...

Sukūrė priemonę, padedančią laikytis pažadų

Verslas

2016.12.05

Autorius: Ieva Drungilaitė

Temos: , .

Sukūrė priemonę, padedančią laikytis pažadų

Projekto „Promiser.pro“ įkūrėjai - Arūnas ir Juozas Valančiai. BFL/Vyginto Skaraičio nuotr.

Vilniuje gyvenantys tėvas ir sūnus Arūnas (49) bei Juozas (21) Valančiai jau kurį laiką sėkmingai plėtoja įdomų ir Lietuvoje dar nematytą projektą „Promiser.pro“. Jo išskirtinumas – pagalba žmonėms nesunkiai atsikratyti priklausomybių, rasti motyvacijos pokyčiams.

Skatina tesėti pažadus

Turbūt daugelis žmonių yra nors kartą gyvenimą davę sau pažadą – pradėti sportuoti, mesti svorį, nustoti vartoti alkoholį ir pan., bet dauguma asmeninių pažadų baigiasi dar net neprasidėję. Šiai problemai išspręsti du kūrybingi vyrai sukūrė sistemą „Promiser.pro“, kurią įkvėpė vieno iš įkūrėjų A. Valančiaus asmeninė patirtis.

„Prieš 16 metų susilažinęs su draugais nustojau vartoti alkoholį. Iš pradžių planas buvo pusė metų be alkoholio, bet per pusę metų susiformavo naujas gyvenimo būdas ir alkoholis buvo pamirštas visai. Tada nusprendžiau atsikratyti antsvorio, o prieš porą metų susilažinęs mečiau rūkyti. Maždaug tuo laiku už akių užkliuvo mokslinis tyrimas, įrodantis, kad žmonės sėkmingiausiai meta rūkyti depozito ir premijos metodu. Šių faktų visuma paskatino kurti projektą „Promiser.pro“, – prisimena A. Valančius.

Rizika skatina veikti

Vienas esminių dalykų, kodėl žmonės meta savo pažadus, neturėjimas ko prarasti. Būtent todėl lažybų ar pasižadėjimo principas keičiant gyvenimo būdą veikia efektyviausiai.

„Sistema veikia labai paprastai. Asmuo, kuris nusprendžia atsisakyti žalingo įpročio ar pakeisti gyvenimo būdą, gali pasižadėti pats arba būti pakviestas draugų, kolegų, dar vadinamų rėmėjais. Čia žmogus savo pažadą patvirtina piniginiu užstatu, o rėmėjai jį motyvuoja skirdami premijas. Jei žmogus savo pažadą įvykdo, jam atitenka visos premijos, tačiau neįvykdęs pasižadėjimo žmogus negauna nei premijų, nei savo užstato. Jis skiriamas organizacinėms išlaidoms padengti bei projektams, susijusiems su priklausomybių įveikimu ir sveika gyvensena, remti. Sandoriai gali būti sudaromi nuotoliniu būdu, rėmėjui ir pasižadėtojui net nebūtina susitikti, todėl sistema veikia dar lengviau ir greičiau. Inicijuoti sandorį gali ne tik pats problemų turintis žmogus, bet ir aplinkiniai. Jie gali neprisiruošiančiam keistis žmogui mesti iššūkį, tad sistema skirta visiems: nuo priklausomybių kenčiantiems asmenims, jų šeimos nariams, draugams ir net darbdaviams“, – idėją pristato pašnekovas.

 

„Tam, kad sukurtumėte sėkmingą projektą, svarbu jam nuoširdžiai atsiduoti.“

A. Valančius.

 

Šiuo metu projektas dėlioja pirmuosius žingsnius rinkoje ir išbando beta versiją. Vis dėlto pripažinimo ir pasisekimo jau sulaukta. „Prieš porą savaičių dalyvavome konferencijoje „Web Summit“ Lisabonoje. Galime užtikrintai tvirtinti, kad šis žaismingas bei moksliškai pagrįstas motyvavimas žmonėms patinka ir priimamas palankiai. Gavome keletą verslo pasiūlymų. Dabar tęsiame pokalbius, todėl smulkiau šia tema kalbėti būtų nekorektiška“, – džiaugiasi A. Valančius.

Ateityje tik dar įdomiau

„Promiser.pro“ yra nedidelis šeimos startuolis. Šiuo metu komandoje darbuojasi trys žmonės, kurių atsakomybė – prižiūrėti visą projektą, ruošti mobiliąją programėlę, dirbti rinkodaros ir vadybos srityje. Kitų reikiamų paslaugų teikėjus, anot A. Valančiaus, „Promiser.pro“ samdo, kai pamato tam poreikį. Apsilankius pažadų vykdymo puslapyje, galima ne tik sudaryti sandorį, bet ir įsigyti naudingų, nematytų prekių sandorio eigai stebėti, kad viskas vyktų sklandžiai ir sąžiningai.

„Praktiškai visos mūsų prekės yra unikalios. Išmanioji kėdė „Sigma Chair“ su integruotomis svarstyklėmis ir mobiliąja programėle skirta svorio kontrolei. Taip pat pas mus galima įsigyti išmanųjį alkotesterį, motyvacinių apyrankių, įvairių testų (nuo nikotino iki narkotikų) ir užsisakyti plaukų tyrimą, kuris atskleidžia įvairių medžiagų vartojimą ilguoju laikotarpiu – gali atskleisti metų laiko duomenis“, – pasakoja pašnekovas.

Viso šito sumaniems A. ir J. Valančiams negana. Ateityje planuojama sparti projekto plėtra, skiriant daug dėmesio tiems, kam vis dėlto nepavyko ištesėti savo duoto pažado. „Mūsų tolesni planai – vystyti antrąją projekto dalį. Ji bus skirta tiems, kas nesugebėjo ištesėti pažado ir atsikratyti žalingo įpročio. Planuojame tokiems vartotojams teikti nuotolines konsultacijas ir prireikus nukreipti juos į gydymo įstaigas. Žinoma, visada greta ir planas toliau skleisti projekto žinomumą“, – teigia A. Valančius.

Svarbus nuoširdumas

Paklaustas apie startuolio pradžioje iškilusius sunkumus, „Promiser.pro“ įkūrėjas ryškesnių nesklandumų neprisimena. Jis pabrėžia, kad, siekiant idealios kokybės, net ir pačioms mažiausioms detalėms visada reikia daug laiko ir pastangų. Taip nutiko ir su „Promiser.pro“, tačiau įdėtas darbas jau rodo realią vertę, o nuoširdžios pastangos grįžta su kaupu. „Manau tam, kad sukurtumėte sėkmingą projektą, svarbu jam nuoširdžiai atsiduoti“, – įsitikinęs A. Valančius.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.