...

„PoPa Boat“ – ateities transportas

Verslas

2017.07.18

Autorius: Aistė Noreikaitė

Temos: , .

„PoPa Boat“ – ateities transportas

Tomas Vėlius. Asmeninio albumo nuotr.

Klaipėdietis Tomas Vėlius (28) sukūrė pasaulyje analogų neturintį pramoginį laivą „PoPa Boat“. Savo garaže jis per aštuonis mėnesius sumeistravo elektra varomą kiaušinio formos vandens transporto koncepcinį modelį. Išskirtinio dizaino ir funkcijų pramoginį laivą jau galima išbandyti. Pašnekovas džiaugiasi sėkminga pradžia ir svajoja apie serijinę gamybą.

Modernus laivas

T. Vėlius jau ne vienus metus mąstydavo, ar esama veikla jį tenkins po dešimties metų. Sulaukęs 40 metų, jis nori tvirtai stovėti ant kojų ir trokšta, kad jo darbai teiktų išliekamąją vertę. „Tad pradėjau generuoti mintis, keliauti ir plėsti akiratį. Atsirado daugiau idėjų. Viena jų ir buvo laivas „PoPa Boat“. Tai modernus, naujoviško dizaino plaukiantis aparatas, kuriame galima itin patogiai įsitaisyti. Kelionė šiuo laivu – atsipalaidavimo forma. Jį paprasta valdyti, tad drąsiai galima žvalgytis, mėgautis draugija ar tiesiog pabūti su savimi“, – dėsto pašnekovas.

Vaikinas nesnaudė. Keletą savaičių dirbo su stiklo audiniu. Pastebėjęs, kad pastangos nenueina veltui, ėmėsi įgyvendinti idėją iš peties. „Beje, mano sugalvotas pavadinimas yra man asmeniškai labai prasmingas. Tačiau kol kas dar nenorėčiau atskleisti jo reikšmės. Jei ir toliau viskas taip sėkmingai klostysis, galbūt pasidalysiu, kaip tai susiję su sėkme“, – intriguoja jaunasis verslininkas.

Pranašumas – patogumas

T. Vėlius įsitikinęs, kad idėjos vystymą lėmė užsidegimas ir paslaugos, kokios pačiam norėtųsi, kūrimas. „Ėjau Danės upės krantine ir pradėjau galvoti, kad su vandens dviračiais įdomu. Esi vandenyje, niekas tavęs per daug nevaržo, nekontroliuoja. Plauki mieste, bet šiek tiek paplaukus atrodo, kad esi jau gamtoje. Automatiškai pradėjau galvoti, kaip norėčiau pats plaukti“, – prisimena pašnekovas.

Taip jam kilo elektrinio variklio, patogesnio valdymo, panoraminio stogo (per jį viskas matyti, bet sulaikomi saulės spindulius), šoninių uždengiamų durų (galima plaukti ir per lietų) ir maksimalaus manevringumo idėjos. Kurdamas jaunasis verslininkas viską darė su mintimi, kaip viską padaryti patogiau.

Gamyba truko aštuonis mėnesius

 

„Tikslių investicijų neįvardysiu, bet jų reikėjo išties nemažai. Pradedant įrankiais ir baigiant pragyvenimu, kol gaminau laivą.“

T. Vėlius.

 

Turėdamas aiškią viziją, T. Vėlius pradėjo gamybos procesą. Pirmiausia jis peržiūrėjo su šia sritimi susijusius „Youtube“ filmukus. Iš pradžių jaunasis verslininkas eksperimentavo nedideliame garaže, tačiau suprato, kad sumeistrauti ateities laivui jo nepakaks. Tad specialiai laivo gamybai pats pasistatė didesnį garažą. „Pinigų reikėjo viskam. Suvokiau, kad santaupų nepakaks. Tad savo užmojus papasakojau dėdei Žilvinui Grigui. Jis patikėjo mano idėja. Parėmė ir finansiškai, ir morališkai, ir kūrybiškai gamybos procese. Tikslių investicijų neįvardysiu, bet jų reikėjo išties nemažai. Pradedant įrankiais ir baigiant pragyvenimu, kol gaminau laivą. Juk tuo metu papildomai beveik nieko nedirbau. Laivą pradėjau statyti apie spalį, o baigiau apie birželio vidurį“, – nelengvą pradžią atskleidžia jaunasis išradėjas.

Planuoja serijinę gamybą

Klaipėdietis verslininkas įsitikinęs, kad viskas priklauso nuo požiūrio. O sudėtingesnėse gyvenimo situacijose reikia smarkiau susikaupti ir veikti. Tačiau, kad ir koks ryžtingas ir atkaklus būtų, T. Vėlius atvirai sako, kad gamyba – viena sunkiausių verslo sričių. „Tai tikrai nelengva. Jei viską darai vienas, reikia vienam pačiam viską ir apgalvoti. Galvoje sukasi mintys, iš kokių medžiagų pagaminti, kaip pagaminti, kaip viską sujungti, pateikti… Procesuose yra daug nežinomybės, kurią įveiki tik dirbdamas“, – patirtimi dalijasi pašnekovas.

Nors save jis vadina naujoku verslo pasaulyje, tačiau neslepia sulaukiantis nemažai įvairių bendradarbiavimo pasiūlymų. „Neskubu, noriu pats susidėlioti, kaip man būtų patogiausia, kad neįklimpčiau į biurokratines pinkles“, – pabrėžia T. Vėlius ir priduria, kad „PoPa Boat“ plėtra jau vyksta. Jaunasis verslininkas didina komandą, skirsto darbus, konsultuojasi su profesionalais. Jis įsitikinęs, kad vyks serijinė jo sukurto laivo gamyba, o plėtros mastą lems paklausa.

„PoPa Boat“

311-1500356981-241642.jpg 311-1500356981-357561.jpg 311-1500356981-215255.jpg 311-1500356981-941037.jpg 311-1500356981-732477.jpg

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.