...

„Mio“ robotai – išmanus klientų aptarnavimas

Verslas

2017.09.27

Autorius: Eglė Jurevičiūtė

Temos: , , .

„Mio“ robotai – išmanus klientų aptarnavimas

„Mio“ Mobile Kiosk“ idėjos sumanytojas Mangirdas Skripka. BFL/Vyginto Skaraičio nuotr.

Ar įmanoma panorėtą prekę gauti tiesiai į rankas, neatsižvelgiant į buvimo vietą? Šiandien naujosios kartos technologijų išradimas – modernus „Mio“ robotas siūlo itin patogią prekių įsigijimo paslaugą kiekvienam iš mūsų.

Ratuotas pardavimo automatas – unikali naujovė pasaulio rinkoje

„Mio“ robotas atlieka unikalią pardavimo ant ratų funkciją. Pardavimų efektyvumas išauga, nes robotas pats privažiuoja prie pirkėjo.

„Pasukome unikalia kryptimi – vystome važinėjančio pardavimo automato verslo kryptį. Mes ne pristatome prekes, o parduodame jas ten, kur yra pirkėjas. Nuo visų kitų pardavimo automatų skiriamės tuo, kad „Mio“ robotas gali privažiuoti pas klientą. Taip nušluostome nosį visiems stacionariems automatams. Didelė „Mio“ vertė yra ne tik patys pardavimai, bet ir reklama, nes „Mio“ visi pastebi. Be prekių pardavimo, jį taip pat galima pritaikyti prekių pavyzdžiams dalyti, registruoti žmonių nuomonei, atliekant tam tikrus tyrimus ir apklausas, suteikti informacijai apie vietoves“, – vardija „Mio Mobile Kiosk“ idėjos sumanytojas Mangirdas Skripka.

Nedidelio, originalaus dizaino ratuoto roboto nepastebėti sunku, todėl natūralu, kad pirkėjai geriau įsimena ir siūlomų gaminių prekių ženklus.

Anot magistro laipsnį programų sistemų srityje įgijusio M. Skripkos, „Mio“ robotai patraukia akį ir tai gali lemti pardavimų augimą. Be to, palikti įspūdžiai yra neišdildomi, todėl, be pardavimų, kiekvienas prekių ženklas, užsisakęs „Mio“, sulaukia didelio klientų dėmesio.

Pasaulio ir Lietuvos rinkoje šie robotai dar naujovė, tačiau ateityje jie gali pakeisti tradicinius pardavimo automatus, atlikti gido funkciją, padėti atlikti auditorijos tyrimus.

Paslauga prieinama kiekvienam

 

„Akivaizdu, kad automobiliu pristatinėti vieno obuolio prekybos centrams neapsimoka. Bet jeigu jį pristatytų robotukas, tuomet tai gali būti įmanoma.“

M. Skripka.

 

Idėja sukurti mobilų pardavimo robotą M. Skripkai kilo būnant tėvystės atostogose. Auginant vaikus svarbu planuoti laiką, kurio dažniausiai nepakanka atlikti visiems darbams. Šiuo atveju „Mio“ robotas yra puiki alternatyva norint sutaupyti laiko.

„Idėja kilo esant tėvystės atostogose. Susimąsčiau, kaip patogu būtų nupirkti vieną obuolį iš parduotuvės ir kad jį man nemokamai pristatytų. Akivaizdu, kad automobiliu pristatinėti vieno obuolio prekybos centrams neapsimoka. Bet jeigu jį pristatytų robotukas, tuomet tai gali būti įmanoma. Tai originali idėja pristatinėti prekes iš prekybos centro. Vėliau ši idėja transformavosi į pardavimo automatą ant ratų. Robotas naudoja ličio jonų baterijas, taip pat kaip elektromobiliai, riedžiai ir t. t. Šiuo metu dar nesame įdiegę funkcijos išsikviesti. Robotas važiuoja užprogramuotu maršrutu. Bet mes dirbame ties funkcijomis išsikviesti pamojavus roboto matymo lauke arba per „Facebook“ pokalbių funkciją“, – pasakoja M. Skripka.

„Mio“ robotą galima užsisakyti bet kuriame pasaulio kampe. „Mio“ jau važinėja Jungtinėje Karalystėje, Vokietijoje, Šveicarijoje ir, žinoma, Lietuvoje. Kiekvienas galime užsakyti „Mio“ savo renginiui, pastatui, parkui. Šiuo metu per mėnesį parduodama vidutiniškai 1–2 „Mio“ robotai. Užsakovų yra daug, tačiau „Mio“ roboto gamybos procesas sudėtingas, tad šiek tiek užtrunka. Visgi klientai noriai sutinka laukti, kol robotas bus pagamintas.

Sudėtingiausia suburti stiprią ir patikimą komandą

Anot M. Skripkos, plėtojant verslą, vienas didžiausių iššūkių, su kuriuo tenka susidurti, yra entuziastingų ir perspektyvių darbuotojų paieška. Sparčiai plečiantis verslui, išlaikyti komandos kokybę, suderinti visų norus, užtikrinti pakilią ir darbingą komandinę nuotaiką yra nelengva. Kol kas su šia užduotimi tvarkytis sekasi puikiai. Šiuo metu „Mio Mobile Kiosk“ dairosi naujų specialistų, kurių reikės iš karto, kai tik pritrauks didesnes investicijas.

„Konkrečiai žvalgomės C++ išmanančių žmonių, kurie nebijo sudėtingų algoritmų ir greitai mokosi. Ieškome ir pradedančiųjų robotikos entuziastų. Labai padėtų jaunas, neseniai studijas baigęs ir patirties įgyti norintis specialistas“, – teigia pašnekovas, siekiantis suburti profesionalią komandą ir vystyti inovatyvų verslą Lietuvoje.

„Mio“

334-1506491163-615218.jpg 334-1506491163-708874.jpg 334-1506491163-613177.jpg 334-1506491163-584614.jpg

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.