...

Sprendimas skirtas lazerinių elementų kokybei gerinti

Verslas

2017.06.20

Autorius: Urtė Kasparavičiūtė

Temos: , .

Sprendimas skirtas lazerinių elementų kokybei gerinti

„Lidario“ bendraįkūrėjai: E. Pupka, M. Ščiuka, dr. G. Batavičiūtė, L. Smalakys, A. Petravičius, dr. A. Melninkaitis. Asmeninio albumo nuotr.

Lidaris“ – aukštųjų technologijų įmonė, teikianti optinio atsparumo testavimo paslaugas ir vystanti inovatyvius sprendimus, skirtus lazerinių elementų kokybei gerinti. Taip savo projektą pristato įkūrėjai jurbarkietis dr. Andrius Melninkaitis (37) ir klaipėdietė dr. Gintarė Batavičiūtė (30).

Darbas su lazerių detalėmis

„Šiuolaikiniai lazeriai šviečia tiek daug šviesos, kad jie kartais net sudegina savo optinius elementus, tad atsparumas šviesai yra labai svarbus, būtent jį mes ir matuojame. Iš mums atsiunčiamų bandinių – lazerių optinių elementų, testuodami pagaminame informaciją, atliekame vertinimą“ – įmonės veiklą aiškina dr. A. Melninkaitis.

Už žinių trūkumą baudžianti rinka

„Pačioje įmonės kūrimo pradžioje mums labai trūko žinių ir dar buvo sunkiau pripažinti, kad tų žinių trūksta. Savo mokslo srityje kažkur esi labai geras, o versle – nekompetentingas iš pat pradžių, nemoki nei vadovauti, nei išmanai finansus ar rinkodarą. Rinka už tai iš karto tave baudžia. Tuo metu esi priverstas veikti realiomis sąlygomis ir tai nebuvo lengva, bet kai pripažinome, kad neturime šių žinių, mes ėjome ir jas pasiėmėme. Lankėme kursus, skaitėme knygas. Būtent šios patirtys padėjo mūsų verslui išaugti į tokį lygį, kurį turime dabar“, – apie sunkią pradžią kuriant savo verslą pasakoja pašnekovas.

Iššūkis – tikėjimas

 

„Reikėjo save pamatyti per kitą prizmę ir tai nėra lengva, nes mes buvome mokslininkai, o kitą dieną atsibudome jau kaip verslininkai.“

G. Batavičiūtė.

 

Prakalbęs apie aukštųjų technologijų įmonės kūrimo iššūkius, dr. A. Melninkaitis sako, kad pagrindiniai jų – resursų ir laiko trūkumas. „Iššūkių buvo tikrai daug. Pats pirmiausias dalykas, kurį reikėjo išspręsti, tai tikėjimo klausimas, kad visa tai, ką mes darome, yra realu, nes iš pradžių visi skeptiškai žiūrėjo į mūsų sumanymus. Netikėjome, kad tokį verslą sukurti įmanoma. Viskas atrodė labai nerealu, nes startuoji su niekuo, nemoki daug dalykų, egzistuoja labai daug nežinomųjų. Pamažu pradėjome mažinti nežinomųjų skaičių ir viskas pasidarė realu“, – tikina dr. A. Melninkaitis.

Įmonės „Lidaris“ rinkodaros ir projektų vadovė dr. Gintarė Batavičiūtė tikina, kad buvo svarbu pamatyti save per kitą prizmę. „Reikėjo save pamatyti per kitą prizmę ir tai nėra lengva, nes mes buvome mokslininkai, o kitą dieną atsibudome jau kaip verslininkai. Buvo svarbu suvokti, kad reikia pradėti matyti savo darbą per verslo perspektyvą, suprasti, kad tavo darbas yra ne tik tau svarbus ir mielas, bet ir duodantis tam tikrą finansinę grąžą. Reikėjo laiko suvokti, kad atliekame ne laisvą mokslinę veiklą, o esame orientuoti į sritis, kurios gali duoti pelno“, – atskleidžia viena įmonės įkūrėjų.

Kurti įmonę vedė smalsumas

Paklaustas apie tai, kaip kilo idėja įkurti savo verslą, dr. A. Melninkaitis tikina, kad įsteigti įmonę skatino smalsumas ir nestabilus mokslinis – projektinis finansavimas. „Mes negalėdavome išlaikyti kritinės masės žmonių, buvome lyg būrelis studentų. Tuomet ėmėme savo likimą į rankas ir patys pradėjome rūpintis savo finansavimu. Įmonė mums buvo vienas iš įrankių padaryti kažką didelio. Tai nebuvo tik pelno siekimas, buvo svarbu daryti tuos darbus, kurie mums patinka, ir sugebėti iš to pragyventi“, – pasakoja pašnekovas.

Reiklūs ir kūrybingi klientai

„Greitai pajutome, kad esame reikalingi savo klientams, jie pradėjo pas mus skirsti lėktuvais. Tai labai nustebino ir suteikė pasitikėjimo savo jėgomis, suvokėme, kad tikrai negalime sustoti ten, kur esame. Mus lankė garsios įmonės, jų atstovams rūpėjo mūsų nuomonė ir sprendimai. Šios rinkos klientai yra itin reiklūs ir kūrybingi“, – klientų reiklumą atskleidžia dr. A. Melninkaitis. Pašnekovas taip priduria, kad savo paslaugas daugiausia teikia užsienio rinkai.

Nori sukurti tvarų verslo modelį ir automatizuotis

Paklaustas apie ateities planus, dr. A.Melninkaitis sako, kad tikisi automatizuotis ir sukurti tvarų verslo modelį. „Dažnai juokaujame, kad ateityje vienas iš tikslų būtų padaryti viską, kad nieko nereikėtų daryti – robotizuotis, automatizuotis, o kartu ir sukurti tvarų verslo modelį, kurį galėtume plėsti“, – pasakoja verslininkas.

Linki nepasiduoti ir tikėti

Paprašytas ką nors palinkėti jauniesiems kūrėjams, kurie taip pat nori įgyvendinti savo idėjas, sukurti verslą, bet nežino, kaip tai padaryti, pašnekovas linki nepasiduoti ir tikėti. „Kas nors visada turi rūpintis sukurtos įmonės tikėjimu, negalima pasiduoti užklupusiai depresijai“, – įsitikinęs aukštųjų technologijų įmonės „Lidaris“ direktorius dr. A.Melninkaitis.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.