...

Programėlė bus gera tik tuomet, jei kursi ją sau

Verslas

2013.01.10

Autorius: Gintaras Gimžauskas

Temos: , , .

Programėlė bus gera tik tuomet, jei kursi ją sau

Konstantinas Butrimovičius Gintaro Gimžausko nuotr.

Konstantinas Butrimovičius yra 24 m. vilnietis. Nors ir bandė, jokių aukštųjų mokslų nebaigė. Išbandęs du universitetus, vaikinas nusprendė, kad ten neįdomu. Vietoj studijų jis pasirinko darbą ir savarankiškai mokėsi programuoti. Sprendimas rizikingas, bet pasiteisino.

Konstantinas su kolega sukūrė dvi programėles, skirtas telefonams „iPhone“, o vėliau buvo pakviestas dirbti bendrovėje „Penki kontinentai“. Ten jis eina Mobiliųjų įrenginių programinės įrangos kūrimo poskyrio vadovo pareigas.

„Dar tada, kai visai nemokėjau programuoti, žinojau, kad galiu ką nors sukurti. Manau, toks įsitikinimas ir gena žmones į priekį“, – per susitikimą pasakojo Konstantinas, kurio pirmoji programėlė, 2009 m. sukurta kartu su draugu, buvo „Taksi Lt“. Ją ir dabar galima parsisiųsti iš „App Store“ parduotuvės ir įsidiegti „iPhone“.

„Kurti būtent tokį app’są nusprendėme, nes žinojome tikriausiai daugeliui jaunų žmonių aktualią problemą – po vakarėlio sudėtinga iškviesti taksi, nes nėra jokio jų telefono numerio po ranka. Tad mes surinkome daug informacijos apie taksi bendroves, sukūrėme dizainą ir įtikinome „Apple“, kad mūsų darbas vertas būti „App Store“, – prisiminė programuotojas.

Be to, pasak programuotojo, tai buvo puiki galimybė išsiaiškinti, kiek Lietuvoje yra žmonių, kurie aktyviai pradėjo naudotis „iPhone“.

Anot jo, sudėtingiausias darbas buvo formalumų tvarkymas, siekiant, kad „Taksi Lt“ atsirastų „App Store“. Tam reikėjo užpildyti įvairius dokumentus ir dar daug kartų skambinti „Apple“ bei klausti, ar tikrai viskas gerai, ar neatsirado kliūčių.

„Taksi Lt“ yra nemokamas sprendimas. Pasak Konstantino, greičiausiai šis faktorius ir padarė didžiausią įtaką parsisiuntimų kiekiui. Iš viso programėlę atsisiuntė maždaug 10 000 žmonių.

„Lietuvos mastu tai jau neblogas rezultatas. Pavyzdžiui, 50 000 atsisiuntimų gali pasiekti tokia programa, kurios reikia visiems. Mes labiau orientavomės į jaunimą, – teigė pašnekovas, bet čia pat pridūrė, kad su kolega buvo sukūrę ir mokamą programėlę, tačiau jai sekėsi kur kas prasčiau: –

Antroji programėlė buvo skirta norintiems pasitikrinti savo Kelių eismo taisyklių išmanymą (KET). Ji kainavo 0,79 euro. Ir nors kaina buvo nedidelė, app’są per metus nupirko 83 kartus, kai tuo pačiu laikotarpiu „Taksi Lt“ buvo parsisiųsta daugiau nei 6 000 kartų“, – sakė K. Butrimovičius.

Anot jo, ši patirtis jam padėjo suprasti du dalykus. Pirma – lietuviai dar nepasirengę mokėti už smulkias programėles. Antra – jei jie ir ryšis mokėti, darys tai tik išskirtiniais atvejais. Pavyzdžiui, pirkdami visame pasaulyje populiarų žaidimą arba itin reikalingą pagalbinį įrankį.

„Taksi Lt“ programėlė šiuo metu jau nebeatnaujinama. Pasak Konstantino, daryti tai iš geros valios ir be jokios finansinės paramos yra per didelė prabanga. Juolab kad yra nemažai tokių, kurie panašias programėles kuria turėdami gerą finansinį užnugarį.

„Iš šalies gali atrodyti, kad programėlę sukurti yra vieni juokai ir tai kainuoja labai nedaug, bet yra visai kitaip. Aš kalbu ne apie laiko sąnaudas, o apie realias išlaidas. Pirmiausia, jei kuri aplikaciją „iPhone“, turi turėti „Apple“ kompiuterį. Taip pat reikia daug skambinti. Patikėkite, galiausiai susidaro nemenka sąskaita“, – tikino Konstantinas.

Vis dėlto jis visiškai nesigaili, kad pirmosios programėlės neatnešė turtų. Vaikinas iš pat pradžių neturėjo tikslo iš to pralobti. Jų kūrimas jam buvo tiesiog gera mokykla.

„Tuomet palyginti nedaug žmonių žinojo, kas yra „iPhone“. Šis pralaužė ledus ir sujungė du iki tol informacinėse technologijose retai derėjusius dalykus: programa turi būti ir naudinga, ir gražiai atrodyti. Buvo smagu prisidėti prie naujos tendencijos formavimosi“, – aiškino Konstantinas.

Jo teigimu, šiais laikais išlepę vartotojai jau net atkreipia dėmesį į tokią smulkmeną kaip app’so piktograma. Jei ji negraži ir nedera prie bendros telefono stilistikos, tikėtina, kad žmogus jos nepasirinks.

Kalbėdamas apie galimybę uždirbti kuriant aplikacijas, Konstantinas tikino, kad dažniausiai viskas priklauso nuo idėjos, jos įgyvendinimo ir tikėjimo. Anot jo, į bet kurį sprendimą pirmiausia reikėtų pažvelgti ne specialisto, o paprasto vartotojo akimis. Vėliau, pradėjus darbus, viską daryti taip, tarsi kurtum sau. Be abejo, dar būtina tikėti savo idėja.

„Juk pats visada nori gauti tik tai, kas geriausia, tad kodėl kiti neturėtų to tikėtis“, – šypsodamasis tarė Konstantinas ir pridūrė, kad labiausiai šiuo metu apsimoka koncentruotis į „Android“ ir „iOS“ platformas. Per jas galima pasiekti didžiąją išmaniųjų telefonų naudotojų dalį. Vis dėlto, anot pašnekovo, greitai reikės kreipti dėmesį ir į „Windows Phone“ sistemą.

Paprašytas ko nors palinkėti ar patarti norintiems išmėginti savo jėgas programėlių kūrimo ir realizavimo srityje, K. Butrimovičius sakė: „Kad ir ką nutarsite daryti – svarbiausia kurti gerą produktą. Ir nesvarbu, kur esate: Lietuvoje, JAV ar kur kitur. Geros idėjos visur yra geros.“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.