...

Tarp sparčiausiai augančių Vidurio Europos technologijų įmonių pateko net trys Lietuvos įmonės

Verslas

2014.10.24

Autorius: BZN start

Temos: .

Tarp sparčiausiai augančių Vidurio Europos technologijų įmonių pateko net trys Lietuvos įmonės

Andrius Rupšys - UAB „Ruptela“ generalinis direktorius. BFL/ Ingos Juodytės nuotr.

Tarptautinė audito ir verslo konsultacijų įmonė Deloitte paskelbė 2014 m. penkiasdešimties sparčiausiai augančių Vidurio Europos technologijų įmonių reitingą „Technology Fast 50“, kuriame gausu pokyčių.

Lietuvos technologijų įmonės

Į penkiasdešimtuką šiemet pateko trys Lietuvos bendrovės: UAB „Ruptela“, UAB „Data House“ ir UAB „nSoft“. Aukščiausią septintą poziciją užėmė telekomunikacijų bendrovė „Ruptela“ (praėjusiais metais – 5 vieta), kuri naudodama pažangiausias technologijas, efektyviai teikia inovatyvias transporto stebėjimo ir valdymo paslaugas. Šiemet jos augimas siekia 1211 proc.

Esame įsitikinę, kad mūsų darbuotojai yra įmonės sėkmės pagrindas. Taigi mūsų įmonės augimo sėkmės formulė – tai dėmesys kolegoms, nuolatinis bendradarbiavimas bei bendrų tikslų siekimas.

A. Rupšys

Kitos dvi Lietuvos įmonės į penkiasdešimtuką pateko pirmą kartą. Keturiolikta vieta atiteko informacinių technologijų įmonei „Data House“, kurios augimas siekia 861 proc. Keturiasdešimt penktą poziciją užėmė informacinių technologijų sprendimų kūrėja „nSoft“, jos augimas siekia 337 proc.

UAB „Ruptela“ generalinis direktorius Andrius Rupšys, paprašytas įvardinti įmonės sėkmės priežastis, teigė: „Esame įsitikinę, kad mūsų darbuotojai yra įmonės sėkmės pagrindas. Visuomet siekėme sukurti patogias darbo sąlygas ir darbuotojams draugišką darbo aplinką, skatinančią tarpusavio bendradarbiavimą ir atsakomybės jausmą. Taigi mūsų įmonės augimo sėkmės formulė – tai dėmesys kolegoms, nuolatinis bendradarbiavimas bei bendrų tikslų siekimas, – apibendrino A. Rupšys.

„Kaip ir tikėjomės nagrinėdami ankstesnių metų rezultatus, pagal įmonių skaičių, tenkantį vienam gyventojui, Lietuvą ir toliau galima vadinti viena iš lyderiaujančių valstybių“, – teigia UAB „Deloitte verslo konsultacijos“ vyresnysis projektų vadovas Marius Stalenis. „Tokius puikius rezultatus jau keletą metų iš eilės mūsų šalyje pavyksta pasiekti dėl keleto priežasčių: visų pirma tai − iniciatyvūs jaunosios kartos atstovai, kurie su užsidegimu įgyvendina inovatyvias idėjas. Antra, su technologijomis susijusios idėjos sulaukia nemažai dėmesio iš rizikos kapitalo ar privačių investuotojų, kurie skatina ir motyvuoja imtis iniciatyvų“, – pabrėžia ekspertas. „Labai džiugu pastebėti, kad turime įmonę, kuri greičiausiai augančiųjų sąrašuose aukštą poziciją užima jau antrus metus. Tokio spartaus augimo tempo išlaikymas įmonėms leis ne tik įsitvirtinti bet ir plėsti savo veiklą tiek tobulinant produktus, tiek plečiantis geografinėse rinkose“ , – reziumuoja M. Stalenis.

Pirmąją reitingo poziciją užėmė Vengrijos internetinė nekilnojamojo turto bendrovė „Szallas.hu”, kurios pajamų augimas per pastaruosius penkerius metus siekė 2259 proc. Antroji vieta atiteko Lenkijos finansinių palyginimų internetinei svetainei „Comperia.pl” (1962 proc.), kuri 2013 m. reitinge užėmė ketvirtąją vietą. Į kitas tris pozicijas taip pat pateko naujos bendrovės: Serbijos „High tech engineering centre“ (1777 proc.), Rumunijos programinės įrangos gamintoja ITNT (1433 proc.) ir Lenkijos tinklų vystymo agentūra „Netguru“ (1386 proc.).

Iššūkiai

Anot programos Deloitte „Technology Fast 50” vadovo Vidurio Europai Adam Chróścielewski, šiemet ataskaitoje publikuojami „Fast 50“ įmonių vadovų apklausos rezultatai, kurie atskleidžia, kad didžiausias iššūkis jiems yra inovacijos (taip teigė 20 proc. apklaustųjų). „Tai suprantama, nors nepaliaujamas inovacijų siekimas yra būtinas mechanizmas, skatinantis augimą ir užtikrinantis technologijų bendrovių sėkmę, jas labai sunku valdyti. Jų valdymui negali būti taikomas principas „iš viršaus į apačią“. Inovacijos taip pat greitai keičiasi, joms reikalingi kūrybiški talentai ir tenka didelė nesėkmės rizika. Daugybei bendrovių, kurios sėkmingai valdė inovacijas ir taip užsitikrino sėkmę, didžiausias iššūkis dabar yra išlaikyti tas inovacijas ilgesniam laikotarpiui“, – pridūrė A. Chróścielewski.

Įdomūs faktai

Vidutinis metinis reitingo „Fast 50“ įmonių augimas padidėjo nuo 671 proc. 2013 m. iki 698 proc.;

26 bendrovės į reitingą pateko pirmą kartą, 10 – reitinge pakilo, o 14 – užėmė žemesnes pozicijas;

Šių metų penkiasdešimtuką sudaro bendrovės iš 10-ies šalių: Lenkijos (17), Vengrijos (10), Rumunijos (6), Kroatijos (4), Čekijos, Lietuvos ir Slovakijos (po 3 iš kiekvienos šalies), Serbijos (2) bei Bulgarijos ir Estijos (po 1);

Į reitingą daugiausiai pateko programinės įrangos bendrovių – 26, 12 interneto ir 6 telekomunikacijų ar tinklų įmonės.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.