame versle tvarkantis E. Melmanas pabrėžia, kad dabar pagrindinis tikslas – parodyti kuo daugiau naudos, kurią gali suteikti toks atminties lavinimo metodas. „Ir aš ilgokai galvojau apie tai, kur būtų galima pritaikyti šią programėlę. Net pamaniau, kad mokyklose yra tam tikra matematikos disciplina, padedanti lavinti loginį mąstymą. Kodėl gi ir atminties lavinimas negalėtų turėti tokios disciplinos? Aišku, tai labai didelė svajonė. Tačiau aš kasdien pastebiu, kad nors, pavyzdžiui, ir neblogai moku anglų kalbą, bet prireikus kalbėti šiek tiek profesionaliau pritrūkstu tos klausos atminties. Kai aplink yra daug informacijos ta kalba, staiga pajunti, kad nebespėji visko užsirašyti ir sugerti informacijos. Viskas todėl, kad klausos atmintis nepakankamai išlavinta“, – dėsto jis.

Broliai puikiai supranta, kad laukia daug ir sunkaus darbo, tačiau nei ryžto, nei ambicijų jiems netrūksta. „Tikrai norėtųsi tos grupės programėlių, nes jos padėtų viena kitai. Labai svarbu, kad šios programėlės imtų pačios save reklamuoti. Jeigu žmonės supras, kad jos tikrai gali būti naudingos, bus labai gerai. Čia labai daug priklauso ir nuo mūsų. Jeigu viena programėlė padės lavinti atmintį, žmogus pasitikės ir kalbų mokymo programėle, o jeigu įsitikins, kad šis metodas tikrai naudingas, galbūt atsisiųs ir programėlę vaikams. Tikrai nenorime pasiekti kažkokių konkrečių skaičių, atsidurti tarp geriausiųjų. Svarbiausia – būti matomiems“, – sako A. Melmanas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.